Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dialnet + router Wlan jaki ??

Ophiel 27 Lut 2009 23:19 8346 8
  • #1 27 Lut 2009 23:19
    Ophiel
    Poziom 12  

Panowie prosze o podpowiedz czy do modemu Dialnetu który dostałem moge podlączyc bele jaki router WIFI ??
    Chyba chodzi tylko o to żeby obługiwał PPPoE..??
    Czy jeszcze na cos musze zwrócic uwage ??
    Cos polecacie ??

0 8
  • #2 28 Lut 2009 09:33
    klopik24
    Poziom 21  

potrzebujesz routera adsl czyli takiego z portem wan rj 11 i pracującym w odpowiednim anexie, jaki anex jest Ci potrzebny dowiesz sie na infolinii operatora który ma świadczyć ta usługę

0
  • #3 28 Lut 2009 10:10
    wojtek_wien
    Poziom 16  

Witam.

Wystarczylo tylko wejsc na strone Dialnetu:

Cytat:
    Możliwe jest także zastosowanie własnego routera, pozwalającego na podłączenie kilku komputerów domowych lub zapewniającego komunikację bezprzewodową WLAN.
    W zależności od typu usługi, wyróżnia się następujące konfiguracje routera:

* z portem WAN ADSL Annex B dla sieci Dialog, podłączanego w miejsce istniejącego modemu ADSL;
    router musi obsługiwać protokół PPPoE,
    * z portem WAN ADSL Annex A dla sieci TP w usłudze DialNet Global, podłączanego w miejsce istniejącego modemu ADSL;
    router musi obsługiwać protokół PPPoE lub PPPoA,
    * z portem WAN Ethernet 10/100Mbps, podłączonego do istniejącego modemu ADSL;
    router musi obsługiwać protokół PPPoE.
    Wykorzystanie routera nie wymaga stosowania oprogramowania klienta PPPoE na komputerze. Login i hasło dostępowe należy wprowadzić do konfiguracji protokołu PPPoE/PPPoA routera.

Dla poprawnej pracy kilku komputerów domowych na jednej linii ADSL, router powinien wspierać także translację adresów IP (NAT).

Pozdrowienia.

0
  • #4 28 Lut 2009 10:32
    Ophiel
    Poziom 12  

To na stronie czytałem ale czy jak kupie sam router WIFI to czy musze patrzec tez na jakis annex ? Czy tylko żeby miał protokół PPPoE..

0
  • #5 28 Lut 2009 11:39
    wojtek_wien
    Poziom 16  

Ophiel napisał:
    ...czy jak kupie sam router WIFI to czy musze patrzec tez na jakis annex ? Czy tylko żeby miał protokół PPPoE..

Jezeli uzyjesz istniejacy modem i podlaczysz do niego WAN/LAN-router (np. moj faworyt WRT54GL) to nie. Router musi obslugiwac PPPoE.
    Annex ma znaczenie tylko przy bezposrednim polaczeniu z linia DSL, a ty laczysz sie przez LAN.

Pozdrawiam.

0
  • #6 28 Lut 2009 11:54
    klopik24
    Poziom 21  

wojtek_wien napisał:
    Jezeli uzyjesz istniejacy modem i podlaczysz do niego WAN/LAN-router (np. moj faworyt WRT54GL) to nie. Router musi obslugiwac PPPoE.

Tak ale warunkiem jest to że posiadasz modem z wyjsciem lan(rj45) a ni usb! Jka masz modem z wyjściem usb to do niczego się on nie przyda. Jeżeli z lan to kup obojętnie jaki router z portem wan w postaci rj45(takie wejście jak ma karta sieciowa) i wtedy router nie będzie musiał obslugiwac PPPoE bo ustawisz na nim "dynamic ip". Uwierzytelnianie PPPoE w takiej konfiguracji przeprowadzi modem, router z modemu dostanie ip publiczne, brame i dns.

Jeżeli masz telefon na linii TP to musi mieć anex a Jeżeli telefon masz na linii z dialogu musi mieć anex b i PPPoE, właściwie chyba każdy teraz produkowany routrem ma PPPoE i PPPoA wiec ograniczał będzie Cie głównie anex

rozglądaj sie za:
    1. anex a
    D-Link DSL-2640B
    TP-Link TL-TD-W8910G
    EDIMAX AR-7084gA
    Pentagram 6331-42
    Linksys WAG54G2
    2. anex b
    LINKSYS WAG160N
    DrayTec Vigor 2500We
    WAG54GP2

0
  • #7 28 Lut 2009 11:57
    Ophiel
    Poziom 12  

Ale chciałem zostawic ten modem co mam dostarczony z Dialogu..I do niego podlączyc rj45 router który chce kupic..

0
  • #8 28 Lut 2009 12:02
    klopik24
    Poziom 21  

W taki razie zastosuj już polecany przez kolege WRT54GL. Jak już pisałem żeby to zrobić musisz mieć w modemie wyjście rj45, bez tego nie da rady.

0
  • #9 29 Lis 2009 23:36
    icetea
    Poziom 1  

Witam

Mam problem z rozdzieleniem łącza ADSL. Posiadam modem AR801MP otrzymany z Dialog-u i chce do niego podłaczyć router BlacBox BB54G v2 aby można było łaczyć sie po WiFi z laptopem i po kablu ze stacjonarnym komputerem. Nie wiem tylko czy ten model routera ma taką możliwość współpracy z modemem Dialogu no i czy da sie wprowadzic odpowiedznie parametry aby to wszystko zagrało.
    Siedze i wertuje internet w poszukiwaniu rozwiazania i niestety nie udaje mi się odnaleść rozwiązania. Nie daje rady sobie z konfiguracją tego mojego routeru.
    Prosze o pomóc w rozwiazaniu problemu

0