Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 200 '98 schemat centralki alarmu

kuklex 27 Lut 2009 00:22 5970 2
  • #1 27 Lut 2009 00:22
    kuklex
    Poziom 2  

witam. mam smieszny (ale wazny) problem. posiagam 2 auta: rover 200 (jak w temacie) na czesci i toyote corolle 94. jakies pol roku temu do toyotki zalozylem centralny zamek (tylko na kluczyk), z modulu centralnego zamka wychadza dwa kabelki na 100% do podpiecia sterownika (na pilota). mam pod domem tego rovera (on posiada funkcje auto alarmu na pilota) i postanowilem ze wyciagne ja z rovera i zaloze se to toyoty i tu zaczely sie problemy..

wyciaglem ta centralke z rovera (heh dobrze byla zamaskowana, nad bezpiecznikami), poobcinalem kabelki (z duzym zapasem) i teraz nie wiem ktory jest od czego. ja glownie potrzeboje wiedziec ktory to PLUS+, MASA-, i od drzwi, ewentualnie reszte bajerow (kierunki itp) prosze o pomoc. pozdro

EDIT:
    jutro postaram sie wrzucic zdjecie tej centralki z rovera i prosil bym o schemat, tak zebym wiedzial ktory kablek do czego jest. bo w samochodzie wiem gdzie mam to podpiac. pozdro

0 2
  • #3 27 Lut 2009 21:32
    kuklex
    Poziom 2  

schemat sie przydal, podpielem 2 kable pod akumulator: jeden plus i drugi minus, kolejne 2 to 2 plusy ktore sie podpina pod zamek. no i tu mam problem, myslalem ze w centralce w samochodzie jest tak samo (tam sa wyprowadzone 2 kable przystosowane pod centralke) i myslalem ze poprostu je podepne i bedzie dzialac. okazalo sie ze w samochodzie sa kable na innej zasadzie bo gdy je zlacze to sie zamyka, gdy powtorze sekwecie to sie otwiera i tak w kolko. jak tylko podpielem te kable do centralki z rovera to odrazu wariowalo (zamykalo, otwieralo).

doradcie mi teraz co mam zrobic:
    1. zmienic jakos polaryzacie (cos takiego slyszalem) zeby z centralki z toyoty wychodzily 2 plusy tak jak w centralce z rovera.
    czy
    2. szukac po kablach od silniczka kierowcy (tez dwoch kabelkow ale plusow) i wtedy podpiac, z tym ze nie wiem czy takowe tam sa.. (czy tez nie sa 2 kable na styk).

chyba jutro bede grzebal w kablach.. aa i jeszcze jedno, na centralce w toyocie nie pisze jaka to firma i model.
    naladuje dzisiaj aparat i jutro rano porobie zdjecia centralek i tych kabli i opisze co jest plus i co minus.
    pozdro

0