Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELCO CDR500(D) brak reakcji na cokolwiek.

27 Lut 2009 19:35 3066 12
  • Poziom 12  
    Witam, mam radyjko DELCO CDR500(D) problem mój z tym radiem jest taki, radio po przejechaniu po wyboju zablokowało się to znaczy świeci podświetlanie nic nie wyświetla się na panelu, świeci dioda "code" nie miga jak do tej pory po wyłączeniu odbiornika tylko świeci. Nie da się radia włączyc ani wyłączyc, myślałem o zimnych lutach, ale nic nie widac. już mi się pomysły kończą,proszę o pomoc bardziej doświadczonych, co może byc przyczyna takiego zachowania radia, i totalnego braku reakcji??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od car audio
    Jeśli sprawdziłeś i jesteś pewny poprawnego zasilania radia, to pozostaje sprawdzenie stanu samego wyświetlacza. Nie podałeś modelu samochodu ani typu wyświetlacza. Nie określiłeś też co pokazuje wyświetlacz po wyłączeniu radia.
  • Poziom 12  
    Właśnie to radio jest w dziwnym stanie bo świeci dioda "code" czasem jak odetnę napięcie i podam znów zasilające świeci podświetlanie, a dioda "code" nie świeci, na wyświetlaczu jest normalnie data i godzina i nic więcej... nawet gdy radio świeci nic nie pokazuje wyświetlacz z radiem związanego tylko datę i godzinę...
  • Spec od car audio
    Stąd wniosek, że wyświetlacz w ogóle nie reaguje na włączenie radia. Sprawdź czy po włączeniu radia (w samochodzie) pojawia się 12V na pin 5 A (kostki zasilania). Jeżeli to napięcie jest, to masz oberwane gniazdko w wyświetlaczu. Jeśli tego napięcia nie ma lub jest dużo mniejsze, sprawdź czy pin 5 A we wtyku nie jest zwarty do masy. Jak jest zwarcie, to szukaj go w obwodzie zasilania wzmacniacza antenowego.
  • Poziom 12  
    Na razie nie mam dojścia do auta od tego radia, wziąłem podłączyłem radio do zasilacza w warsztacie, tak samo zachowuje się jak w aucie, ale zauważył pewną prawidłowośc: jeśli podłącze radio do zasilacza, (3 plusy i masę) do wtyczki za pierwszym razem świeci podświetlanie w radiu, nie reaguje nie da się go wyłączy, gdy odłączę masę i podłączę ponownie zapala się czerwona dioda "code" i już świeci cały czas. Zmierzyłem napięcia na procesorze jest +5V, gdy wyciągnąłem procesor z podstawki od razu zapala się dioda "code" od pierwszego podłączenia.
  • Spec od car audio
    A skąd się wzięła podstawka procesora w tym radiu? Wygląda na to, że wszystkiego można się w nim spodziewać.
    W takiej sytuacji trudno zgadywać gdzie leży przyczyna usterki.
  • Poziom 12  
    a po czym można by wnioskowac uszkodzenie procesora albo pamięci w nim, na tym procesorze są dwa napięcia Vcc1 i Vcc2 na Vcc1 jest 5V a na Vcc2 jest około 2,3V. Podstawka jest i to fabrycznie montowana bo nie widac żeby ją ktoś lutował, a nie jest czasem tak, że ta świecąca dioda "code" oznacza jakiś błąd?? reset też jest wyprowadzony ale on chyba nic nie da??

Dodano po 1 [minuty]:

aa nie wiesz może skąd można wziąc schemat tego radia??
  • Poziom 12  
    Chciał bym prosic o pomoc fachowców, jak zachowywało by się radio z uszkodzonym procesorem?? Miał ktoś podobny problem??
  • Moderator Radia Samochodowe
    Oczywiście że może być uszkodzony procesor , ale może też być przerwa - niedolutowana któraś nóżka tej podstawki. :idea:
  • Poziom 12  
    No miałeś rację! chyba z 6 nóżek ruszało się !! Przylutowałem tą podstawkę i teraz świeci mi tylko potencjometr (podświetlanie od niego). Ale nadal nie da się go załączyć:( Napięcia na wszystkich układach wraz z procesorem są +5V prócz jednego. Mam jeszcze takie pytanie bo na kwarcu nic nie ma żadnego napięcia, chyba coś z tym jest nie tak bo przecież chyba powinno być napięcie na nim?? Wydaje mi się ze przemienne, dobrze myślę? jak zmierzyć czy jest dobry powinno być napięcie a może się mylę??
  • Moderator Radia Samochodowe
    Akurat nie mierzyłem jak jest podczas gdy radio jest wyłączone ;) Jak jest włączone ma być i składowa stała {zazwyczaj jest to nie więcej niż połowa napięcia zasilania procesora} i zmienna czyli częstotliwość oscylacji.

Jak działało osobiście to ja bym wyrzucił tą podstawkę i od nowa porządnie wlutował ten procesor. :idea:

Jak nawet jest zły to nowego układu tak i tak w rozsądnej cenie nie kupisz {o ile w ogóle gdzieś znajdziesz} , chyba że całe radio na dawcę. ;)
  • Poziom 21  
    Witam. Postanowiłem odświeżyć temat. Trafiło do mnie radyjko z podobnym uszkodzeniem. Wygląda na to jakby było cały czas w trybie załączenia nawet po podpięciu jednego plusa podtrzymującego. W pierwszej kolejności wgrałem nowy wsad do eproma w TMS-ie ale bez zmian. Najciekawsze jest to, że według klienta uszkodzenie powstało po odłączeniu zapłonu. Brak jakiejkolwiek dokumentacji ale według moich podejrzeń wszystko wygląda na układ regulatora/stabilizatora DELCO 23136. Mile widziane jakieś sugestie. Pozdrawiam.