Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

za mało A, oporniki pomogą?

26 Feb 2009 23:27 840 7
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #4
  Rysio4001
  Heating systems specialist
  Witam.
  Tak to się nie uda.
  Opornikiem można tylko obniżyć napięcie (po przez spadek napięcia na tym oporniku dając go w szereg), ale tylko wtedy gdy obciążenie jest ciągłe i stałe, oraz wartość napięcia źródła też jest stała. W przeciwnym razie wartość spadku napięcia na oporniku będzie się zmieniała, a tym samym napięcie na odbiorniku. Ponadto żaden opornik, ani inny element nie podniesie ci wartości prądu, co najwyżej dodatkowo ci go ograniczy.
  Ty potrzebujesz ładowarkę o napięciu 3,6 V i prądzie 2,28A co daje 8,2W, a twoje ładowarki mają 2,1W i 3,5W, a więc za małe moce niż potrzebujesz.
  Jedyny sposób aby obniżyć napięcie i podnieść wydajność prądową, to zastosowanie przetwornicy, ale to drogie rozwiązanie (dużo droższe niż budowa nowej ładowarki od podstaw, lub zakup), a i tak masz za mało mocy z tych ładowarek, a przetwornica będzie miała jeszcze dodatkowe straty.
  Pozdrawiam.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Qwet
  Level 33  
  Musisz mieć zasilacz o wydajności prądowej przynajmniej te 2-2,5A, może być na napięcie wyższe niż 3,6V, ale nie niższe. Ewentualną nadwyżkę można ściąć przy pomocy chociażby LM350 ;)
 • #8
  Rysio4001
  Heating systems specialist
  WPino87 wrote:
  A możesz powiedzieć jak te W obliczyłeś?

  Witam.
  To W to jednostka mocy, i możesz policzyć mnożąc prąd razy napięcie. Oczywiście będzie się to w pełni sprawdzało w przypadku prądu stałego, bo w przypadku prądu przemiennego nie zawsze jest tak prosto, ale dla ciebie na początek taki sposób obliczania mocy wystarczy.
  Pozdrawiam.