Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reloop RSP 15 - na małe imprezy?

26 Lut 2009 17:18 12827 50
  • Poziom 11  
    Mam do was proźbe nie wiem czy kolumny KOLUMNA RELOOP RSP 15 będą dobre na domówki i na jakiejś wieksze imprezki? Mam budżet 500-600zł na kolumne przydała by sie też końcówka
  • Poziom 26  
    Kolumny używane Elestra, Hand Box, LDM

Reloop kiepski wyrób:)

Końcówka wybór pod moc kolumn
  • Poziom 32  
    Hiper tragedii nie ma ale za tą cene to kiepsko to widze. Tak jak kolega wyżej pisze albo nowe gotowe paczki od stx. No i zostanie na jakąś używaną końcówkę.
  • Poziom 26  
    AudioMega weż to omijaj:) Nie mając pojęcia o nagłośnieniu idzie zrobić lepsze kolumny i wyliczyć zwrotke programem;)

Napisz do mnie na gg: 536253 to napewno Ci coś tam pomogę ;)
  • Poziom 10  
    że się tak spytam ilu z was tak naprawde miało do czynienia z Reloopami i Omnitronicami?? Czy połowa z was to tak pisze bo inni pisza??
  • Poziom 26  
    Dużo osób:)

Min Ja:) I produkty te są gorsze nawet od tutaj tak nielubianych Alphardów;)
  • Poziom 10  
    To z czym miałeś do czynienia i co takiego w nich było nie tak?? Może ktoś wkońcu konkretnie powie? Bo zawsze jest pisane szajs i szajs... a może jest jakiś tani sposób na zmodyfikowanie ich?? albo chociaż na przyszłość ktoś bedzie wiedział co w nich jest nie tak..... a nie tylko...... nie kupuj bo NIE
  • Poziom 24  
    Poprostu w niefirmowych paczkach siedzą kiepskie głosniki - czytaj zawyżona moc, niski SPL, kiepskie brzmienie, zwrotnica ograniczona do minimum.
    Wszystko to wpływa na głosność kolumny, jakość dźwięku i awaryjność. To tak z grubsza.
  • Poziom 14  
    Miałem do czynienia z Omnitronikiem już nie raz mikser cd playery końcówki to dla mnie kupa jakich wiele na trawniku po zimie (sorka) ale nie stać mnie na tanie rzeczy. Najlepszym przykładem braku wiedzy projektantów Omnitronika jest odwrotka na 18 nie pamiętam modelu nie dość, że to nie działa tzn. gra tak cicho ze szkoda pisać, to materiały z których jest zrobiona dają wiele do życzenia. Głosnik jest ok wytrzymał ADS 1400lx na jednym kanale tyle ze w innej budzie ale nie urzekł mnie jakoś znacząco. Także ja omijam te wynalazki szerokim łukiem.
  • Poziom 28  
    Ja słyszałem rsp 30 z tego co wiem rsp 515 jest dokładnie taka sama z tym że ma jedną 15" mniej,
    mogę się wypowiedzieć jedynie na temat jej dźwięku i jakości wykonania ale chciałbym najpierw zobaczyć co napisze auroxik... w końcu niby miał do czynienia ;)
  • Poziom 26  
    Chciałem kupić właśnie Reloop-y i te które wymieniłeś czyli z dwiema 15" :)

Kolumny grają ale nie powalają ani basem ani resztą pasma. Dźwięk z nich jest kartonowy i lepiej zainwestować w używane na dobrych przetwornikach:) konstrukcje;)

2 sprawa głośnki w nich zastosowane są kiepskiej jakości zwłaszcza te niskotonowe coś ala Alphard Hw 1500:)
  • Poziom 14  
    Jak już się mądrować, to owszem zagra to przy nie dłużej głośności dość przyjemnie ale dając już więcej mocy te kolumny sobie po prostu nie radzą. Popykaj je też przez rok samochodem tu i tam a zaczniesz słyszeć skrzynkę jak się zaczyna rozklejać.
  • Poziom 28  
    Dobra to ja powiem tak (reloop rsp 30)

Jakość wykonania kolumny z daleka wyglądają fajnie ale z bliska koc jest tragiczny przyczepia się do niego wszystko jak do lepa na muchy do tego jest cieniutki jak chusteczka, dodatkowo jest poklejony koc tak że widać łączenia, kolumny są wykonane z jakiegoś miekiego drewna czy mdf bo na rogach miały wiele wgnieceń i krata jakoś dziwnie docięta jak by kilka mm za mała

