Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na STX GDN 22-200-4 - dobór wzmacniacza

tomeczek333 27 Lut 2009 11:42 1353 4
  • #1 27 Lut 2009 11:42
    tomeczek333
    Poziom 17  

Witam!
    Mam mały problem. Robię suba na tym przetworniku i nie wiem jaki wzmacniacz zrobić do niego. Na początku myślałem o Holtonie 200, ale teraz zacząłem się zastanawiać nad AVT 2726 gdyż jest dużo łatwiejszy w budowie i tańszy. Potrzebuje ok. 150W mocy przy 4 ohm. Dysponuję transformatorem 2x40v 200VA. A więc czy warto zrobić AVT2762 czy lepiej zainwestować troszkę więcej i wybrać Holtona 200?
    Pozdrawiam!

• #2 28 Lut 2009 23:42
    Pawel S.
    Poziom 39  

zmodyfikowana wersje n-mosfeta irek uzywa w swoich panelach do subow.
    jednak o samym n-mosfecie czytalem troche ze lubi sie sypac... ale ze jest tani to zaryzykuj i sam przetestuj.
    a jakbys mial dokadac to nie do holtona a do "janka"

• #3 01 Mar 2009 14:49
    nemo666
    Poziom 21  

przyłączę się i spytam jaka dla niego odpowiednia obudowa, ja mam wzmacniacz Kenwood KA-1010 i ma on ok. 80 watt RMS na kanał

• #4 02 Mar 2009 16:58
    tomeczek333
    Poziom 17  

Może i bym zaryzykował ale nie wiem jakie potrzeba tranzystory żeby wycisnąć te 150W i jakie modyfikacje wprowadzić żeby wytrzymał takie napięcie. Narazie i tak najbardziej jestem skierowany ku Holtonowi bo pod niego kupowałem trafo, i wogóle od początku konstrukcji myślałem o nim. Jednak teraz z kasą troszkę krucho i wiadomo że jest on bardzo skomplikowany a ja dopiero się uczę i to jest moja pierwsza konstrukcja.
    Możecie coś więcej powiedzieć o tym "janku", czy jest on trudny w wykonaniu, jakie są koszty wykonania? Idzie kupić do niego gotową pcb bo narazie nie chcę się zabierać za trawienie? Szczerze mówiąc to nic o nim jeszcze nie słyszałem.

P.S. Ja do tego głośnika zrobiłem obudowę 32L@42hz ale chyba będę obniżał strojenie do 38hz.

• #5 02 Mar 2009 18:33
    Pawel S.
    Poziom 39  

janek jest dosc starym wzmacniaczem i zaczynal na tym forum. z tego co slyszalem od wielu doswiadczonych osob to jest on najlepiej brzmiacym wzmacniaczem do suba.
    ale od dawna nie potrafie zlokalizowac schematu tego wzmacnaicza :|
    na allegro czesto sprzedawal je coolombo za ok 100-120zl (zaleznie od mocy) wiec cena wydaje sie atrakcyjna

co do holtona to irek (tutaj irek2) wprowadzil w nim sporo poprawek wiec zbyt dobry to on raczej nie jest :P (szkoda tylko ze shakowali nam stronke :( )

a co do n-mosfeta to troche jest opisane w AVT. dokladniejsze zmiany najlepiej uzgodnic z irkiem (teraz zostaje tylko pisanie maili bo stronka z jego opisem padla)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME