Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter elektryczny - zwiększenie prędkości

25 Lut 2009 19:50 8662 8
  • Poziom 10  
    Witam

rozważam zakup skutera:

http://www.skuter-elektryczny.com.pl/

Prędkość max podawana przez producenta to 40 km/h i chciałbym ją zwiększyć. Od razu uprzedzam wszystkich "oburzonych" że nie interesują mnie rekordy prędkości oraz że życie i zdrowie jest mi miłe. Ale uważam, że sprzętem tego typu spokojnie można jechać do 50 km/h i to jest moim celem. Jeżeli ktokolwiek zna sposób aby przerobić elektronikę tego skutera to proszę o info.

Pozdrawiam
    Jacek
  • Poziom 31  
    Elektronikę ? Dlaczego sądzisz że elektronika przesądza prędkość maksymalną tego urządzenia ?
    O prędkość waży max prędkość obrotowa silnika i zastosowanej przekładni .
  • Poziom 10  
    Fakt, pewien nie jestem.

Silnik bezszczotkowy 2000W w tylnim kole, (zakładam, że bez przekładni, bo go widziałem) zasilany 48V i sterowany regulatorem PWM. Załóżmy, że chcesz sprzedawać takie skutery po całym świecie, w jednym kraju lub krajach przepisy homologacyjne wymagają np. 40 km/h a w innym np. 45 km/h. Gdzie wg Ciebie najlepiej umieścić "regulację" prędkości?

Przede wszyskim liczę, że ktoś już to rozgryzł. Jeżeli nie, to spóbujmy to zrobić.

Jacek
  • Moderator Samochody
    Podejrzewam że skoro producent ograniczył max prędkość do tych 40 to pewnie powyżej tej prędkości drastycznie wzrośnie zużycie akumulatora, bo niestety napędy elektryczne tak mają.
  • Poziom 31  
    Jeżeli jest tak jak piszesz i silnik jest sterowany PWM to całkiem możliwe że da się zwiększyć jego prędkość obrotową modyfikując układ .
    Ale bez przyjrzenia się dokładnie rozwiązaniom w tym skuterze ciężko coś wywnioskować .

PS> przy cenie 5tys zł dałbym sobie z nimi spokój , i zainteresował się czymś benzynowym (po odblokowaniu spokojnie 70-80 km/h)
  • Poziom 10  
    Krzycho123: ma być elektryczny (takie zboczenie) a prędkość 50 max w zupełności mi wystarczy.
  • Poziom 10  
    Witam
    skuter kupiony, prędkość max to 45 km/h i tyle mi wystarczy. Gdyby jednak ktoś stanął kiedyś przed takim "problemem" i miał zapas mocy to niech rozważy wymianę opony na taką o większej średnicy np na 120/90 lub 130/90.

Pozdrawiam
    Jacek