Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara 1.8 kat 1998 obrotomierz nie działa właściwie.

27 Feb 2009 20:15 5511 16
  • Level 9  
    Witam zakupiłem citroena xsara 1998r 1,8 kat i mam problem bo nie chodzi mi obrotomierz tak jak trzeba . ponieważ jak odpale to się nawet nie rusza ale jak go podciągnę dopiero tak około 500 obrotów to wskazówka się odrazu winduje do góry czego może to być przyczyna i gdzie może szukać jakiegoś czujnika do tego obrotomierza . to wygląda tak jak by przy 500 sie dopiero obrotomierz włączał może być coś gdzieś pośniedziałe proszę o pomoc .

Poprawiłem temat. robokop
  • Level 30  
    szukałbym usterki w ośce wskaźnika.
  • Level 9  
    a a gdzie ta ośka się znajduje
  • Level 30  
    no jak gdzie, przecież napisałem.
  • Level 9  
    no chodzi o licznik czy co gdzie mogę znajść tą ośkę
  • User removed account  
  • Level 39  
    Kolego boomba31, ja widze, ze sie na tym nie znasz, wiec lepiej tego nawet nie dotykaj bo na pewno spieprzysz. Idz z tym do elektryka, daj mu zarobic a sam skorzystasz - zyskasz swoj czas, wklad pracy i pieniadze, ktore musialbys wydac na uszkodzone przez siebie czesci.

Pozdrawiam
  • Level 9  
    a jak myślicie drogie to będzie w naprawie , i będzie trzeba wyciągać licznik czy nie ? bo w liczniku mam jeszcze spaloną 1 żaruweczkę od podświetlenia
  • User removed account  
  • Level 9  
    a co w tym silniczku będzie trzeba naprawić ośkę . może sobie poradzę 4 lata w elektroniku spędziłem. ale co mam z ta ośką zrobić żebym wiedział o co chodzi
  • User removed account  
  • Level 9  
    albo jeszcze inne wyjście kupić 2 licznik i przełożyć
  • Level 9  
    a więc wyjełem ten licznik dostałem się do tego silniczka i co zauważyłem że jest wszystko ok tylko nie zbyt ta ośka się kręci więc na oliwiłem rozruszałem i obrotomierz chodzi jak nowy dzięki za pomoc i wskazówki gdzie mam szukać pozdrawaim . i dzięki za rozmowę
  • Level 42  
    Dla mnie "bomba", pogratulować uporu w dążeniu do celu.
    Koledzy , widzicie , "spędzenie" czterech lat w technikum daje efekty.
  • Level 9  
    ogólnie jest to do zrobienia . ale ostrożność na każdym kroku trzeba zachować . ktoś ma taki problem to piszcie to pomogę i powiem szczegółowo jak to zrobić
  • Level 16  
    Witam wszystkich to ja mam znów inny problem z obrotomierzem po włączeniu stacyjki obrotomierz od razu wyskakuje na 30 i po uruchomieniu silnika zaczyna od tej wartości czy ktoś spotkał się może z takim przypadkiem.
  • Level 29  
    Tak spotkał się po pchaniu szafy źle założyli wskazówkę