Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inteligentna instalacja firmy Nexwell

darekas 23 Gru 2009 03:10 35134 85
  • OptexOptex
    mikroflota
    Poziom 12  
    To zerknij teraz na tą funkcjonalność :) wdrożenie jeszcze ciepłe... ciekawe jak wypadnie to w praktyce.

Link
    Hurrixon
    Poziom 2  
    Witam, z systemem Nexo mam już małe doświadczenie, aktualnie zajmujemy się obsługą jednej z wyższych uczelni w Szczecinie gdzie sprawdzamy możliwości systemu na większych obiektach i na obecną chwile to co zaplanowaliśmy działa tzn : system alarmowy, sterowanie zasilaniem, w najbliższym czasie system ma też obsługiwać ogrzewanie szkoły, sprawy z pozoru błache ale ilość pomieszczeń przy tym projekcie jest znacząca a co za tym idzie wchodzimy już w marginalne ilości komponentów które są/ będą urzyte. System Nexo w sferze programowania jest ograniczony jedynie poprzez pomysłowość instalatora/inwestora a przy tym dość przyjemnie się go konfiguruje.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie systemu chętnie postaram się pomóc.
    darekas
    Poziom 12  
    krzysiek_slezany zaglądasz może na forum Elektroda.

Jestem ciekawy jak się sprawuje system Nexo w Twoim domu.

Wyszły jakieś wady systemu, działa bez problemowo czy się zawiesza? :D

Napisz jak możesz jesteś niestety jednym z niewielu a może jedynym kto użytkuje ten system.
    Hurrixon
    Poziom 2  
    darekas napisał:

Napisz jak możesz jesteś niestety jednym z niewielu a może jedynym kto użytkuje ten system.

Z tym stwierdzeniem się nie zgodze, znam sporo osób które korzystają z tego systemu i sobię chwalą. System jest o tyle fajny, że jest polski a co za tym idzie wsparcie techniczne jest naprawde kapitalne.

Ponadto system działa bardziej jak PLC niż PC a to daje stabilność pracy.
    darekas
    Poziom 12  
    Hurrixon napisał:
    darekas napisał:

Z tym stwierdzeniem się nie zgodze, znam sporo osób które korzystają z tego systemu i sobię chwalą. System jest o tyle fajny, że jest polski a co za tym idzie wsparcie techniczne jest naprawde kapitalne.

To świetnie... a możesz podać namiary na te osoby, ciekawe jaką mają opinie na temat Nexo.
    Hurrixon
    Poziom 2  
    Niestety nie jestem upoważniony do podawania takich danych, jeżeli właściciel obiektu w którym jest zainstalowany system Nexo sam nie wyrazi chęci na "pochwalenie" się tym faktem. Sam osobiscie nie sprawdzałem czy ktoś gdzieś opisał swoje uczucia co do Nexo.

Na stronie Nexwella możesz wyczytać, że system osbługuję KGHM Polska Miedź S.A. w Sobnie a to już może świadczyć o stabilności systemu, przynajmniej w mojej opini.

Z punktu widzenia instalatora mogę Ci powiedzieć, że na obiekcie w którym wdrążamy system, nie stwierdziłem jakich kolwiek symptomów co do jego niestabliności, coprawda nie wszystkie funkcjonalności są jeszcze wprowadzone ale na chwile obecną mieliśmy tylko jeden problem z systemem który powstał przez nasze niedopatrzenie. Jednak Pracownicy Nexwell'a pomogli nam się z tym uporać i wszystko zaczeło działać jak należy, stąd mam wielkie zaufanie co do wspracia technicznego z ich strony.
    ozor
    Poziom 11  
    Witam. Jako instalator automatyki domowej mogę gorąco polecić system NEXO firmy Nexwell. Wśród jego licznych cech należy zaznaczyć przede wszystkim dużą stabilność pracy, stosunkowo umiarkowaną cenę oraz fakt iż jako produkt w 100% polski posiada bardzo dobre wsparcie techniczne. Również bardzo łatwo można ten system sprogramować. Domyślnie elementy przychodzą bez jakichkolwiek instrukcji, jednakże bez większego problemu można je znaleźć na stronie producenta. Różne przykłady zastosowań systemu można znaleźć na naszym "forum inteligentny dom". Prawda jest taka że system może sterować wszystkim co ma jakiekolwiek styki sterujące. Dodatkowo wiem że w fazie testów są moduły umożliwiające sterowanie urządzeniami audio-wideo za pomocą podczerwieni. Możliwe w tym momencie stanie się np. załączenie telewizji, wyboru programu, załączenie nagrywania i wiele innych z poziomu telefonu komórkowego lub tableta. Na naszej stronie znajdziecie również inne informacje o możliwościach jakie oferuje inteligentny dom wykonany za pomocą systemu NEXO
  • OptexOptex
    krzysiek_slezany
    Poziom 11  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Kiedyś trochę na wyrost opisywałem swoje uczucia i odczucia dotyczące systemu wierząc, że usunięcie "drobnych mankamentów" to kwestia kilku dni. No cóż, minęły trzy lata:-((

