Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat pradotworczy a komputer

16 Kwi 2004 18:56 2732 6
  • Poziom 11  
    Czy podlaczenie komputera PC do agregatu pradotworczego jest mozliwe ,bez szkody dla komputera.
    Moze ktos juz testowal takie polaczenie ?
    Czy niestabilnosc napiecia i czestotliwosci w agregacie nie uszkodzi
    zasilacza komputera.
    Agregat to przenosne urzadzenie moc okolo 1000W
    Narzedzia ogrodnicze pracuja na nim bez problemow.
    Prosze o jakise sugestie
    Karol
  • Poziom 28  
    Robiłem coś takiego wielokrotnie przy zaniku zasilania sieciowego, agregat 1,5 kW, kilka komputerów podpiętych każdy przez swój UPS do tego centrala telefoniczna i serwer sieciowy, każdy przez swój UPS, - zero problemów.
  • Poziom 11  
    Dzieki za odpowiedz
    Mam nadzieje ,ze po podlaczeniu i u mnie nic sie nie stanie .
    UPSa uzyje rowniez, i moze niewielkie mankamenty zasilania zostana
    wygladzone, bo tak do konca nie jestem pewien co do stabilnosci mego agregatu.Moze dla swietego spokoju dokonam pomiarow napiecia i czestotliwosci.
    Pozdrawiam
    Karol
  • Poziom 26  
    czestotliwos jest tu akurat raczej mało ważna bo zasilacz w kompie i tak pracuje na prad stały (po wyprostowaniu)
  • Poziom 28  
    -> sp4inh
    ja również nie byłem pewien stabilności agregatu i dlatego wszystko było zasilane przez UPS-y - przpiecia, chwilowe wachania napięcia, itp - to wszystko przejmuje i wygładza UPS - bez UPS stanowczo odradzam

Pozdrawiam Maciek_M
  • Poziom 16  
    Kiedyś były transformatorowe stabilizatory napięcia stosowane do telewizorów - skuteczne, ale teraz trudno dostępne. Polecam UPS, ale w wersji "ON LINE" tzn. ładowarka-akumulator-falownik. Wersja "OFF LINE" nie będzie w tym przypadku 100% bezpieczna.
    Z częstotliwością - zwłaszcza mniejszą - przy niezmienionym napięciu nie ma żartów - można co nieco ugrzać.
  • Poziom 11  
    Dziekuje Kolegom za odpowiedzi
    W koncu jednak do proby podlaczenia nie doszlo ,akcja zostala odwolana
    Obejrzalem sobie na oscyloskopie ksztalt napiecia z agregatu,mocno odksztalcony ,z duza iloscia szpilkowych pikow .
    Moze i szkoda ,ze nie doszlo do testu ,byloby juz jakies doswiadczenie,z drugiej strony ,szkoda komputera.
    Karol