Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubuntu- zachowanie repozytoriow na dysku po pobraniu z sieci

25 Lut 2009 21:12 996 4
  • Poziom 16  
    czesto sprawdzam rozne dystrybucje linux-ow i za kazdym razem musze sciagac z sieci repozytoria. Chcialbym sie dowiedziec czy mozna jakos skofigurowac ubuntu 8.10 aby najpierw pobral zaznaczone rapozytoria do wskazanego folderu i z tamtad je instalowal, a pozniej zeby najpierw sprawdzal czy w tamtej lokalizacji nie ma juz pobranych repo??
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Pobrane pakiety przegraj do katalogu, następnie wykonaj w tym katalogu:
    Code:
    dpkg-scanpackages . /dev/null | gzip -c -9 > Packages.gz

Masz już indeks wszystkich pakietów. Teraz pozostaje tylko dodać wpis do sources.list:
    Code:
    deb file:/mnt/path/8.10/ ./
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Sprawdź jeszcze czy ci apt-cacher nie przypasuje.
    Odpala się tego demona i on sobie sam pobiera jak potrzeba (gdy ktoś się odwołuje do niego) repozytoria.
    A w pliku sources.list kierujesz wszystkie repozytoria na port i komputer z apt-cacher uruchomionym.
    Np. można kilka komputerów/instalacji podpiąć pod jeden apt-cacher i wtedy tylko raz jest potrzeba pobierania przez niego danego pakietu.
  • Poziom 16  
    APTonCD spelnia juz moje wymagania:d robi dokladnie to o co mi chodzilo. czyli na lapku instaluje pakiety, poznie APTonCD wyciaga je , wypalam na plytke, i na stacjonarnym w domu, gdzie nie mam internetu moge instalowac pakiety z plytki:d
    dziekuje za zainteresowanie