Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV9000 - uszk. zawiasy matrycy i brak obrazu

shaqi 27 Lut 2009 11:49 13087 8
  • #1 27 Lut 2009 11:49
    shaqi
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Jak w temacie posiadamlaptopa marki HP o której do czasu braku sterowników do xp oraz uszkodzenia zawiasu pokrywy tuż po gwarancji miałem dobre zdanie.

Na początku uległ uszkodzeniu lewy zawias pokrywy/monitora laptopa pokazany na zdjęciu na dole. spowodowało to że w tej części obudowa matrycy się rozwarstwiła i powstała mała szczelina. Po jakimś czasie ( laptop nie był zamykany, tylko lekkie korekty w zależności kto przy nim pracował) przestał wyświetlać obraz, jednakże podświetlanie/świetlówka świeci.

1) zdjęcie uszkodzonego zawiasu.

2) zdjęcie inwertera czy jakoś tak

3) zdjęcie tyłu matrycy i widoczna taśma

Myślałem że w wyniku uszkodzenia zawiasu uległa zniszczeniu także taśma. Rozebrałem ale wszytko wygląda okej.

Dodam że monitor CRT podłączony przez wyjście VGA wyświetla obraz tylko niezbyt ładny, jakby coś było z kartą grafiki.

Chyba że wyjście VGA oraz matryca jest podłączona prze ten sam kabel.

co mam dalej począć?
    serwis czy poradze sobie sam?

• #2 05 Mar 2009 22:12
    krisos

Poziom 13  

świecenie "mlekiem" świadczy o wypięciu się wtyku z tyłu matrycy i braku sygnałó RGB oraz synchro ... proponuję zacząć od tego :-)

• #3 05 Mar 2009 22:58
    shaqi
    Poziom 10  

świecenie mlekiem= brak obrazu ale działa podświetlanie?

mógłbyś także reszte przetłumaczyć jak do lamera.
    rozebrałem laptopa co nie znaczy że jestem guru komputerów. :P

• #4 27 Cze 2009 18:23
    ewrej
    Poziom 9  

Witam wszystkich!
    Mój laptop: HP DV8300
    17-inch, WXGA+ with BrightView
    Procesor: 1.6 Core Duo
    Pamięć RAM: 1 GB
    Wideo: GeForce 7600
    Można powiedzieć mam wprawie identyczny problem poza tym, że w moim laptopie nic nie jest złamane.
    A o tóż problem następujący. Wczoraj siedząc w internecie nagle bez jakiejkolwiek przyczyny wyświetlacz w moim laptopie zgasł. Oczewiście próbowałem restarotwać i wyciągać baterię, żeby uruchomić kompa znowu - nic to nie dało. Wieczorem przywiozłem monitor CRT, żeby sprawdzić laptopa. Okazało się (na monitorze CRT), że w normalnym trybie laptop uruchamia się do momentu, aż znika napis Windows i zawiecha: podświetlenie wyświetlacza na laptopie wyłącza się całkowicie. Uruchamia tylko w trybie awaryjnym i obraz taki jak u kolegi, czyli jakby coś było z kartą graficzną. Wyświetlacz na laptopie cały czas czarny-podświetlony, jak jest w trybie awaryjnym.
    Proszę o porady!
    Dziękuję!

• #5 27 Cze 2009 20:19
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    W pierwszym przypadku Sprawdź to co napisał Kolega krisos, ale może brakować również zasilania elektroniki matrycy (przerwany przewód - taśma lub uszkodzony bezpiecznik na płycie głównej.

Co do drugiego przypadku Prawdopodobnie poleciał inwerter (i brak tylko podświetlenia matrycy) - to jednak trzeba sprawdzić - Uruchom laptopa i zaświeć np lampką pod kątem na matrycę - jeśli jest obraz, znaczy problem z podświetlaniem.
    Co do monitora - może na laptopie są ustawione za duże wartości odświeżania ekranu i CRT po prostu nie wyrabia. Zmniejsz w trybie awaryjnym wtedy Sprawdzisz.
    Pozdrawiam.

• #6 30 Cze 2009 00:02
    ewrej
    Poziom 9  

Więc tak do sprawdzenia z latarką wyświetlacza laptopa, nic nie widać :/ Tylko same podświetlenie.
    Co do zmiany wartości odświeżania: wchodząc we właściwości karty graficznej w trybie VGA i zmieniając tryb wyświetlania monitor CRT podczas przełączania wyłącza a na monitorze laptopa gaśnie podświetlenie. Również to się dzieje podczas zmian w trybie awaryjnym.
    Jeszcze na dodatek nie mogę wejść do BIOSu. Podczas włączania laptopa nie reaguje na przycisk .

• #7 16 Paź 2009 12:28
    pannaniktt
    Poziom 2  

Witam, mam tego samego laptopa czyli hp pavilion dv9000 i widzę że zaczyna się robić to samo u mnie, tz matryca działa jeszcze póki co ale sie rozwarstwia tj. na zdjęciach poniżej. Na początku zauważyłam wykruszenie się plastiku zaczepu/zaslepki(prawidłowej terminologii nie znam) po czym rozwarstwienie. Wiem że najlepiej byłoby oddać go serwisu ale nie koniecznie mam na to ochotę.
    Czy wystarczy samo dokupienie tego plastikowego elementu którego brak widać na zdjęciu? o ile można go dokupić. Czy raczej jest on częścią całego zawiasu i wchodzi w cały komplet?
    Mój tok rozumowania jest taki że winne temu jest użycie gorszej jakości zawiasów pokrywy laptopa, szczelina powstała pod wpływem otwierania i zamykania.

Dodam jeszcze że po drugiej stronie monitora z zewnątrz nie ma takowej części(?).
    W zasadzie na dzień dzisiejszy nie przeszkadza to w użytkowaniu, wystarczy tylko nie otwierać i zamykać pokrywy, ale działa mi to na nerwy że nie jest tak jak powinno.
    Prosze o pomoc

• #8 28 Paź 2009 17:17
    mckolt
    Poziom 9  

Będzie Ci coraz bardziej uszkadzać obudowę. Wyłamały Ci się gniazda w obudowie. Najlepiej jest wymienić na nową pokrywę. Jednak nie wiem gdzie w Polsce kupić taką nową część. Ja zreperowałem to zestawem naprawczym żywica utwardzacz i włókno szklane. Dodam że u mnie wszystkie sie wyłamały i zostały naprawione - póki co trzyma:P

• #9 02 Lis 2009 01:46
    wladek_999
    Poziom 9  

na moim dv9000 w tym samym czasie padły i zawiasy i karta graficzna = szczęście w nieszczęściu bo za darmo wymienili i jedno i drugie - co do matrycy to oryginalna jest dennej jakości - po roku mam z 3-4 martwe pixele - do tego jakieś takie przebarwienie w samym centrum matrycy - i gołym okiem widać że obraz jest ciemniejszy niż na nowszych lapach - w końcu wymieniłem ją na nec-a wxga i lapek działa bardzo dobrze

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo