Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat Bass 210 A Opinie

stawnasto 28 Feb 2009 21:14 13557 9
    stawnasto
    Level 19  
    Witam, zaczynam szukac spawarki migomatu do mojego warsztatu, na allegro znalazlem spawarke Polską Bass 210A , czy ktos może coś powiedzieć o tej firmie i ich produktach, czy warto??? Ps, zamierzam spawać metal do grubości około 5mm i posiadam siłę, Dziękuje za pomoc
    machmet
    Level 13  
    Bass Polska to nazwa firmy importującej ten sprzęt z CHRL-u.
    Migomat nie ma nic wspólnego z rodzimą produkcją.
    ko-maro
    Level 2  
    Kupiłem sobie taki migomat ( BASS POLSKA 210A ) Jest to oczywiście made in China. Spawałem nim narazie mało razy ale muszę przyznać że ma solidny wentylator, Podajnik drutu jak to w tanich migomatach do kitu. Ale na 230V spawa ładnie
    AndM
    Level 17  
    stawnasto wrote:
    Witam, zaczynam szukac spawarki migomatu do mojego warsztatu, na allegro znalazlem spawarke Polską Bass 210A , czy ktos może coś powiedzieć o tej firmie i ich produktach, czy warto??? Ps, zamierzam spawać metal do grubości około 5mm i posiadam siłę, Dziękuje za pomoc

Witam.
    Jeśli chcesz spawać elementy o grubości 5mm, to będziesz musiał korzystać z maksymalnych prądów spawarki, a te są bardzo krótkie. 200A można korzystać przez 1.5 min, a 8.5 min trzeba odpoczywać aby schłodzić uzwojenia.
    pozdrawiam.
    boqdann
    Level 10  
    Przyłącze się do tematu z pytaniem o Migomat Varstroj lub Geko ewentualnie Sherman 200 ale bez eurozłącza na kablu.
    Oczywiście tylko do prac domowo-warsztatowych:arrow: Co polecacie:?:
    AndM
    Level 17  
    Witam
    Ważne , aby silnik podajnika drutu był duży, wielkością podobny do silnika od wycieraczek samochodowych, a nie taki jak w zabawkach dla dzieci. Ma to wpływ na stabilność podawania drutu. W tym Geko jest silnik właśnie taki jak trzeba, ale kto ma takie zabezpieczenia w domu jak podaje tabliczka z danymi technicznymi.
    boqdann
    Level 10  
    Kupiłem Bass Star 250A używany i jak narazie idzie wyśmienicie,wyspawałem już całą bramę i inne;8mm,blaszki przy karoseri.Opinie że wyłącza sie lub grzeje można schować do bajek.:D
    pppooo
    Level 16  
    Spawanie a klejenie to dwie różne rzeczy. Te migomaty to szajs jednorazówka uzwojenia wykonane z aluminium pomalowane w kolorze miedzi miałem do czynienia z niejednym migiem jeśli chcesz coś kupić dobrego na co nie będziesz narzekać to proponuję OZAS-a lub Bestera części łatwo do zdobycia trafo w 100% z CU i proponuję użycia gazu osłonowego argomiksu jak spróbujesz to poczujesz różnicę między CO2 a Ar/CO2
    boqdann
    Level 10  
    No to cię zdziwię,przetapiałem 8mm profile, walczyłem cały tydzień-spawałem bramę przesuwną i karoserię auta i jest super,regulacja prądu-bajka 3X10 zakresów.Co do Besterów to dzisiejsza ich produkcja ma wiele do życzenia a płaci się za markę.
    Bass waży 130kg więc nie ma tam kowadła bo rozkręcałem- a miedż i solidny podajnik.
    pppooo
    Level 16  
    Co do besterów to fakt że się popsuły jestem spawaczem od kilkunastu lat i coś o spawaniu wiem spawam potężne kilkunasto tonowe konstrukcję i mam pełne zaufanie do Ozasa (ponadto posiadam w swoim warsztacie 320A Ozasa). W mojej firmie niejednego miga testowali i niestety nie zdały egzaminu albo paliły się albo szybko przegrzewały.Wybór należy do ciebie ja wolałbym kupić używanego Ozasa jak nowego chińczyka.