Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł kondensacyjny Junkers CERAPUR ZSBR 7-28 A

anntek 26 Lut 2009 20:57 6304 7
  • #1 26 Lut 2009 20:57
    anntek
    Poziom 20  

Witam mam taki problem Panowie. Wczoraj jak podszedłem do pieca u teścia na wyświetlaczu sterownika pokazywał mi się napis "proszę czekać.... inicjalizacja" a na samym piecu mruga napis "FC". Próbowałem resetować go ale nie pomaga sterownik nie reaguje na duszenie na klawisze. Sprawdziłem wszystkie połączenia sterownika (złączki i przewody). Wszystkie są OK. Bezpieczniki tak samo są OK. Zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli że ten komunikat oznacza brak komunikacji między sterownikiem a piecem a w internecie znalazłem że jest to błąd komunikacji między czujnikiem pogodowym a modułem sterującym ale nie wiem czy to do końca prawda. Na płytce od modułu po oględzinach wizualnych nie stwierdzam żadnych śladów spalenia jakiegoś elementu. Proszę o pomoc bo nowy sterownik nie jest zbyt tani.

Kocioł kondensacyjny Junkers CERAPUR ZSBR 7-28 A Kocioł kondensacyjny Junkers CERAPUR ZSBR 7-28 A Kocioł kondensacyjny Junkers CERAPUR ZSBR 7-28 A Kocioł kondensacyjny Junkers CERAPUR ZSBR 7-28 A

0 7
  • #2 27 Lut 2009 20:58
    anntek
    Poziom 20  

Panowie przyjechał serwisant i powiedział, że jest sterownik do wymiany i koszt to około 650zł

2
  • #3 28 Lut 2009 15:35
    aadamuss
    Specjalista - systemy grzewcze

Bardzo tani serwisant, niestety bez wymiany się nie obejdzie. pozdrawiam adam

1
  • #4 01 Mar 2009 12:00
    anntek
    Poziom 20  

A dla czego tani mówisz? Chodzi ci o to że ta część jest droższa niż on powiedział.

0
  • #5 13 Mar 2009 23:20
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Dużo droższa

0
  • #6 14 Mar 2009 18:36
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ciekawe,gdzie się zaopatruje ten serwisant...?

0
  • #7 29 Kwi 2009 13:21
    anntek
    Poziom 20  

Nie wiem kurcze ale nadal sterownik nie działa. Chciał bym go naprawić i mieć zapasowy bo kupiłem na allegro używany ina razie działa.

0
  • #8 29 Kwi 2009 16:57
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Takich elementów się nie naprawia.Schematy do płyt są w praktyce nie do osiągnięcia.A po za tym,sterownik kotła odpowiada za jego właściwą pracę a więc za bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny.Lepiej nie kombinować tam nic na własną rękę.

0