Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polepszanie domowego nagrywania dźiwięku- lektor

27 Lut 2009 16:14 1569 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Od pewnego czasu zacząłem się zastanawiać, przez wzgląd na 'wyjątkowy' głos nad pracą lektora.
    Napisałem w tym celu do około dziesięciu firm zajmujących się tego typu rzeczami, głownie były to studia nagrań, banki głosów oraz firmy zajmujące się udźwiękowieniem filmów. W załączniku wysyłałem 60 sekundową próbkę.
    Jak dotąd dostałem 8 odpowiedzi (w ciągu 2 dni), wszystkie pozytywne, mówiące o tym, że barwa mojego głosu się nadaje.
    W odpowiedziach tych pojawiły się pewne problemy.

Sprawa numer jeden 'impostacja głosu'- nie związane z elektroniką, ale być może ktoś zna jakieś techniki poprawy.

Sprawa numer dwa.
    Nagrywałem to demo całkowicie amatorsko przy pomocy programu Arial Sound Recorder- znaleziony w internecie, pierwszy lepszy, a także mikrofonu beznadziejnej jakości z supermarketu za 15 zł. (standardowy skypowy zestaw słuchawki+ mikrofon, azjatyckiej firmy). Cześć odpowiadających na moje maile zwróciła uwagę na mizerność jakości. Stąd moje pytanie, w jaki sposób zrobić próbkę 'na poziomie'. Jakiego oprogramowania użyć, czy to moje jest dobre? Jaki mikrofon? Oczywiście nie oczekuję rad, po których wykonaniu stracę 1000 zł. na sprzęt, a z działalności może nic nie wyjść. Chodzi mi o proste, tanie zabiegi, które w jakimś stopniu poprawią jakość.

Kolejne pytanie, czy ktoś ma doświadczenie w tych sprawach (lektorskich) i mógłby mi udzielić rad, ewentualnie dać namiary na jakiś bank głosów, lub po prostu przedstawił w jaki sposób się za to za zabrać aby miało to sens.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Myślę, iż najlepszym wyjściem, będzie nagranie dema w studiu nagrań. Wyjdzie taniej niż sprzęt, jaki musiał byś zakupić. W Katowicach i okolicy, jest ich trochę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Hmmm z tym studiem nagrań jest to jakiś pomysł. Zna ktoś orientacyjny koszt?
    Może ktoś ma doświadczenie w tych sprawach?