Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

QNAP: największy i najszybszy serwer producenta

Pawcio89 28 Feb 2009 14:17 1507 0
Ochrona Domu
 • QNAP: największy i najszybszy serwer producenta
  QNAP oraz EPA Systemy, oficjalny dystrybutor firmy w Polsce, zaprezentowały najnowszy serwer plików klasy korporacyjnej - model TS-809U-RP w obudowie typu rack o wysokości 2U. Wyposażony w procesor Intel Core 2 Duo 2,8 GHz oraz 2 GB pamięci DDR II, QNAP TS-809U-RP oferuje wysoką wydajność szczególnie w systemach dedykowanych do intensywnej wymiany danych i dużego obciążenia.

  Nowy serwer posiada 8 kieszeni na dyski SATA II, wbudowaną funkcjonalność hot-swap (wymiana dysków w trakcie pracy urządzenia) i pozwala na przechowywanie oraz udostępnianie do 16 TB danych. Urządzenie jest wyposażone w szereg mechanizmów gwarantujących niezawodną pracę. Zapewnia redundancję kluczowych podzespołów: zasilania i interfejsów sieciowych (2 x RJ45, 10/100/1000 Mb/s Ethernet) z funkcją balansowania obciążenia i automatycznego przełączania na alternatywne, nieuszkodzone łącze. Dodatkowym zabezpieczeniem dla danych jest tryb RAID 0,1,5,6,5+zapas, 6+zapas oraz możliwość rozbudowy i zmiany trybu RAID w trybie on-line bez utraty danych czy konieczności restartu serwera. Serwer posiada także zaimplementowany protokół iSCSI z funkcją "Thin Provisioning" czyli elastycznego dopasowania wolnego miejsca zgodnie z potrzebami na wolumenach iSCSI, szyfrowanie wybranych udziałów, możliwość automatycznego blokowania adresów IP podejrzanych o próbę nieautoryzowanego dostępu oraz kontrolowanie stanu dysków twardych poprzez S.M.A.R.T.

  - QNAP TS-809U-RP jest wyposażony w dwa zasilacze, które podczas normalnej pracy podlegają równomiernemu obciążeniu. W przypadku awarii jednego z nich, drugi moduł jest w stanie przejąć zasilanie całego serwera. Administratorzy mogą wymieć uszkodzony moduł bez konieczności wyłączania i restartu serwera. Dzięki temu gwarantowany jest nieprzerwany dostęp do danych, szczególnie ważny w środowisku biznesowym - mówi Troy Lin, Produkt Manager z firmy QNAP.

  Serwer TS-809U-RP posiada usługę obiektu docelowego iSCSI z funkcją "Thin Provisioning" i szyfrowanie woluminów algorytmem AES z kluczem 256 bitowym. Obsługa do 8 urządzeń iSCSI może służyć do zwiększenia przestrzeni dostępnej dla serwerów aplikacyjnych i bazodanowych opartych na systemach Windows / Linux oraz zapewnienia dodatkowej przestrzeni do archiwizowania informacji.

  - Wprowadzenie do oferty tak profesjonalnego rozwiązania przeznaczonego do zabudowy w szafach serwerowych pozwala firmie QNAP na wyrównaną walkę w klasie rozwiązań korporacyjnych. Ten najszybszy w naszej ofercie serwer jest dostępny od dzisiaj w bardzo konkurencyjnej na polskim rynku cenie, z dostawą w ciągu 24 godzin - dodaje Paweł Premicz, Dyrektor Handlowy w firmie EPA Systemy.

  Serwer QNAP TS-809U-RP posiada wiele dodatkowych funkcji, w tym między innymi: serwer FTP, obsługę DDNS, wbudowany serwer www z obsługą PHP i MySQL/ SQLite oraz serwer druku (maks. 3 urządzenia). Wszystkie możliwości dostępne są z poziomu platformy Linux, UNIX, Mac i Windows. Ponadto, urządzenie posiada wbudowany serwer poczty "all-in-one" XDove, który pozwala firmom zredukować koszty poprzez wykorzystanie własnego serwera pocztowego. Funkcjonalność urządzenia dodatkowo zwiększa obsługa innych paczek dostępnych w systemie QPKG.

  W QNAP TS-809U-RP zaimplementowana została także stacja monitoringu, która umożliwia budowę systemu elektronicznego nadzoru z obsługą do 4 kamer. Serwer rejestruje emitowany przez nie obraz oraz udostępnia użytkownikowi pogląd, także poprzez Internet, zapewniając większe bezpieczeństwo obiektu, przykładowo biura lub serwerowni.

  Specyfikacja sprzętowa serwera:
  •Procesor: Intel Core 2 Duo 2,8 GHz
  •Pamięć: 2 GB DDR II, 128 MB Flash
  •Dyski twarde: 8 x SATA II, do 2000 GB (2 TB) każdy z dysków
  •Złącze sieciowe: LAN 2 x RJ45, 10/100/1000 Mb/s Ethernet
  •Wskaźniki na obudowie: zasilanie, USB, status, sieć, 8 x dysk, ekran LCD
  •Złącza USB: 4 x USB 2.0 (m.in. drukarka, zewn. pamięć/dysk USB, USB hub)
  •Przyciski: Reset, USB, Auto-Copy, zasilanie, konfiguracja
  •Wymiary: 88,9 x 482,6 x 531,5 mm, 12,1 kg
  •Zasilanie: 230V, pobór mocy w trakcie uśpienia: 53 W, w czasie pracy: 101 W

  QNAP: największy i najszybszy serwer producenta

  QNAP: największy i najszybszy serwer producenta

  Dodatkowe informacje o produkcie dostępne są na stronie producenta:
  http://qnap.pl/sp_qnap_ts809u.php

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  Pawcio89
  Level 19  
  Offline 
  Pawcio89 wrote 287 posts with rating 23, helped 32 times. Live in city Przewrotne. Been with us since 2007 year.
 • Ochrona Domu