Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Le32A552 FullHD a laptop

01 Mar 2009 00:40 1813 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Na wstepie jeżeli był juz taki temat to sorki za zdublowanie ale nie bywam tu za czesto wiec nie wiem...
    Mam od niedawna TV LCD FullHD (rodzielczośc natywna 1920x1080) jak w temacie i chce go podłaczyc do laptopa Acer Aspire 3692 1,6 GHz 1GB Ram karta intel express chipset 945GM.
    Podłączam go do TV poprzez D-Sub i mini jack. Niby wszystko gra, obraz pojawia się ale tylko w rozdzielczościach 1280x800(rozdzielczośc natywna laptopa) 1600x1200 i co mnie bardzo dziwni bo przekracza to rodzielczośc natywną Tv w 1920x1200. Rozdzielczości pomiędzy tymi podanym przezemnie nie sa obsługiwane, gdy je ustawiam to obraz na Tv znika i pojawia się "Tryb niedostepny". Odswiezanie mam ustawione na 60 Hz.
    Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc chociaz w uzyskaniu rozdzielczości 1920x1080(co poustawiac aby TV pokazał ją) to byłbym wdzięczny. Inne rozdzielczościsa dla mnie mniej wazne. A dlaczego chce 1920x1080, bo skoro mam juz full hd to chciałbym z niej skorzystac a poza tym nie wiem czy uzywanie 1920x1200(gdy jest ona wieksza od rodzielczosci natywnej) jest "zdrowe" dla LCD i nie spowoduje ona jakiejs usterki, ktorej producent nie uzna mi przy reklamacji...
    Jezeli za duzo opisałem to przepraszam ale juz na dwoch forach szukałem pomocy i na zadnym nie uzyskałem satysfakcjonujacych odpowiedzi, ktore doprowadziły by mnie do tego co chce...

EDIT:
    I jeszcze jedna sprawa jak w tym TV sprawdzic ile ma godzin przepracowane. Wiem ze trzeba wejsc w menu serwisowe, wiem jak tylko nie wiem w ktorym miejscu mam szukac czasu pracy..
  • Poziom 12  
    Czyżby nikt tu też nie był w stanie mi pomóc?
  • Poziom 1  
    Musisz włączyć klonowanie ekranu (w sterowniku) a potem zamknąć lapka, tak żeby wyświetlacz zgasł...system powinien pokazać nowe rozdzielczości (w każdym razie u mnie to działa...mam Acera as5112).
    Pozdrawiam.