Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana portów COM - jak to wykonać ?

26 Lut 2009 16:40 45833 5
  • Poziom 9  
    Witam, ostatnio zakupiłem VAG-USB do komputera samochodowego aby usunąć błąd ABS-u niestety aby program zadziałał i abym mógł cokolwiek zrobić musze mieć w laptopie ustawione port com1 - com4 a u mnie w IBM-ie są od com7-com15 jak mam dodać czy zmienić je na com1 aby przez usb działała ta wtyczka
  • Poziom 9  
    ... może trzeba pogrzebać w Biosie tylko gdzie to znaleźć? prosze o jaką kolwiek pomoc
  • Poziom 10  
    Witam, nadal masz problem z tym portem COM?
  • Poziom 9  
    Po pomyślnie zakończonej instalacji należy wyłączyć i ponownie uruchomić
    komputer. Kolejny krok to sprawdzenie czy nasze sterowniki są widoczne w systemie
    oraz który z portów COM jest zainstalowany. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż na
    przykład: program VagCom przeznaczony do diagnostyki samochodów w swoim
    menu posiada możliwość wykorzystania jednego z czterech portów COM. Wówczas
    chcąc korzystać z VagComa należy wybrać odpowiedni numer portu COM.
    Przypisany numer portu COM znajduje się w systemie. W związku z tym klikamy na
    zakładkę START, znajdującą się w lewym dolnym rogu naszego ekranu, a następnie
    wchodzimy w zakładkę Panel sterowania, Znajdując się w „panelu sterowania” odnajdujemy i klikamy w zakładkę
    System, Po chwili ukarze nam się okienko: „Właściwości systemu”, wówczas klikamy w
    zakładkę Sprzęt a następnie w Menedżer urządzeń, Znajdując się w zakładce „Menedżer urządzeń”, rozwijamy podmenu
    następujących zakładek:
    1) Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej Tu
    powinna znajdować się zakładka naszego zainstalowanego drivera USB o
    nazwie: USB High Speed Serial Converter. 2) Porty (COM i LPT). Tu powinna znajdować się zakładka naszego
    zainstalowanego drivera COM z przypisanym mu numerem portu o nazwie:
    USB Serial Port (COM3). Rzeczą oczywistą jest, iż przypisany numer portu COM może różnić się od
    omawianego wyżej, tj. COM3. Wyboru dokonuje sam system podczas instalacji
    driverów i przypisuje portowi COM najniższą liczbę z wolnych w danej chwili portów
    COM. Jeżeli więc na liście (patrz zdjęcie powyżej) widzimy, że nasz port COM ma
    przypisaną liczbę trzy lub cztery (COM3 lub COM4), wówczas wszystko jest w
    porządku. Należy pamiętać, że ten sam port musimy ustawić w programie
    diagnostycznym, w tym przypadku w VagCom.
    Natomiast jeżeli portowi COM jest przypisany wyższy numer np. COM5,
    oznacza to iż w programie diagnostycznym nie ma możliwości ustawienia takiego
    portu COM (COM5 i wyżej). Możemy go wtedy ustawić w naszym systemie i
    przypisać mu numer trzy lub cztery (COM3 lub COM4). Aby to uczynić klikamy
    prawym klawiszem w zakładkę: USB Serial Port (COM3) i wybieramy
    właściwości/zakładka port settings/zakładka advanced- tutaj dopiero ustawiamy
    żądany numer portu. W tym celu rozwijamy okienko COMx. Wtedy ukarzą się
    wszystkie porty COM, tzn. te którym przypisany jest już numer oraz porty wolne, do
    wykorzystania
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    witam po długiej przerwie, otóż dodałem nowy port com2 jednak i tak nie udało mi sie połączyc z komputerem samochodowym. Problem tkwi nadal z driverem, zainstalowałem program dołączony do kabla i nie pojawiła mi sie zakładka w menadżerze o tej nazwie USB High Speed Serial Converter. Może dlatego że mam viste. nie pojawia mi sie okno z dokładnymi właściwościami portu tak jak na zdj Marcina230