Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMILO L1310G - nie widać obrazu, a na TV tak

donkamillo90 26 Feb 2009 14:44 1295 5
    donkamillo90
    Level 2  
    Witam, problem jest taki jak w temacie mianowicie nie działa podświetlenie. Jestem aktualnie we Włoszech u przyjaciela(komputer jest jego)i któregoś dnia gdy chcieliśmy go rano uruchomić podświetlenie już nie działało..to samo miałem ze swoim laptopem Fujitsu Siemens i wymienili mi płytę główną więc obawiam się, że tutaj może być to samo w końcu ta sama firma..ale wracam do sedna. Pod światłem zobaczę pulpit, na TV też, kombinacja "fn+któraś z 'efek' " nic nie daje. Czy może to być wina wypięcia się którejś z taśm ? Bądź wina taśmy łączącej płytę z ekranem ? Czy mam się szykować na jakieś kosmiczne naprawy? Chciałem zabrać ten komputer do Polski bo w tym mieście gdzie jestem trudno o jakiekolwiek części do komputera. Pozdrawiam i proszę o bardzo szybką odpowiedź, ponieważ w Poniedziałek rano wylatuję do PL !!!
    ksiezyc11
    Level 25  
    Witam
    Sprawdź przycisk od klapy czy działa poprawnie, jeśli tak to wina standardowo może leżeć po stronie inwertera, czy podświetlanie podczas uruchamiania komputera włącza się chociaż na chwilę ?
    donkamillo90
    Level 2  
    Nie uruchamia się w ogóle. Nie wiesz gdzie można dostać inwerter pod ten model lapka? Sprawdzę jeszcze połączenia taśm być może któraś się wypięła.
    ksiezyc11
    Level 25  
    Jeszcze możesz sprawdzić bezpiecznik na inwerterze czy jest sprawny.
    donkamillo90
    Level 2  
    Rozumiem. Tutaj jest link skasowałem, regulamin punkt 10.11 [mat_ed] do aukcji na ebay, przeraża mnie cena inwertera(na allegro są o wiele tańsze) i zależy mi na jakimś tańszym odpowiedniku(z innego modelu) przynajmniej na jakiś czas z tego względu, że od przylotu do PL mam 10 dni na naprawę laptopa ponieważ zabiera go znajoma, która leci do Włoch więc jeśli by pasował jakiś inny inwerter to zamontowałbym go, a potem na spokojnie zamówiłbym oryginalny.. Zamiennik wchodzi w grę?
    ksiezyc11
    Level 25  
    hmm
    Założyłeś z góry, że to inwerter, a co jeśli się okaże, że winna jest świetlówka? albo coś na płycie? Kupowanie i montowanie w ciemno może nie przynieść spodziewanych efektów.
    Na spokojnie od początku, rozbierz klapę matrycy i sprawdź czy bezpiecznik inwertera jest sprawny, czy dochodzą wszystkie napięcia do niego, jeśli tak to potem najlepszym wyjściem było by podłączenie pod niego innej świetlówki w celu wyeliminowania uszkodzenia tej w matrycy.