Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WORD 2000 i Hp 5550

03 Gru 2002 00:32 4896 4
  • Poziom 15  
    Mam taki oto problem. Uzywam m.in. Hp DeskJet 5550 (na USB). Drukuje swietnie zdjecia i obrazki, ale mam powazne problemy z drukowaniem tekstow spod MS Word 2000. Na innej mojej drukarce OKI 8W (na USB nie ma problemow, takze na HP 690C). Niektore litery nachodza na siebie za bardzo (bez wzgledu czy kerning jest wlaczony czy nie i jaka czcionka jest zapodana). Jak tekst wyeksportuje do Corela to drukuje jak trzeba (takze PDF-y sa ok). Sterowniki sa ok. Dzieje sie tak przy wlaczonym buforowaniu i przy wylaczonym, jak i w drukowaniu bezposrednio do drukarki. Nie mam pomyslu co z tym zrobic. Jakies porady?
  • Poziom 43  
    Można uzyc najprościej innego edytora tekstów np. Adobe Page Maker... kumpel miał podobne problemy z tym tylko u niego polskie czcionki myliło ... kodowanie było zastraszające zamiast ż było 1 zamiast ą był jakiś kulfon... uzywał jakis innych czcionek pod Adobe - inacej kodowanych nie wiem co to były za fonty...OCR?? TTF?? czy jakies inne...
  • Poziom 15  
    Tremolo, u mnie właśnie jest problem z polskimi czcionkami (TTF). Kodowanie jest ok, ale niektóre wyrazy są źle drukowane (za male odstepy między literami, ktore wręcz na siebie nachodzą. Zmiana edytora to pewien problem - przyzwyczajenia itp. jestem jednak zdecydowany uzywac Worda. Może ktoś miała podobny problem i jakos sobie z tym poradzil?
  • Poziom 15  
    Chodzilem nie raz. Po wielu probach, testach i eksperymentach odkrylem na czym mniej wiecej polega problem. Soft HP 5550 (zarowno polski, jak i najnowszy angielski - swoja droga ciekawe, ze HP Polska nie oferuje nowszych sterow, a kontakt z supportem jest tylko telefoniczny) we wspllpracy z MS Word 2000 kloci sie z oprogramowaniem Adobe (ATM - a wiec do zarzadzania czcionkami w systemie). Po usunieciu z systemu ATM wszystko zaczelo chodzic dobrze. Trudno powiedziec co tu glownie nawala: stery do HP, MS Word 2000? Tak czy inaczej po deistalacji softu drukareczka spisuje sie znakomicie.