Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Panasonic NN-E273SB - nie grzeje żywności

27 Lut 2009 15:17 4416 6
  • Poziom 2  
    Tranformator pracuje, słychać go, bezpiecznik wysokiego napięcia dobry, połączenia sprawdzone, pozostaje sprawdzenie czy jest napięcie na uzwojeniu wtórnym, sprawdzić kondensator i diodę . Ale jak to zrobić domowym sposobem. Mam multimetr i próbnik napięć bezdotykowy.
  • Relpol
  • Poziom 33  
    Czy działa zegar i programator?
  • Relpol
  • Poziom 25  
    Ja wiem, co się zepsuło. Kuchenka mikrofalowa!

A tak poważniej, jaki to model kuchenki, bo Panasonic nie wiele mówi. Jaki programator: elektroniczny czy mechaniczny?
    Dioda między kondensatorem a obudową sprawdzona? Nie powinna mieć przejścia w żadnym kierunku. Dioda miedzy zaciskami kondensatora też do sprawdzenia, jeśli jest. Magnetron sprawdzony? Nie powinien na megaomomierzu pokazywać przejścia między zaciskami a masą/obudową. Między zaciskami ok 0,5 Ohm. Czy na płytce, tam gdzie jest podłączony przewód zasilający są dwa rezystory 47 Ohm/ 5W i przekaźnik? Sprawdzić je, jeśli mają przerwę do wymiany, przekaźnik również do wymiany.
  • Poziom 2  
    Model Panasonic NN-E273SB
    Sterowana dotykowo przez programator elektroniczny.
    Transformator się włącza i wyłącza przy niższej mocy grzania więc programator działa.
    Czy jesli dioda padnięta lub kondensator to może nie grzać?
    Magnetron podłączyłem inny i też nie działa.
  • Poziom 17  
    Do sprawdzenia też kondensator wn. Ma mieć 10 mohm między stykami i mieskończoność do masy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rysiek 19 napisał:
    Do sprawdzenia też kondensator wn. Ma mieć 10 mohm między stykami i mieskończoność do masy.

Kondensator wn tak mierzyć????
    Najprościej zmierzyć miernikiem analogowym czy się ładuje.
    Dodano po 3 [minuty]:

bovario napisał:
    Tranformator pracuje, słychać go, bezpiecznik wysokiego napięcia dobry, połączenia sprawdzone, pozostaje sprawdzenie czy jest napięcie na uzwojeniu wtórnym, sprawdzić kondensator i diodę . Ale jak to zrobić domowym sposobem. Mam multimetr i próbnik napięć bezdotykowy.

Napięcia WN to raczej nie próbuj mierzyć !
    Mikrofalę sprawdza się po założeniu obudowy!
    Sprawdź diodę czy nie ma zwarcia i kondensator WN.
  • Poziom 17  
    Kondensatora wn nie zmierzysz miernikiem analogowym.Kondensator naładuje się do wartośćci napięcia baterii miernika,czyli do wartości ok.9V,nie sprawdzisz całego nap. kondensatora 2100V. Kondensator może mieć upływność między okładzinami,na efekt pomiaru miernikiem analogowym nie moża liczyć.Kondensator mierzysz megaomomierzem.