Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo nie pali!!! krece rozrusznikiem STOP

ukass 26 Feb 2009 22:42 12967 10
    ukass
    Level 12  
    Witam!
    Problem w moim Kangoo 1,5 dci jest nastepujacy: Podczas krecenia rozrusznikiem po 2-3 sec zaczyna migac kontrolka swiec zarowych i zapala sie czerona kontrolka z napisem STOP. Auto nie odpala. Przed tym problelem byl wymieniany rozrzad ktory byl zle ustawiony. Auto troche na zlym ustawieniu troche pochodzilo. W tej chwili na poprawnym ustawieniu nie odpala wcale. Jak juz silnik zaczyna lapac to zapalaja sie kontrolki o ktorych napisalem wyzej. W CZYM JEST PROBLEM??? Czy ktos sie spotkal z takim problemem?
    Krzysztof48
    Level 12  
    dobrze ustawiłeś pompę ?
    darek2505
    Level 20  
    Najprościej podłączyć auto pod jakiś tester.Jeżeli wymienialeś wtryskiwacz,należe go "zaadoptować" do auta.
    bbaattman
    Level 16  
    A wpisales nowy kod wtryskiwacza, bo w dci chyba kazdy ma swoj numer, ktory trzeba wprowadzic do kompa?
    Krzysztof48
    Level 12  
    Zakładałem już kilka razy i nigdy nie wpisywałem i chodziły , o ile jest to problem tylko z wtryskiwaczem . Radziłbym odczytać kody błędów i ewentualnie sprawdzić ciśnienie sprężania jeśli był źle rozrząd to mogły się pogiąć zawory. Wtryskiwacz na pewno nie popsuł się przez źle ustawiony rozrząd.
    User removed account
    User removed account  
    Krzysztof48
    Level 12  
    elektrit jeżeli cię to dziwi to tą pompę właśnie w silnikach 1,5 DCI trzeba odpowiednio ustawić , a w 1,9 już nie, wiem bo już to przerabiałem po innych , "regenerowali" pompę i nic to nie dało a wystarczyło tylko ustawić
    keriks
    Level 10  
    Kilka takich szarpnięć i możesz jeszcze raz do rozrządu zaglądać. Miłej zabawy z ciąganiem. Spróbuj pompować gruszką i odpalać równocześni.e
    trans-serwis
    Level 39  
    Krzysztof 48 może wdużym skrócie wyjaśnisz na czym polega dobre ustawienie pompy w silniku dci, bo nie łapę.