Faktycznie jestem jednym z pierwszych klientów nexwell, a na pewno jak do tej pory jedynym z tak rozbudowaną (tylko w teorii - niestety) opcją.

Mam system u siebie już ponad trzy lata i jak dotąd nie udało się u mnie (z winy nexwell) dokończyć instalacji i nie ma jak na razie możliwości podpisania protokołu odbioru.

Ostatnio dowiedziałem się od właściciela firmy, że nie są w stanie poradzić sobie z tak rozbudowaną instalacją (nadmieniam, że okablowanie do wszystkich czujników położone zostało ponad 3 lata temu zgodnie z wytycznymi Michała Kowalczyka z firmy Nexwell - korespondencja mailowa) i zaproponowali mi dwa rozwiązania:
    1. ograniczenie ilości czujników do tej określonej umową główną (pomimo iż za dodatkowo zakupione moduły i wyświetlacze wystawili mi fak. Vat.) twierdząc że pozostałe podzespoły były u mnie instalowane na moje ryzyko - czy fak. Vat wystawia się za sprzęt, czy za ryzyko?
    2. zakup na miejsce Nexo systemu Verso (podobno okablowanie będzie pasowało a sam system działa stabilnie).

Jeśli Nexwell nie dokończy instalacji w terminie 30 dni będę domagał się przed sądem dokończenia przez nich prac albo ich oficjalnego przyznania się do faktu iż nie są w stanie zaproponować swoim klientom nawet namiastki "inteligentnej instalacji" oraz odszkodowania dla mnie za trzy lata udręki w domu i ponoszenie kosztów.

Przy okazji dowiem się czy sprzedając mi podzespoły elektroniczne posiadali odpowiednie atesty i homologacje - w zeszłym roku w grudniu trzeba było wymienić u mnie wszystkie pastylki bo były tak gorące, ze nie dało się ich wziąć do ręki i zachodziło zagrożenie pożaru.

Wszystkich potencjalnych klientów zainteresowanych sprawdzeniem stabilności "działania" systemu na żywym organizmie jak i tych którzy podobnie jak ja czekają i czekają i czekają aż Nexwell doprowadzi zamówiony przez nich system do w miarę stabilnego działania zapraszam do siebie.

Sprostowanie:
    Witam, długo tu nie zaglądałem a skoro powiedziało się "A" to trzeba powiedzieć i "B" hehe

Jakieś dwa lata temu spotkałem się z Michałem Kowalczykiem z Nexwell aby jakoś dojść do porozumienia (zadowalającego obie strony) i obaj zgodnie stwierdziliśmy że coś musi być nie tak skoro mimo iż system jest stabilny i pracuje na setkach inwestcji u mnie cały czas są jakieś problemy.

Każda ze stron postanowiła dołożyć wszelkich starań i wysiłku aby doprowadzić system do porządku.
    Jak już kiedyś wspominałem mój dom był jednym z pierwszych w którym instalowane było Nexo i jak w takich przypadkach bywa (potrzeba matką wynalazku), niektóre z instalowanych podzespołów były jeszcze prototypami zarówno jeśli idzie o sprzęt jak i oprogramowanie.

