Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens sx1 - w trybie update windows wykrywa telefon, winsw

shop 26 Lut 2009 21:30 920 7
  • #1 26 Lut 2009 21:30
    shop
    Poziom 16  

Witam.
    Mam problem z wgraniem softu do tego telefonu. Nie jestem zielony, robiłem już to kilkanaście chyba razy, ale teraz jest problem. Zainstalowałem sterowniki kabla usb i po podłączeniu do komputera wykrywa go jako siemens sx1(telefon oczywiście) a w menadżerze urządzeń pełna nazwą to siemens sy1 swup i to urządzenie działa poprawnie. Po włączeniu winswupa i skonfigurowaniu go, wyskakuje taki komunikat:
    You told the USB-DLL to force to a specific USB-connection, but this connection was never instaled! Use the USB-Installer-Tool.

I nie wgrywa softu. Co może być tego przyczyną? Ten sam komunikat pojawia się gdy telefon wogóle nie jest podłączony.
    Ktoś zna rozwiązanie? Telefon wchodzi w tryb update, jednak nie daje się sformatować, wgraniego miał cristala c2f+
    pozdrawiam

0 7
  • SterControl
  • #2 26 Lut 2009 21:41
    dr.master
    Poziom 37  

shop napisał:
    Witam.
    Mam problem z wgraniem softu do tego telefonu. Nie jestem zielony, robiłem już to kilkanaście chyba razy, ale teraz jest problem. Zainstalowałem sterowniki kabla usb i po podłączeniu do komputera wykrywa go jako siemens sx1(telefon oczywiście) a w menadżerze urządzeń pełna nazwą to siemens sy1 swup i to urządzenie działa poprawnie. Po włączeniu winswupa i skonfigurowaniu go, wyskakuje taki komunikat:
    You told the USB-DLL to force to a specific USB-connection, but this connection was never instaled! Use the USB-Installer-Tool.

I nie wgrywa softu. Co może być tego przyczyną? Ten sam komunikat pojawia się gdy telefon wogóle nie jest podłączony.
    Ktoś zna rozwiązanie? Telefon wchodzi w tryb update, jednak nie daje się sformatować, wgraniego miał cristala c2f+
    pozdrawiam

Proponuje odinstalowanie z pozycji menadżera urządzeń telefonu, wydaje mi się że port USB jest zajęty i dlatego nie łączy się z telefonem.
    Zreinstaluj stery i spróbuj użyć innego portu.

0
  • Pomocny post
    #3 26 Lut 2009 21:53
    juszek1
    Poziom 11  

shop a przypadkiem nie masz zaznaczonego "Force USB Port" jak tak to odznacz :)

0
  • SterControl
  • #4 26 Lut 2009 23:29
    shop
    Poziom 16  

tak, odznaczenie pomogło, wielkie dzięki:)
    pozdrawiam

0
  • #5 27 Lut 2009 17:22
    shop
    Poziom 16  

jednak nie pomogło :( znowu nie wykrywa telefonu pomimo podłączenia go i odznaczenia tej opcji. Co ciekawe, oryginalny program do update polkomtela wykrywa go i chce wgrać, jednak wyskakuje komunikat że na telefonie jest już nowsza wersja softu i tego nie może wgrać :(
    co jest grane?? wcześniej takich objawów nie miałem

0
  • #6 27 Lut 2009 17:34
    juszek1
    Poziom 11  

shop a dokładniej jaki komunikat wyskakuje ?? ten sam ??

ale ogólnie jak odłączysz i podłączysz tel. to jesy komunikacja (nie mowie o winwsupie) ???

0
  • #7 27 Lut 2009 18:44
    shop
    Poziom 16  

jest. Telefon jest normalnie wykrywany jako siemens sx1 swup. Tylko ten winswup nie chce wykrywać:/ próbowałem już z kiloma swupami i sterownikami do kabla i wciąż to samo:(. Dlaczego oryginalne oprogramowanie siemens update tool wykrywa go normalnie a swup nie? Podłączane do kilku gniazd usb, i nadal to samo

0
  • #8 27 Lut 2009 18:54
    juszek1
    Poziom 11  

shop polecam Ci sx1.pl tam znajdziesz wszystko na temat tego modelu :)

0