Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touareg światła USA.

Math13 28 Lut 2009 21:28 2478 0
    Math13
    Poziom 10  
    Witam.

Chciałem zmienić kodowanie poprzez interfejs VAG HEX-CAN, aby w moim Touaregu z USA włączały się również światła z tyłu.
    Chodzi mi o zwykłe światła, bo halogeny to inna bajka.
    Również informuję, że nie są to lampy na diodach.

Obecnie, gdy przełącznik ustawię na 0 lub Auto, wówczas światła włączają się samoczynnie (i chwała za to), ale niestety tylko z przodu.
    Wówczas też na tablicy zegarów zapala się zielona kontrolka PRL.
    Z tyłu włączą sie dopiero gdy na polu jest ciemniej i wówczas ta kontrolka PRL gaśnie.
    Widocznie działa jakiś wyłącznik zmierzchowy.

Aby mieć zawsze włączone światła z przodu i z tyłu muszę pamiętać o przestawieniu wyłącznika zawsze na włączone światła, czyli w skrajne prawe położenie (nie 0 i nie Auto).
    Jest to strasznie uciążliwe, a poza tym ten "rozumny" wyłącznik jest do niczego nieprzydatny.

Czy da się zmienić kodowanie, a jeżeli tak to w jaki sposób, aby gdy komputer włączy światła, włączał je również z tyłu?

Od razu zaznaczam, że nie jestem zbyt doświadczonym "diagnostą". HEX-CAN mam dopiero kilka dni i jestem po kilkudniowej lekturze dziesiątków postów w internecie. Ale rozwiązania nie znalazłem.
    Podobny temat był tutaj:
    Code:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1198622.html?sid=df4d86920fd5e6d6d1d8909044eb6736

lecz po pierwsze został zamknięty, a po drugie dotyczył lamp na diodach.
    Moje są zwykłe więc może będzie prościej?

Tamten temat jest zakończony takim stwierdzeniem:
    "Temat opanowany LCode w tym przypadku pomaga ale nie jest tak prosto."
    Ja również posiadam LCode, więc może bym poradził, gdyby ktoś naprowadził mnie co i jak w nim wpisać.
    Lub przynajmniej gdzie szukać podpowiedzi jak używać LCode.