Zgodnie stwierdziliśmy, że skoro okablowanie jest ok. to należy uwspólnić soft i tak też zrobiliśmy - ja demontowałem i wysyłałem do Nexwell podzespoły, Oni wgrywali nowe oprogramowanie i odsyłali do zamontowania.
    Dodatkowo przejrzałem wszystkie logiki jakie były wgrywane i znalazłem kilka które powodowały wzajemne konflikty i pętle - zostały usunięte.

Trochę to trwało ale ...... udało się :-)

Na dzień dzisiejszy (od przeszło roku) status jest taki, że mimo iż system nie zubożał a wręcz dodatkowo został wzbogacony o kolejne podzespoły (przyciski programowalne, sterowniki do oświetlenia LED RGB itd.) wszystko działa bez zarzutu :-)

System Nexo jest stabilny, nic się ani razu nie zawiesiło, została dodana cała masa logik a mimo wszystko wciąż jest lepiej niż baaardzo dobrze :-) Systemem w zasadzie sam steruje wszystkim, ale jeśli tylko chcę się do czegoś wtrącić i sam zadziałać to oprócz paneli LCD mam jeszcze do dyspozycji oprogramowanie na tablecie, komórce, laptopie :-)

Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu,

a z perspektywy czasu nawet nie żałuję że było jak było bo sam się przy tej okazji dużo nauczyłem - choć nie jestem elektronikiem na dzień dzisiejszy jestem w stanie sam bez niczyjej pomocy zainstalować taki system lub nawet bardziej rozbudowany :-)

cały morał tej opowieści jest taki, że zdecydowanie lepiej jest rozmawiać niż się kłócić :-)
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    krzysiek_slezany napisał:
    Witam wszystkich serdecznie.
    .....

Kolego, czy mógłbyś opisać w możliwym skrócie, wielkość Twojego systemu, ilość wejść, modułów wykonawczych i co tak na prawdę stanowi barierę nie do przeskoczenia ?

pozdrawiam

Moduły wykonawcze rozproszone po mieszkaniu czy centralnie w rozdzielni?
    Jaki typy przewodów rozprowadzone do czujek, modułów wykonawczych, manipulatorów ?
    krzysiek_slezany
    Poziom 11  
    Witaj,
    mam po części moduły rozproszone (3 lata temu nie mieli DIN) po domu i jest tego w okolicach:

50 szt. punktów świetlnych ze ściemniaczem
    40 szt. gniazdek
    18 szt. rolet (pastylki w centrali)
    16 szt. barier podczerwieni
    5 szt. paneli sterujących - działa tylko 4
    41 szt. kontaktronów,
    3 szt. sterowników do pomp basenowych i hydroforu
    50 szt. kanałów radiolinii elmes
    7 szt. czujników natężenia oświetlenia
    10 szt. termostatów do ogrzewania podłogowego i klimakonwektorów
    1 szt. termometr nexo
    1. szt. karta cctv - praktycznie nie działa
    1 szt. sterowanie pompą ciepła - Altherma Daikin - wielokrotnie nexo sam przestawia stan z chłodzenia na ogrzewanie w środku nocy i budzę się zlany potem
    5 sekcji zraszaczy na ogrodzie
    5 szt. czujników zalania
    3 szt. elektrozaworów do dolewania wody w basenie i jacuzi ogrodowym
    9 szt. PIR wewnętrznych
    8 szt. PIR zewnętrzne dualne
    system alarmowy rokonet - nexwellowskiemu nigdy nie zaufałem on tylko zmienia stan po uzbrojeniu rokoneta i pozwala go również uzbroić i rozbroić z panela
    karta GSM - poprawność działania ok. 20 do 30%
    w cholerę kart wejść/wyjść, OC, Tukan, i innych

i zapewne jeszcze coś o czym teraz nie pamiętam

dodatkowo od samego początku obiecywano mi:
    1. sterowniki IRDA pozwalające na obsługę telewizorów z paneli dotykowych (okablowanie podciągnięte ponad 3 lata temu zwisa elegancko ze ściany w każdym pokoju),
    2. zdalne sterowanie przez internet - 3 razy instalowali kartę sieci lan i tylko 2 razy im się udało połączyć
    3. obraz z kamer na wyświetlaczach
    itd. itd

