Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykryc kamerę w pokoju? - Bezprzewodową?

vela2 28 Lut 2009 19:28 17450 7
  • #1 28 Lut 2009 19:28
    vela2
    Poziom 2  

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy kogoś, kto zna się świetnie na kamerach używanych do monitoringu.

Moi cudowni współlokatorzy założyli mi w pokoju kamerę (na pewno tak jest, ponieważ słyszę przez ścianę jak komentują to, co robię)

Kamera prawdopodobnie jest gdzieś w lampie.

Żaden z dostępnych na rynku wykrywaczy mi nie pomógł. Przypuszczam, że jest to kamera emitująca jakieś promieniowanie, ponieważ lampa ma abażur całkowicie ją zakrywający.

Sprowadzony przeze mnie elektryk nie zauważył nic niepokojącego, lecz jestem pewna,że kamera jest umieszczona w lampie lub innym miejscu ze stałym dopływam prądu.

Jestem skłonna nawet zapłaci za pomoc w jej znalezieniu (w granicach rozsądku), mieszkam w Warszawie.

Błagam o jakąkolwiek radę, nie znam się na tym kompletnie, a policja po prostu mi nie wierzy !!!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich

4 7
  • Napad.pl
  • #2 28 Lut 2009 19:38
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zgłoś sprawę na Policji. To jest czyn karalny.
    Michał

1
  • Napad.pl
  • #3 28 Lut 2009 19:44
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dziewczyno - domyślam się, że jesteś zdesperowana i możesz nie do końca panować nad emocjami, co mnie wcale nie dziwi, ale na litość Boską: ile tych postów w różnych działach jeszcze napiszesz? Jeden wystarczy.

1
  • #4 28 Lut 2009 20:53
    nikspol
    Poziom 24  

Żaden z dostępnych na rynku wykrywaczy mi nie pomógł. Koleżanko - nie żartuj . Info wysłałem na priv.

0
  • #5 28 Lut 2009 21:04
    pkhenr
    Poziom 32  

a może dziurka w ścianie (oczywiście bezprzewodowa)

1
  • #6 01 Mar 2009 15:25
    vela2
    Poziom 2  

Witam wszystkich.

przepraszam, jeśli kogoś uraziłam wysyłając dużo postów, ale naprawdę jestem zdesperowana. Wykrywacze tej kamery naprawdę nie znajdują a policjanci wymagają przedstawienia dowodu.

3
  • #7 02 Mar 2009 10:49
    kaem
    Poziom 26  

Współlokatorzy, sąsiedzi, właściciele czy najemcy pomieszczeń? To robi pewne różnice w podejściu do sprawy.
    Co do Policji i prokuratury, być może dowodem mogłoby być jednoczesne nagranie samej siebie na wizji oraz "podsłuchu" reakcji tamtych podsłuchiwaczy na ścieżce audio. Jeżeli słychać to przez ścianę, to nie powinno być problemu z nagraniem tych rozmów.
    Kamerę można też zlokalizować, wykrywając martwe strefy w obrazie (pamiętaj, że masz "podsłuch"). Ale to trudne, wymaga pewnej wiedzy o kamerach, wyobraźni przestrzennej, itp.

3
  • #8 04 Mar 2009 10:06
    volvo245
    Poziom 9  

Witam! Ja skupil bym sie raczej na oknie. Moze jakies roletki pomogą? Nie ma kamer zupełnie bezprzewodowych (dostępnych dla zwykłych śmiertelników) każda wymaga zasilania.

1