Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z nawiewem w Lagunie I

darko72 28 Feb 2009 16:54 6320 22
    darko72
    Level 10  
    Mam problem z nawiewem w Lagunie 2.0 benz. 1997.Chodzi o to że słychać jak pracuje silniczek nawiewu a nie dmucha przy wylotach. Sterowanie jest elektroniczne( klimatronic).
    Proszę o pomoc.
    rico37p
    Level 28  
    Pracuje silnik dmuchawy czy silniczki przesłon
    darko72
    Level 10  
    tak naprawde wczoraj wstawiłem silniczek nawiewu oczywiscie z problemami [brak zasilania]i to był bezpiecznik 40 ten pod spodem.A teraz okazało sie że wieje a nie wydmuchuje hi .Odcięcie kabiny działa [wewnętrzny nadmuch] ,a takze reszta funkcji-i jestem w kropce.Czy jest jakiś szyberek co odcina całość
    rico37p
    Level 28  
    Prawdopodobnie wstawiłeś od anglika ,przerabiałem to.
    darko72
    Level 10  
    Kreci w tą stronę co pokazana strzałka-u mnie kręci w odwrotną stronę zegara,a jak być powinno?
    User removed account
    User removed account  
    darko72
    Level 10  
    To u mnie kręci w przeciwną ruchów wskazówek zegara.Powinno być zatem dobrze.Sterowanie mam klimatronik. Jak włącze na obieg zamknięty też nic nie dmucha.Zaznaczam że ciepłe powietrze idzie,co może być nie tak?
    User removed account
    User removed account  
    rico37p
    Level 28  
    A ja dalej upieram się ,że silnik masz od anglika . Jeżeli kupiłeś to ile dałeś. Bo wiem że do europejskich chodzą w granicach 450,- .
    User removed account
    User removed account  
    darko72
    Level 10  
    Właściwie czuć ciepłe powietrze z kratek nawiewu. Klimatronik nie zgłasza SERVICE.Jutro rozbiore i cykne zdjęcie silniczka nawiewu.A z tymi silniczkami cyrkulacji nawiewu-jak padne na wycieraczke od pasażera to widzę je dwa-jeden od samej góry,który działa przy włączaniu nawiewu na wnętrze a drugi trochę niżej włącza się przy przełączaniu nadmuchu na szybę przednia (nie wiem ,zauważyłem że robi mniej obrotu jak zwykle),jeszcze jeden to ten co zamyka przy włączaniu nawiewu wewnętrznego ale i on działa. Zastanawiam się nad ostatnią poradą czy ta zapora właśnie jest nad silniczkiem i czy w tym samym czasie mogła by zamknąć obieg z zewnątrz i wewnątrz?
    User removed account
    User removed account  
    darko72
    Level 10  
    Mój wentylator wygląda tak:
    Problem z nawiewem w Lagunie I
    Anglik czy nasz? Proszę o wskazówki co dalej robić jeżeli okaże się Anglikiem, a jeśli nie co może być nie tak...
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Anglik
    darko72
    Level 10  
    Jeżeli anglik to zastanawia mnie dlaczego na wiatraku wskazówka wskazuje obroty w przeciwną strona zegara tak jak powinno być-jak myślicie?
    User removed account
    User removed account  
    darko72
    Level 10  
    Hej no widzisz a już ktoś mnie w błąd wprowadził -i troszke lutowałem .No i co teraz robić?
    rico37p
    Level 28  
    Walczyłem z anglikiem który wyglądał jak na zdjeciu Darko72. Wynik był też taki sam, czyli ręce w górę.
    darko72
    Level 10  
    wydaje mi się że silniczek ok właśnie wróciłem z wygodnej leżanki na wycieraczce w laluni -nagrzewnica tez ostro daje ustawiona na maxa -a jak nie wiało tak nie wieje hi.Się wydaje że silniczki zapór chodzą -chyba że sama z zapora któraś szwankuje (tych których nie widać) jak myślicie bo mnie już kręgosłup boli

Dodano po 18 [minuty]:

Że silniczek wieje to wiem stworzyłem symulacje z kartonu z wycięciem z boku -ale żeby mieć plan klimy ?
    darko72
    Level 10  
    Hej poradziłem se z problemem -chciałbym podziękować -rico37p ,i -goldwinger którego z góry przepraszam że nie uwierzyłem w jego wiedzę .Tak to był anglik .Dzisiaj nabyłem właściwy o dziwo za 100 ,zamontowałem i jest ok -pozdrawiam
    KrzysztofMałysz
    Level 11  
    Mam Podobny problem bo kupiłem silnik do Anglika , i nie wiem jak po przepinać piny w kostce aby pracował tak jak powinien , rotor zmieniłem , Obroty też już przepiąłem , nie wiem tylko jak przepiąć resztę przewodów