problem polega na tym, że system jest bardzo mało stabilny. Zostały już wyłączone praktycznie wszystkie logiki żeby go tylko dodatkowo nie przeciążać a on nadal odmawia posłuszeństwa.
    Jeśli nie zrestartujesz co 2 dni centrali to się zawiesi w nieoczekiwanym momencie i jestem narażony na konsekwencje tego np. włączy rano zraszacze ale stwierdzi że ich nie chce wyłączać i mam bagno na podwórku przez pół dnia itp.

Wydałem kupę kasy na ten system a dodatkowo straciłem zdrowie i nerwy i nie pozwolę na to aby nexwell nie dokończył instalacji. Podpisałem z nimi umowę i będę wymagał przed sądem jej realizacji albo zamknięcia firmy która jest nierzetelna.

Osobiście uważam, że gdyby się wzięli do roboty i popracowali nad wydolnością, logikami itp to byłaby szansa aby coś z tego wykrzesać natomiast z doświadczenia wiem, że bardziej skupiają się na efektownie wyglądającej ramce szklanej do wyświetlacza LCD niż do zapewnienia stabilności systemu.

Co do supportu - no cóż bez komentarza.

Wszystko o czym piszę mam udokumentowane w mailach jak i pismach od nich - ostatnie od adwokata w którym pośrednio przyznają że po ograniczeniu ilości czujników może to zadziałać.

Wszędzie piszą że mogą tak wiele - podobno podłączyli budynek wyższej uczelni w szczecinie a mają problem z 90 metrowym domem na 1000 metrowej działce - żałość.

Najśmieszniejsze jest to że polecili mi system Verso bo okablowanie będzie pasowało:-))

Pozdrawiam
    Krzysiek

Dodano po 6 [minuty]:

co do okablowania to:
    do wyświetlaczy 2xskrętka ekranowana FTP
    do termostatów 1X skrętka ekranowana FTP
    do przełączników programowalnych (20 szt.) 6x0,5
    tukan - (to kładł nexwell bo początkowo mieli tylko moduły radiowe które szalały i pomimo domontowania ripiterów nic się nie dało z tym zrobić) 4x0,5

z żadnym z kabli nie ma problemów bo tak jak pisałem system zaraz po odpaleniu (wgrywa się ponad 5 min) działa ok natomiast z czasem zaczyna wywalać błędy i zamulać

jeden z pracowników nexwell wgrał logikę na zapalanie światła we wiatrołapie i działała około 30 min od restartu a później coraz bardziej w kratkę.

im dłużej system działa tym działa mniej.

Krzysiek

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

dla zainteresowanych adres email do mnie to krzysiek(malpa)emka-fw.pl

Pozdrawiam
    Krzysiek
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    grudziu
    Poziom 16  
    Cytat:
    Witaj,
    mam po części moduły rozproszone (3 lata temu nie mieli DIN) po domu i jest tego w okolicach:

50 szt. ....................................

Krzysiek

Pytanie podstawowe brzmi:
    Kto przy zdrowych zmysłach inwestuje w nowy, niesprawdzony system przy tej skali inwestycji i pieniądzach?
    Trzeba było zainwestować w KNX/EIB.

W Knx'a tez ktos kiedys musial jako pierwszy zainwestowac :)
    Poza tym do odwaznych swiat nalezy !
    Wracajac do nexwell - byl kreatywny marketing, a teraz cisza zapadla.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Cytat:

Koncepcja KNX/EIB była najpierw opracowana a następnie wprowadzana przez kilka/kilkanaście firm o sporych możliwościach finansowych i technicznych. Do założycieli EIB (obecnie KNX) należeli GIRA, Bosch, Siemens, Hager, ABB itp.

A koncepcja NEXO - u klienta składali płytę, programiści zaczynali układać program po jej zamontowaniu ? - Wypisujesz głupoty, przemyśl swoje wypowiedzi.

