Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Polo sensor airbag kodowanie

25 Lut 2009 19:49 14917 21
  • Poziom 14  
    witam

Ma ktoś może jakąś rozpiske co oznaczają poszczególne wartości w kodowaniu sterownika? Problem jest w tym że auto nie miało oryginalnego sterownika airbag, a niestety nie wiem jak skonfigurować nowy. Przy obecnym kodowaniu 12601 wywala błędy sensorów zderzeń bocznych. Auto to dwudrzwiowe polo 2002r z poduszkami czołowymi i bocznymi, sensor Siemens 1C0 909 605K

pozdrawiam
    pdm64
  • SterControlSterControl
  • Poziom 39  
    Jakie polo 6N 9N jaki komponent airbag, kodowań tego sterownika jest kilka
  • SterControlSterControl
  • Poziom 14  
    jest to polo 9N wywala błedy 1221 i 1222 obecne kodowanie mam 12601
  • Poziom 39  
    Tu masz wszystkie możliwe 12363 , 12362 , 12600 , 00000 , 12364
  • Poziom 14  
    Dzięki jutro sprawdze czy któryś podpasuje.
  • Poziom 39  
    1221 i 1222 to są błędy o nieprawidłowych lub nie podłączonych napinaczach
  • Poziom 33  
    No i tak nie wie czego dotyczą błędy, a zabrał się za sterownik i kodowania. Może lepiej nie zmieniaj kodowania, bo dopasujesz sterownik np. do dwóch poduszek i kontrolka zgaśnie. A co z resztą /poduszek, napinacze/?.
  • Poziom 14  
    Błędy dotyczą sensorów zderzeń bocznych G179 i G180 zerknij kolego Janusz2008 z łaski swojej chociaż do tabeli kodów zanim rzucisz taką uwagą i nie musisz sie martwić co i jak zrobie, jestem tego świadom. Jeżeli podane przez trans-serwis kodowania są to rzeczywiście wszystkie możliwe opcje dla tego sterownika, to gwarantuje Ci, że wszystko będzie działąć jak należy. Nie satysfakcjonuje mnie opcja wyłączenia części poduszek tylko dopasowanie sensora do konkretnych czujników bocznych. Gdybym nie wiedział jak to zrobić nie zabierałbym się do takchich rzeczy bez odpowiedniej wiedzy.

pozdrawiam
    pdm64
  • Poziom 33  
    Jak zrobione? bo jeśli nie to podaj kod silnika np.BBY i komponent sterownika airbag. Bo takiego kodu jak podałeś niema. Z tych kodów co podał Transserwis 12362, 12363, 12364 coś powinno się nadać.
  • Poziom 14  
    zrobione i działa jak należy, sensory przekodowane i jest ok. dzieki za podpowiedzi

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam mam taki problem.
    podpiąłem się z Vag-iem do polówki 1,4 MPI 2001r (4 poduchy) po tym pojawiła sie ciągle świecąca kontrolka airbag. Vag nie wskazuje żadnych błędów poduszek. doczytałem że w tych polo był montowany sterownik o nr 6Q0 909 605 A który uwalał się podczas diagnostyki(he,he) faktycznie u mnie jest taki sterownik. Może ktoś wie co teraz? podobno do mojej polówki pasuje 1C0 909 605 A . Jeśli kupię używkę to czy mogę ją przekodować, jeśli kupię taki sam to boję się że go uwalę od samego podpięcia do Vag-a. możektoś wie jaki inny sterownik by podpasował .please help
  • Poziom 22  
    A wszyscy głośno mówią, że 6Q0 909 605 A nie podpinamy pod tanie fejsy.
    Najpierw czytamy później robimy.
  • Poziom 10  
    A jakiś konkret w sprawie usterki .czy moze to co napisałeś wyczerpało twoja wiedzę na ten temat
  • Poziom 22  
    Kolego na forum jest dużo na temat czułego oprogramowania sterownika Airbag w autach VAG-a.

Cytat:
    A jakiś konkret w sprawie usterki .czy moze to co napisałeś wyczerpało twoja wiedzę na ten temat

Konkret jest taki, że swoim sprzętem tego nie zrobisz, a właściwie już zrobiłeś.
    http://www.dte.com.pl/index.php?id=ap
    wydrukuj i powieś obok fejsu
  • Poziom 10  
    Istnieje możliwość zablokowania sterownika w VW Golf, Jetta, Bora, Beetle oraz w odpowiednich modelach Seat i Skoda z roczników 2000 i 2001 !!!

Jak widzisz ani w tytule ani dalej w tekście nic nie pisze o polo więc nawet gdybym znał artykuł to i tak popełniłbym tę głupotę. trudno. jest zonk i trzeba z sytuacji wybrnąć. pozostanie pewnie autoryzowany serwis
  • Poziom 22  
    Zawsze możesz kupić 1C0 909 605 A i spróbować przeprogramować. Bo w 6Q0 909 605 A nie ma co się bawić. Musisz przeliczyć co wyjdzie taniej.
  • Poziom 10  
    dzięki za radę.
    poszukam na allegro 1C0 909 605 A i może cos z tego wyjdzie.
  • Poziom 10  
    Dziś zamontowałem otrzymany wczoraj sterownik airbag.Wymontowałem swój i wysłałem do kolesia który odblokowywuje sterowniki airbag. Cała impreza kosztowała 100 PLN + koszty wysyłki 10 PLN. Polówka śmiga jak złoto i kontrolka airbag się nie świeci.
    Poniżej namiary na gościa
    http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3231478
  • Poziom 29  
    tg1973 napisał:
    Dziś zamontowałem otrzymany wczoraj sterownik airbag.Wymontowałem swój i wysłałem do kolesia który odblokowywuje sterowniki airbag. Cała impreza kosztowała 100 PLN + koszty wysyłki 10 PLN. Polówka śmiga jak złoto i kontrolka airbag się nie świeci.
    Poniżej namiary na gościa
    http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3231478

Teraz mów pacierz, żeby to zadziałało przy ewentualnym bum.
    Oczywiście bum ci nie życzę.
  • Poziom 11  
    co do kolegi trans-serwis bylem w serwisie naparaawa wyamian panewek wszystkie paski jaakie sa rolki od rozrzadu pierscienie uszczelki itp koszt 2 tys czytaj doklaadnie co ile mnie kosztowalo a nie gararzowicze dlatego napisalem serwis a serwis jest roznica pozdro najwarzniejsze ze tak jak teraz naciskam na apedal gazau to wciska w siedzenia
  • Poziom 10  
    Witam, w jaki sposób zmienić to kodowanie bez logowania PIN-em ?

każdorazowa próba zmiany kodowania kończy się niepowodzeniem.
  • Poziom 11  
    Witam
    Chciałem odgrzać trochę temat
    Czy poradziłeś sobie z tym kodowaniem?
    Ja mam następujący problem.Wyminiłem sensor i teraz nie mam aktywnego wylacznika poduszki pasażera. Jak to mogę przekodować lub adaptować. Zeby wyłaczenie poduszki w schowku nie powodowało błędu poduszki.
    Proszę o pomoc