Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podlaczenie radia do Hyundai H100

hardtmuth 25 Feb 2009 23:27 2098 5
    hardtmuth
    Level 20  
    Witam,

Chce wymienic fabryczne radio w hyundai h100, lecz nie mam mozliwosci sprawdzenia przed zakupem nowego radia jak wygladaja przewody dolaczane do radia, ktore jest aktualnie. Czy musze kupic przejsciowke na kostke iso, czy wszystko tam powinno byc i radio bez problemu podepne do aktualnej instalacji. Instalacja jest nieruszana, radio fabrycznie podlaczone... jakies 13 lat temu. Jesli to moze sie przydac to rocznik 96.
    rema
    Level 27  
    Witam. Raczej trzeba przejściówkę, skoro radio jest fabryczne. Albo pobawić się w założenie kostek ISO.
    hardtmuth
    Level 20  
    okey jest juz po zakupie radia. kostka ktora byla standardowo podpieta do fabrycznego radia ni jak pasowala do czegokolwiek w nowej wtyczce podejrzewam iso. obcialem przewody ktore rozgryzlem, dolutowalem do znalezionej kostki iso zakonczonej przewodami i radio dziala.

jedyny problem to stosunkowo kiepski odbior z tunera, czy jest jakies zasilanie moze wzmacniacza wbudowanego w antene. antena jest zwykla teleskopik, nie podnoszona automagicznie. pare przewodow w starej kostce zostalo. jedna niewykorzystana masa (bo byly dwie), oraz 3-4 przewody, ktore nie mam pojecia do czego byly.

Czy ktos wie moze cos wiecej. Radio odbiera dobrze, ale co pare sek slychac szum, gniazdo antenowe wydaje mi sie ze pewnie siedzi.
    rema
    Level 27  
    Witaj. Powodem słabego odbioru może być zaśniedziały styk z teleskopem. Zdemontuj tą antenkę i poczyść wszystko. Przemierz kabelek antenowy. A potem siknij np. WD-40 by zabezpieczyć przed wilgocią.
    hardtmuth
    Level 20  
    Jak bedzie chwila na ponowne zdemontowanie deski ;/ to sie to sprawdzi. A czy przypadkiem firmowe radio nie podawalo zasilania na gniazdo antenowe, a tym radiu juz tego nie ma i trzeba przez taki adapter z zasilaniem podac sygnal antenowy?
    rema
    Level 27  
    Szczerze pisząc nie znam tego radia, więc nie wiem czy jest tam zasilanie na wejściu anteny.