Usunąłem komentarze "poza forum" :) modBR

prawidłowo :)
    grudziu
    Poziom 16  
    >>Koncepcja KNX/EIB była najpierw opracowana a następnie wprowadzana przez
    >> kilka/kilkanaście firm o sporych możliwościach finansowych i technicznych. Do założycieli EIB
    >> (obecnie KNX) należeli GIRA, Bosch, Siemens, Hager, ABB itp.

Zgadza się. Wiem to ja i osoby techniczne. Niemniej dla inwestora zamiana instalacji tradycyjnej na inteligentną - w mniejszym lub większym stopniu - wiąże się z pójściem w coś nowego i nieznanego. To nie wina użytkownika "krzysiek_slezany", że zdecydował się na instalację Nexwell, tylko wina instalatorów/inżynierów, że mu to zaproponowali a potem sobie nie poradzili.

>> PS.
    >> Radzę wymienić klawiaturę na taką z polskimi literami.
    >> Dla mnie polak nieużywający polskich liter, to po prostu wieśniak

Kolega z miasta, to taki ideał zwracający uwagę na pisownię, a powyżej "polak" z małej litery i do tego "nieużywający". A post był pisany z komórki, gdzie polskich liter nie mam.

Dobra, szkoda czasu na osobiste wycieczki.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    grudziu
    Poziom 16  
    >> Sorki ale to wina użytkownika. mając do wyboru sprawdzony (prawie 20 lat
    >> doświadczenie) i nowinkę, w której wszystko może nie działać wybrał rozwiązanie
    >> niesprawdzone. Wystarczyło zapytać czy był realizowana instalacja o podobnej skali.

Przychodzi do firmy X (od int. domu) policjant, lekarz, nauczyciel języka polskiego czy dyrektor muzeum z pytaniem o zapewnienie komfortu, większego bezpieczeństwa i energooszczędności w jego nowobudowanym domu. Skarży się, że aktualnie dzieciaki otwierają okna i odkręcają kaloryfery na całą noc, że żona zostawia zapalone światło w garderobie i wychodzi jako ostatnia do pracy, że musi biegać codziennie po wszystkich żaluzjach i je otwierać / zamykać.
    Często dla zainteresowanego słowo "instalacja elektryczna" jest znane, ale do końca nie wie tak naprawdę o co chodzi, bo interesuje go efekt końcowy czyli żeby gniazdka działały, żeby mógł oglądać TV czy działający domofon.

Kto ma za zadanie dobrać system odpowiedni dla tego domu: czyli protokół, technologię i urządzenia, a potem je prawidłowo uruchomić? Klient czy instalator?

Jeżeli Kolega chce zacytować kawałek czyjejś wypowiedzi to najlepiej jest zaznaczyć myszką owy fragment i kliknąć przycisk z ikonką cudzysłowiu znajdujący się obok przycisku "cytat". Nastąpi wtedy wklejenie zaznaczonej wiadomości w okno szybkiej odpowiedzi na samym dole wątku łącznie ze znacznikami html potrzebnymi do opisania cytatu. Powodzenia modBR
    krzysiek_slezany
    Poziom 11  
    Szanowny Panie kolego,
    idąc Twoim tokiem rozumowania wszyscy mięlibyśmy w domach takie same lodówki, telewizory i jeździli takimi samymi samochodami (przynajmniej w rozumieniu marki).

Nie wiem czym się zajmujesz, ale jeżeli jesteś np. instalatorem systemów tego typu to biorąc pod uwagę, że nie masz wyższego wykształcenia w tym kierunku (z tego co wiem nie ma takich kierunków na wyższych uczelniach) to w zasadzie nikt nie powinien się do Ciebie zwracać o poradę, wycenę czy instalację - nie prawda?
    Dlaczego mam wybierać tylko z pośród największych firm z zapleczem, a instalacji dokonywać u pana "Czesia"?

Dlaczego u nas zawsze winny jest konsument -bo źle wybrał, a nie nieuczciwy sprzedawca czy producent. Kiedy takie rozumowanie się zmieni!!!

