Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma SAMSUNG PS-42P2SB - brak boxa

28 Lut 2009 12:10 5035 20
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam plazme 42 cale samsung PS-42P2SB . W środku wszystko wyglądana na sprawne, cześc napięc jest itp . tylko jest mały problem ta plazma ma tylko wyjście dvi , brak tunera itp seryjnie tak mają (mają dodatkową stacje z wyjkściami ). teraz moje pytanie, czy tv powinien chodzić bez tej skrzyneczki-stacji ? tv ma objaw ze po włączeniu do sieci jest na czuwaniu ! Jeśli ktoś ma takową plazme to prosił bym o info ,jest to istotnym aspektem podczas naprawiania ! z góry dziekuję za pomoc pozdrawiam zenee

SAMSUNG model:PS-42P2SB

https://obrazki.elektroda.pl/68_1235819136.jpg
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Do niego w zestawie powinna być mediastacja z wszystkimi wyjściami którą sie podłancza kablem dvi do plazmy , ma tylko wejście dvi i nic więcej .
  • Poziom 9  
    tak , ale mi chodzi o to czy to samo złącze mi wystarczy dvi bo chce podłączyć do niego np xboxa . ten model ma tylko w obudowie dvi i nic więcej .
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od monitorów
    Wiesz co ,że nie wiem > ale jak pisze
    [the actual screen had scart/svid/composite and normal vga.]
    czyli ,że ma inne wyj.....być może po nich/ lub Hdmi także obsłuzy

Dla pewności trzeba by było zdjąć tylną ścianke i zobaczyć co ma we wnętrzu
    -czy goła plazma ? raczej chyba nie skoro ma svga/vga dla pc-ta
  • Poziom 10  
    witam mam ten sam problem plazma bez boxa nie odpala dodaje,że w monitorze jest tylko i wyłacznie wejscie dvi-i 24plus5.Box nie do kupienia,wiem,że philips miał podobne rozwiazanie czyli box zewnętrzny może ktoś wie czy na tym odpali.
  • Poziom 10  
    próbowałem i nic z tego plazma cały czas w stanie czuwania.Znalazłem na angielskim ebay tuner box podobno kompatybilny z samsungiem jest to TECHWOOD TWP4205.Prosze o opinie czy na tym sprzęcie odpali.
  • Spec od monitorów
    Jak napisano o tym boxie
    THE UNIT HAS THE FOLLOWING CONNECTION SOCKETS ON THE REAR PANEL:-

4 x SCART CONNECTORS,

1 x DVI ( HD ) CONNECTOR,

1 x VGA ( PC ) CONNECTOR,
    ___________________________-
    1 x LVDS out ( for connecting to the plasma screen ),
    _____________________________________---
    ALSO PHONO SOCKETS FOR INPUT / OUTPUT,

2 x SPEAKER OUTPUT SOCKETS.

ma zł. Lvds czy będzie kompatybilne z Twoją plasmą ???

Cytat:
    Techwood ( Technics Kenwood ) is same as the SKY plasma, they are both Samsung.
    Interestingly I saw a JVC PD-42V31 which the salesman said was an NEC panel from Korea packaged into a JVC in Scotland.
    Inside it had a Samsung badge on the panel.

za http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/100740-techwood-plasma-lcd.html
  • Poziom 9  
    Witajcie
    jeśli chodzi o moją plazme to ma normalnie czujke do pilota , pełną klawiature lokalną , i jak na moje powinna działać bez tego boxa wszystkie powinny działać bez tych boxów , jeśli by był potrezbny to plazma by sie odpaliła i by wyświetliło zapewnw jakiś komunikat by go podłączyć .
    więc trzeba sie zając naprawą mam plazme samsung moduł zasilaczas ma symbol AA98-00188A ma moaze ktoś schemat do tego ?!

https://ishop.aswo.com/products/6639297.jpg

od czego sie zabrac jeśli chodzi o naprawe tego moduliku jakieś pomysły !?
  • Poziom 35  
    Oczywiście masz rację. Plazma powinna się włączyć bez tunera. Zacznij sprawdzenie od pomiaru napięć na płytce zasilacza. Przy gniazdach powinny być napisy gdzie jakie napięcie.
  • Poziom 9  
    brak jakichkolwiek napięc . gdzieś na jednej z tych 10 złaczy z napięciami na jednym jest jakieś 5V nic więcej . na siecowym jest poprawnie ale coś mnie zastanawiają przekaźniki raz sie załanczają raz nie !.
  • Poziom 10  
    witam polatałem troche po necie i okazuje się że wszystkie osoby które mają samsung ps 42p2sb bez boxa maja ten sam problem nie odpala ktoś napisał,że jest to panel a nie monitor plazmowy może tu tkwi problem.Dodaje,że nie mam nic wspólnego z elektroniką.Mam nadzieje,że ktoś rozgryzie ten problem.
  • Poziom 9  
    tak ale mi jeszcze coś innego powiedziano cnapisano lecz nie wiem czy to na 100proc
    "a co do tego jak z tym pudełkiem działa to znalazłem info,że bez podłączenia DVI powinien pojawić się komunikat o konieczności sprawdzenia podłączenia.."
  • Poziom 10  
    dzisiaj zamawiam techwood 4205 to box tv do plazmy na podzespołach samsunga zobaczymy czy odpali jak nie strace 100 funtów.
    ps.dzisiejszy mój rozmówca w realu stwierdził,że powinno to odpalić na pełnym wyjściu dvi z kompa /chodzi o jakieś napięcie 5v wzbudzeniowe/nie na żadnej przejściówce.może ktoś wie coś więcej.
  • Poziom 12  
    mam taka plazme i jezeli nie ma nic do niej podlaczone to wyswietla komunikat "NO SIGNAL" bialy napisz na czarnym tle pozdrawiam. nawiasem pytajac poszukuje fachowca ktory potrafi naprawic modul zasilania lub ma takowy AA98-00188A.
    Wystarczy wcisnac przycisk power i po chwili pokazuje się NO SIGNAL oprocz kabla zasilania nie ma nic podpiete
  • Poziom 10  
    jesli dobrze zrozumiałem napis pojawia się jeżeli ekran jest podłaczony tylko do zródła zasilania natomiast kabel dvi laczacy ekran z boxem jest nie podłaczony.Mam jedno pytanie czy potrzebny jest pilot czy też wystarczy właczenie przyciskiem pod ekranem.
  • Poziom 9  
    jak masz napis no signal i sie tv włącza to masz zasilanie dobre poprostu potrzebujesz boxa lub trzeba dorobić coś co sprawi ze ona bedzie chodzi z samym dvi
  • Poziom 12  
    tylko u mnie problem polega na czym innym boxa mam i dziala wszystko bez zarzutu tylko kiedy plazma sie nagrzeje to obraz gasnie tak jak by podswietlanie sie wylaczalo po ok 10 min sam sie zaswieci spowrotem i elektronik u ktorego bylem powiedzial zeby znalezc taki modul i wszystko powinno dzialac dobrze. wiec szukam takiego modulu lub szukam osoby ktora by potrafila takowy modul ozywic
  • Poziom 9  
    a moze sie dogadamy i sprzedasz mi cześąći ze swojej lub całość !?