Dźwiek - kolumny grały tak nie za głośno ale nie cicho (to znaczy dało się w pabie normalnie gadać przy stole bez podnoszenia głosu) ale grały tak dość konturowo dość niski bas i trochę zaakcentowane wysokie tony, w ogóle nie grały jak typowe nadstawki tzn. nie było prawie w ogóle typowego kicku brzmieniowo przypominały raczej mocniejsze kolumny domowe ale było widać że membrany latały już mocno więc to mogło być dla nich "już starczy" czy bas był kartonowy?...można tak powiedzieć brzmiał troszkę jak upadające pudło na podłogę (buf.. buf) ale był dość niski. samą jakość dźwięku określam jako nie najgorszą

podsumowując kolumny nadawały się do pabu (łagodnego grania), ale do jakiegoś performance'u jak np. "balet" niestety nie bo były w ogólnie za mało agresywne tzn brakowało im dB

Czy warte swojej ceny? jak dla mnie nie bo sam sobie złoże 10razy lepsze, ale jak ktoś nie potrafi to do pabu czy domówki czy coś za rsp 515 te 440zł nie są najgorsze ...ale będzie niedosyt (coś za coś) żeby mieć ostry łomot trzeba pare groszy położyć na lade
  • Poziom 27  
    Ja takie kolumny omijam z daleka, ale przypadkiem byłem na 18 nagłaśnianej tymi kolumnami no i co mogę powiedzieć było w miarę głośno i tyle, nawet sporo basu ale tak jak kapitan piszę strasznie kartonowy, jakość reszty pasma nie za wysoka, po ok 0,5l później dźwięk był miły dla ucha :D

Jeśli DIY odpada a miałbyś tak okrojony budżet to byłbym niestety zmuszony je polecić, ale wolałbym szukać dobrych używek na allegro i w tym czasie uzbierać jeszcze kasy, bo po jakimś czasie dojdziesz do wniosku, że to szajs i to sprzedasz, o ile kolumny przetrwają.
  • Poziom 10  
    no to ja się też wypowiem

tak sie składa ze mam do czynienia z głośnikami Omnitronica
    podpierane sa przez suba na STX38/300

i wiele osób juz powiedziało ze zaskoczyło ich to jak grają
    odcięte na 180 Hz potrafią przyjąć dużo więcej niż innym sie wydaje
  • Poziom 28  
    Może byś napisał o jakim modelu mówimy to są też Omnitronicki za kasę za którą można Kupić na przykład PDP 615 LDM'a i faktycznie one grają w miarę ale za tą cenę można mieć PDP który zagra jeszcze lepiej.
  • Poziom 26  
    Podsumowując w tej cenie nowe na ok poziomie w ogóle trudno cokolwiek kupić zwłaszcza jak ma to być na 15" + Driver bo wszyscy dobrze wiedzą że do takiego zestawienia jednak musi być cięty odpowiednio;)

Jeśli może być używka np pogadaj o to allegro: 561818542
  • Poziom 32  
    A ja często słysze rsp 15 i nie jest tak źle. Pudła są podobnej jakości jak zachwalane "waferdalki" czy inne kocykowe budrzetówki. Kumpel je ma już długo i zakupił jako używki zresztą i do teraz wszystko jest ok. Brzmi jak brzmi - bez mega mięcha i kruszenia skał ale nic nie szeleści wysokimi czy buczy i pierdzi w basie. Użytek - prywatne imprezy, jakieś osiemnastki i potańcówki, próby zespołu czy nawet wypożyczanie. Opłaca się ale używki kupować i z pewnego źródła. Nowych raczej nie.

Omnitronic - w tej najtańszej opcji (10" i piezo) są jakości i brzmienia półek pod tylnią szybke do malucha. Skąd wiem - obsłuchiwane z ciekawości w sklepie. Tragedia. Domowe kolumienki stx (małe efektowe) zjadały je z drugiego końca sklepu :P
  • Poziom 32  
    Te HQPOWER nie zagrają na tyle głośno by się nadawały do czegoś poważniejszego.
  • Poziom 24  
    Kup lepiej te Reloop :) one chociaż wyglądają jak estradowe, bo te ostatnie to nawet podobne nie są i wstydził bym się pokazać z nimi gdziekolwiek :D
  • Poziom 32  
    Tak - co do wyglądu to akurat reloopowi nic nie brakuje. Typowa kocykowa budrzetówka ale wykonana dobrze. Śmię stwierdzic, że sam pewno kupiłbym te rsp niż np takie peavey pro 15 na które pare moich znajomych psioczy niemiłosiernie (spodziewali się czegoś więcej patrząc na logo).
  • Poziom 24  
    No też potwierdzam, że peavey pro 15 nie mają dobrego brzmienia ;)
  • Poziom 32  
    Jak na HB to tanio ale nie wiem co w środku siedzi. Ale opcja najpewniejsza jak narazie.
  • Poziom 11  
    gościu napisał że w środku są Eminence wiec chyba dobrze mi sie zdaje
  • Poziom 32  
    Jeżeli paki są na Emi to bym kupił bo nawet butrzetowe eminence będą jakościowo lepiej wypadały od reloopa czy innej tańszej masowej producji. A Hand Box to solidna firma i masz pewność, że kolumna się nie rozpadnie.