Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Jackson-zamiennik koncówki mocy

26 Lut 2009 20:26 4169 6
  • Poziom 15  
    Witam.Zakupiłem na allegro jacksona, po otrzymaniu przesyłki odrazu go otwarlem by sprawdzic jakie sa koncowki :/ ku mojemu zdziwieniu nie ma mrf a zamiast niego jest C 1969 :( I co teraz ? Jaka moca moze to radio dysponowac ? Cy ma wogole sens trzymac to radio ? Czy moze lepiej je oddac i szukac orginalu ? Poza tym jednym defektem radio jest w idealnym stanie i widac ze nie grzebane.Co robic ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    sp sport napisał:
    ku mojemu zdziwieniu nie ma mrf a zamiast niego jest C 1969

No i jest całkiem OK. Nie zawsze siedzą tam MRF-y. Pełna nazwa tego C1969 to 2SC1969 .
    Cytat:
    Jaka moca moze to radio dysponowac ?

Napewno zgodną z CE.
    Cytat:
    Poza tym jednym defektem radio jest w idealnym stanie i widac ze nie grzebane.

Jak oryginał to trzymać bo może trafić się w jeszcze w gorszym stanie. :D

Pozdrawiam.

• Poziom 31  
    SP5ANJ napisał:

Cytat:
    Jaka moca moze to radio dysponowac ?

Napewno zgodną z CE.

Pozdrawiam.

Z jaką normą ? Możesz ja konkretnie podać ?

Co do odpowiedzi na pytanie to z 1969 ma jakieś 6-7 W, potem już zaczyna "brakować" modulacji. Z1969 Jackson optymalnie pracuje do jakiś 5 W w AM/FM.

Marcin
  • Poziom 23  
    Coś tu Koledzy albo nie wiedzą albo nie dopowiedzieli. Ja mam również Jacksona na 1969 i nie narzekam na brak mocy. Radio i tak skręcone do 4W ale nie ma żadnych przeszkód, żeby odkręcić 10W - tylko po co. Trzeba zastosować oryginalny tranzystor a nie będzie problemu. Jedynie w SSB nie da się wyciągnąć 21W ale to też nie problem. Modulacja elegancka, żadnych problemów. A dopowiem jeszcze, że oryginalna końcówka MRF leży sobie w pudełku i czeka na lepsze czasy.
    Ważniejsze to porządna antena a nie moc 100W.
  • Poziom 18  
    "sp sport" - słyszałem dobre opinie na temat 2SC2312 --- miałem kiedyś takiego JACKSON'a i powiem, że jak go się poprosiło to oddawał 10 watt w AM i FM / 20 watt w SSB --- ale po co Ci to ??? Osobiście nie jestem zwolennikiem dużych mocy w przeciwieństwie do wielu kolegów :)
  • Poziom 15  
    Zrobiłem pozytywne testy z zastąpieniem MRF477 wprost na 2SC1945, z drobną korektą prądu spoczynkowego - wynik pozytywny - na AM/FM 10W bez najmniejszego problemu.
    Tranzystor z emiterem na środkowym wyprowadzeniu i na obudowie, do przykręcania bez najmniejszych przeróbek w miejsce MRF-a.
    Co prawda na SSB osiągam jedynie ok 15W - może deczko więcej, ale jego moc Po= 14W przy 12V.