Kupiłem system od legalnie działającej firmy, podpisałem z nimi umowę i wymagam tylko aby się z niej wywiązali.
    To jest problem naszego ustawodawstwa że firmy takie jak chociażby Nexwell produkują, sprzedają i instalują w domach swoich klientów urządzenia (podzespoły) elektroniczne bez wymogu posiadania na nie badań skuteczności, homologacji itp.

Zdaję sobie sprawę, że nie jestem jedynym naciągniętym przez Nexwell, ale mam nadzieję, że jednym z ostatnich.

Pozdrawiam
    Krzysiek

Dodano po 17 [minuty]:

swoją drogą można by również rozliczyć instytucje które wyróżniały i nagradzały Nexwella przy okazji wyborów:
    "Krajowi Liderzy Innowacji 2008"
    "Mikroprzedsiębiorca roku 2009"
    "Międzynarodowa Wystawa Wynalazków i Innowacji 2010"
    czy
    „POMYSŁ NA WŁASNĄ FIRMĘ OPARTĄ NA INNOWACJACH/WYNIKACH PRAC NAUKOWYCH”

o ile za pomysł można nagrodzić to już uznawać za LIDERA bez przeprowadzenia badań czy zasięgnięcia opinii u Klientów jest albo przesadą, albo nadużyciem, albo ..... .

Pozdrawiam
    Krzysiek
    krzysiek_slezany
    Poziom 11  
    rozbawiłeś mnie setnie tymi bzdurami które wypisujesz:-)))))))))

Trudno doszukiwać się rzetelnego podejścia do sprawy i logicznego rozumowania od kogoś, u kogo oprócz zazdrości i zawiści oraz wpatrzenia się w samego siebie, nie odnajduję żadnej innej cechy.

Napisz proszę jaki system i z jaką konfiguracją masz u siebie!!!. Jesteś zapatrzony w EIB - ufasz im uważasz to rozwiązanie za najlepsze, więc Twój dom zapewne może służyć jako dom pokazowy.

Rozpisujesz się na temat samochodów - może napiszesz czym jeździsz?, ja ma Mitsubishi Outlander (jak widzisz nie Lamborghini), bo taki samochód mi się podoba i spełnia moje wymagania.

Co do wyboru systemu to kryterium nie była kwestia finansowa tylko funkcjonalna. EIB nie miało (i chyba nadal nie ma) możliwości zainstalowania 5-ciu wyświetlaczy dotykowych.

Potrafisz z lekkością krytykować innych, a to za błędy w tekście, a to za wybór jakiegoś rozwiązania ("sam jesteś sobie winien") itd. Może dasz nam wszystkim wzór do naśladowania i napiszesz więcej o swoich decyzjach np. z jakich materiałów zbudowałeś dom, jakie samochody stoją na podjeździe, jakim pilotem otwierasz bramę itp.

:-))

Czytając to co piszesz oczyma wyobraźni widzę swojego sąsiada który sam nic nie ma za to krytykuje wszystko w koło oraz ma ogromną radość i satysfakcję jak się ktoś "potknie".

Pozdrawiam
    Krzysiek

P.S.
    co do nexo to nadal uważam, że jeśli skupią się bardziej na funkcjonalności i stabilności systemu zamiast na pięknych szklanych ramkach to EIB będzie mogło ich cmoknąć:-))
    grudziu
    Poziom 16  

Co do wyboru systemu to kryterium nie była kwestia finansowa tylko funkcjonalna. EIB nie miało (i chyba nadal nie ma) możliwości zainstalowania 5-ciu wyświetlaczy dotykowych.

To (5xLCD) nie jest prawda. To śmiało można wyedytować, skasować czy zmienić :-)

W EIB może wisieć wyświetlaczy LCD tyle ile urządzeń (64 na linie, 15 linii,. 15 obszarów, ponad 14000). Więc nie wiem skąd takie info o ograniczeniach.
    Generalnie mam doświadczenia z obiektów z ok 150 urządzeniami magistralnymi (aktory, sensory, panele LCD) wiszące na trzech liniach i ilość nie jest wielkim ograniczeniem. Nie ma też większych ograniczeń funkcjonalnych - to zależy jedynie od instalatora co potrafi wycisnąć z urządzeń i jak je potrafi dobrać.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    krzysiek_slezany
    Poziom 11  
    super!!!

bardzo podoba mi się pomysł otwierania bramy na błysk światła:-))

czy potrzebny jest jakiś szczególny rodzaj żarówek , czy każdy może sobie błysnąć i już jest na posesji?

