Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WRT54GS v1.0 brak zasilania

26 Lut 2009 15:20 951 5
  • Poziom 35  
    Kupiłem router Linksys WRt54GS v1.0 i po podłaczeniu zasilacza jest martwy, nie świeca się żadne diody. Rozebrałem go i okazało się że ktoś przy nim grzebał i brakuje układu na płycie zaznaczonego czerwonym kólkiem.
    WRT54GS v1.0 brak zasilania

Co to może byc za układ i czym go zastapić?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam.

To jest bezpiecznik.

Podaj dokladnie co na nim pisze (wedlug wydajnosci zasilacza, jest to prawdopodobnie 1 A).

Pozdrowienia.

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

OK.

Teraz doczytalem sie, ze go brakuje :|
    mozesz sprobowac zastapic go bezpiecznikiem topikowym 500mA.
    Podlacz i obserwuj co sie dzieje. Ten bezpiecznik nie "pada" sam z siebie, moglo byc przepiecie, ale rowniez moglo cos na plycie spowodowac zwarcie lub przeciazenie - a wtedy to praktycznie tylko kosz.

Pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    Niestety po podłaczeniu bezpiecznika żadnej zmiany, niestety trup i na złom i to 3 szt. routerów. We wszystkich ktoś grzebał i brakowało bezpieczników w tym w jednym był wylutowny procesor.
    Kupiłem na allegro a w opisie było napisane, że po podłaczeniu zasilacza brak reakcji ale nic nie było wspomniane, że wśrodku wylutowne są podzespoły oraz że sprzęt nadaje się na złom.
  • Poziom 16  
    No niestety tak to bywa przy aukcjach. Jak to u nas sie mowi "Pech gehabt" - miales po prostu pecha. Mam nadzieje, ze za duzo nie straciles.

Nie masz mozliwosci reklamacji jako towar niezgodny z opisem?

Pozdrowienia.
  • Poziom 35  
    W zasadzie to towar był zgodny z opisem, bo było napisane że po podłaczeniu brak reakcji i to się zgadzało. Nie będe się kłócił. Trudno wystawie z odpowiednią wzmianką pozytywa, a na drugi raz mam nauczkę żeby najpierw zadać pytania sprzedającemu. Nigdy bym nie pomyślał że ktoś może tak uszkodzony sprzet sprzedawać. Powinien byc w kategorii uszkodzone a nie wkategorii sprawnego sprzętu, bo był w kategorii routery a jest osobna kategoria sprzęt uszkodzony. Za 1 sztuke zapłaciłem 25 zł. Gdyby to był uczciwy sprzedawca to by opisał dokładnie sprzęt a nie ściemniał.
  • Poziom 16  
    romeok01 napisał:
    Gdyby to był uczciwy sprzedawca to by opisał dokładnie sprzęt a nie ściemniał.

Sam to powiedziales, czyli wydaj odpowiednia opinie. Na eBay taki numer by nie przeszedl. Albo sprzedaje sie jako sprzet PELNOSPRAWNY albo jako niepewny, czyli ev. USZKODZONY!

Pozdrowienia.