Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

THOMSON CS606 - jak ją rozebrać?

27 Lut 2009 11:58 1744 2
  • Poziom 32  
    Usiłuje rozebrać tą wieżę ale po odkręceniu śrub wszystko dalej trzyma się "kupy". Pewnie są gdzieś jakieś zaczepy ale nie chciałbym czegoś pourywać. Z której strony dobrać się do niej tak by dostać się do lasera? Na elektrodzie znalazłem schemat, nie ma niestety serwisówki.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Kolega zippy podał mi sposób, po lekkiej obróbce leci to tak:
    1)podważyć do góry srebrne maskownice z boku frontu ponad zamknięciem szuflady. Ukażą się 4 śrubki srebrne, do wykręcenia.
    2) z tyłu wykręcić widoczne śrubki w tym także zagłębione w otworach. Można zdjąć boczne czarne panele przesuwając je do frontu.
    3)Odkręcając 4 śrubki(łebki stożkowe) z boków szarej podstawy po wyjęciu wtyczek łączących elektronikę THOMSON CS606 - jak ją rozebrać? góry z dołem można oddzielić górną część od dolnej, co daje dostęp do zmieniarki i lasera bez demontażu górnej części.
    4)Aby wyjąć zmieniarkę z podstawy od frontu trzeba odkręcić dwie śrubki po otwarciu klapki zmieniarki i jedną z boku. Klapka przytrzymywana jest przez czarną podstawę półek na płyty za małe zaczepy wystarczy lekko unieść.
    Górna część poza śrubkami łączona jest zaczepami typu dziurka - trzpień, trzeba je rozłączyć rozginając plastik obudowy.
  • Poziom 32  
    Udało mi się już to rozebrać, męczyłem się bo nie zauważyłem z tyłu 2 śrób schowanych głęboko, ale się udało. Dzięki za zainteresowanie może innym się przyda ten opis. Dzięki. Pozdrawiam.