Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka ładowania WSK 175

28 Lut 2009 19:17 2004 3
 • Poziom 2  
  Witam. Nie wiem czy to dobry dział i czy takiego tematu już nie było ale szukałem i nic nie znalazłem (był temat odnośnie WSK 125). Mam pytanie - czy w WSK 175 12V można w prosty nieskomplikowany sposób zrobić kontrolkę ładowania? Myślałem o przekaźniku ładowania z Jawy 350, ale podobno jest za mocny na wueskową prądnicę. Może jednak przekaźnik z innego pojazdu będzie pasował może z Cezety bo tam jeszcze montowane były prądnice. Jeśli ktoś wie to prosze o odpowiedź. Prosze bardziej iść w kierunku tych przekaźników niż zrobienia jakiegoś scalaka bo nie mam dostępu do części elektronicznych a dostęp do sklepu motoryzacyjnego mam, ale jak już to prosze zamieszczać odpowiedzi we wszystkich kierunkach.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 10  
  Najprościej wstawiś amperomierz szeregowo z akumulatorem np coś takiego : http://www.allegro.pl/item560328344_amperomierz_wskaznik_ladowania.html
  ten akurat ma za duży zakres ale mozna przeskalować
  poszukaj czegoś podobnego wystarczy do +/- 5A

  Dodano po 13 [minuty]:

  Tylko pytaj się czy jest już zbocznikowany ( bocznik to opornik połaczony równolegle do zacisow miernika na kórym pojawia się spadek napięcia powodujący ruch wskazówki ) większość takich mierników to gołe ustroje które trzeba wyskalować do własnych potrzeb.

  Dodano po 19 [minuty]:

  albo takie coś http://www.allegro.pl/item562422004_ap_200_wskaznik_ladowania_12v_amperomierz_ap200.html
  bo jeśli chodzi o kontrolkę to można wstawić żaróweczkę przed mostkiem prostowniczym ale będzie ona wskazywać czy prądnica wytwarza jakieś napięcie ale nie będzie wiadomo czy akumulator jest rzeczywiście ładowany
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 2  
  Myślałem raczej o przekaźniku ładowania, który gasi żaróweczkę jak jest ładowanie a jak nie ma to ją zaświeca. Gdzieś czytałem że można dać przekaźnik z Jawy 350, ale w Jawie jest alternator a przekaźnik jest podobno za mocny do WSKi. Ale podobno w Cezetach były montowane prądnice tylko nie wiem czy tam nie ma jakiś słabszych przekaźników. A może podejdzie z jakiegoś innego pojazdu? Jak ktoś wie niech pisze.
 • Użytkownik usunął konto