Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

corsa c 1.2 , odpala i gaśnie na wilgoci

lll 27 Feb 2009 20:09 16545 9
    lll
    Level 15  
    Corsiara 1,2. Przejechalem juz z 10k od lipca 2008 w sumie jest 55k. Raz sie zdarzylo na jesien i teraz klika razy. Odpala normalnie i po sekundzie po prostu gasnie, nie wazne czy wcisne gaz do oporu czy w ogole. Po chwili znowu moge odaplic i znowu gasnie i tak sobie mozna w nieskonczonosc Dzieje sie tak tylko jak jest wilgotno, np. dzis przejechalem nieodsniezana droga i wlasnie nie moge odpalic. Jak bylo -25° C to odpalala bez problemu. W normalnej jezdzie chodzi rowno nic nie szarpie itp. Wymienilem swiece niedawno, ale jak widze to nie jest to, filtr powietrza ogladalem i jakos specjalnie zle nie wyglada, ale juz dzis zamowilem nowy. Filtr paliwa tez zamowilem, jest sens wymieniac?
    Czy ktos sie z czyms takim spotkal?
    Annomader
    Level 12  
    Nie ma takiej możliwości żeby wymiana filtrów pomogla....z tego co rozumiem gaśnie od razu, a nie dławi się, faluje czy cokolwiek, więc najprawdopodobniej jest to stykologia- wtyczka wtryskiwacza, przekaźnik 15 albo pompy, kostka stacyjki. Na twoim miejscu sprawdziłbym organoleptycznie, a jeśli nic nie znajdziesz sprawdzaj na odpalonym silniku lekko ruszając wtyczkami, kostkami.....
    lll
    Level 15  
    To juz jest jakas mysl, napewno jutro wszystko wytrzase:) Tylko z tego co widze to kluczem do wszystkiego jest wilgoc, bo za kazdym razem jak jest problem jest albo strasznie wilgone powietrze, albo jak przejade kawalek po mokrej drodze.
    Chociaz z drugiej strony to faktycznie, gasnie od razu jakbym wylaczyl stacyjke bez zadnego dlawienia.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W czasie jazdy nie gaśnie?
    lll
    Level 15  
    W czasie jazdy, wszystko jest ok. Jak juz zapali, i nie zgasnie zaraz, to jezdzi OK. Zreszta w suche dni i w garazu tez odpala za pierwszym razem bez zadnych problemow.

Testów ciąg dalszy. Wyjechalem z garazu i spryskalem silnik spryskiwaczem do kwiatkow. Efekt widac na zdjeciu. Wszystkie kable do okola w miedzyczasie tez spryskalem, odpalal elegancko, o dziwo specjalnie mnie to nie cieszy.
    Wlasnie zrobilem taka sama trase jak wczoraj kiedy nie chcial odpalic, po nieodsniezonej drodze w lesie, w sumie to 2x taka, bo wrocilem do domu :hyhy: Niech troche ostygnie i pojde zobacze czy w ten sposob odpali. Pojecia nie mam co to jeszcze moze byc. Zaprzyjazniony mechanik mowi, ze moze filtr powietrza jest nieszczelny i przepuszcza wilgoc przez co silnik nie gasnie. Wymienie i zobacze jak przyjda filtry. Wizyta w kazdym serwisie pewnie skonczy sie wymiena na pale wszystkiego co im do glowy przyjdzie wlacznie z z wycieraczkami, wiec raczej traktuje to w tym przypadku jako ostatecznosc.

Mozna przyjac ze warunki dla silnika po wycieczce byly takie jak wczoraj i spokojnie odpalil:| Hm moze faktycznie jest to wina wilgotnego powietrza. Kurcze ja juz pojecia nie mam co to moze byc.
    Ma ktos nadal jakies sugestie?
    Venarnarco
    Level 13  
    Zobacz kolego czy prąd nie skacze po przewodach od świec, nie radze dotykać przewodu jak zobaczysz iskrę umykająca gdzieś po przewodzie
    lll
    Level 15  
    Chodzi o przewody ktore ida w cewce do swiec? (to jest 16v i niestety tych przewodo nie moge sobie w trakcie normalnej pracy obejrzec przeciez) Znaczy wyjac cewke i w powietrzu jakos umcowac i odpalac samochod? Ze swiecami czy bez?

Aha dzis od poludnia jezdze na krotkich trasach, rowniez po nieodsniezonych drogach i nic sie nie dzieje. W sumie powietrze nie jest specjalnie wiglotne, mysle ze to chodzi o wilgotne powietrze a nie wode sama w sobie, ale to tylko moje podejrzenia.
    Venarnarco
    Level 13  
    Dokładnie o te przewody, jak sa stare to w wilgotne dni występują podobne objawy, silni sie rozgrzewa przewody wysychają i jest OK. Zegnij jeden zobacz czy niema pęknieć i czy izolacja nie kruszy sie jak przejedziesz paznokciem
    p0mian
    Level 10  
    Witam!
    Mam podobny problem - gdy jest mokro corsa odpala i zaraz gaśnie - miga kontrolka silnika - sczytałem kody błyskowe - błąd 85 - w moim kompie oznacza wadliwy sygnał immobilizera (nie błędny kod lub jego brak). Nie naprawiłem jeszcze tego, ale z tego co znalazłem w necie właśnie naprawa immo pomogła przy podobnych objawach. W zasadzie kontrolka silnika miga chyba tylko jeśli chodzi o immo.

pozdrawiam
    robzzz4
    Level 2  
    Witam,
    Mam problem z moim swiezo zakupionym oplem corsa C. Auto odpala i gasnie po okolo 2-3 sekundach,zapala sie przy tym kontrolka immobilizera(auto z kluczykiem).Po kilku probach i odczekaniu paru minut udalo mi sie auto normalnie odpalic.Kluczyki mam 2 przy obu ten sam problem.Na wyswietlaczu mam tez zapalona inspekcje,czy to moze miec jakis zwiazek z problemem z odpalaniem?Czy moze przyczyna jest jakis problem z kluczykami?immobilizerem?Bardzo prosze o jakas pomoc i pozdrawiam kierowcow.