Pozdrawiam
    Krzysiek
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    krzysiek_slezany
    Poziom 11  
    i tu się niestety mylisz ponieważ nawet przy zupełnym wyłączeniu płyty głównej nadal masz możliwość sterowania światłem czy roletami (z przełączników), czyli teoretycznie jakoś możesz w domu funkcjonować.

Większy problem jest np. z pompami filtrującymi wodę w basenie bo wówczas trzeba wejść do piwnicy i przepiąć zasilanie z nexo na zwykłe gniazdko.

Totalna klapa to zraszacze ogrodowe, bo trzeba je wysterować ręcznie lub podlać ogród szlauchem - a to już jest duży problem:-))

W przypadku totalnej zawiechy aby dostać się do domu (rolety antywłamaniowe) muszę wyłączyć zasilanie główne i wtedy otwieram drzwi pilotem nice-a.

Najgorsze jest to że Nexo się zamula, przestaje reagować na żądania lub reakcja jest tak długa, że zaczynasz się zastanawiać czy polecenie zostało przyjęte do realizacji czy nie. Nadal brak możliwości sterowania przez internet i GSM (karta notorycznie się zawiesza).

Jak dla mnie to są rzeczy które przy odpowiednim "spięciu pośladków" mogliby poprawić w miesiąc - odstawiając na ten czas zabawy z ramkami itp.

Czytając info o możliwościach nexo masz wrażenie że u nich jest wszystko i to się zgadza bo mają wszystko tylko nic z tego co mają nie jest dopracowane.
    Na szkoleniu jak podepną do centrali kartę GSM to działa; kartę lan - również zadziała, CCTV - podobnie, natomiast gdy zepniesz wszystko razem dołożysz 200 czujników, kilkadziesiąt pastylek do oświetlenia i sterowania gniazdami, rolety, czujki natężenia oświetlenia itp. to system czuje się tak zmęczony, że jedyne na co ma ochotę to DRZEMKA!!!:-)

Pozdrawiam
    Krzysiek
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    krzysiek_slezany
    Poziom 11  
    a jak sterować tym wszystkim w EIB gdy padnie centrala a tym samym wyświetlacz LCD? czy do wszystkiego masz podpięte przełączniki?

Ja piszę o tym co się dzieje kiedy padnie centrala a tym samym wyświetlacze i piloty. Jak to jest rozwiązane w EIB?, czy sterownik zraszaczy ma wgrany w siebie program do podlewania czyli zegar, czujnik wilgotności itp.

Krzysiek
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Cytat:
    i tu się niestety mylisz ponieważ nawet przy zupełnym wyłączeniu płyty głównej nadal masz możliwość sterowania światłem czy roletami (z przełączników), czyli teoretycznie jakoś możesz w domu funkcjonować.

O ile światło nie było podłączone do instalacji IB.

Nie znam systemu KNX/EIB i się nie wypowiadam - po Twojej wypowiedzi wynika, że nie znasz systemu NEXO, ale próbujesz wciskać błędne informacje.
    Światło, rolety wpięte do systemu IB, funkcjonują normalnie w razie uszkodzonej płyty głównej.
    krzysiek_slezany
    Poziom 11  
    nie wiem co to jest system IB ale najwyraźniej tego w NEXO nie ma. Przez pastylki zainstalowane w ścianie przechodzi faza która jest włączana/wyłaczana przyciskiem odbijanym (dzwonkowym - połączony bezpośrednio z pastylką kabelkiem 4x0,5)) i to w zupełności wystarcza, dodatkowo jest połączona kabelkiem 4x0,5 do centrali po to aby można było uruchamiać ją z ekranów, logiki, sms-a czy w dalekiej przyszłości internetu:-))

Spokojnie można przy wyłączonej centrali (płycie głównej) zapalać światło.

Krzysiek