Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kłopoty z odpalenie pieca olejowego

01 Mar 2009 09:13 2104 11
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich proszę o pomoc mam mały kłopot skończyło mi się paliwo dolałem nowe ale mam kłopot aby go odpalić nie chce załapać mam piec vissmana co mam zrobić z góry dzięki.

Dodano po 1 [minuty]:

Zdjąłem nawet filtr ale to nie pomogło wlewałem paliwo do tego szklanego pomnika i też nić rusza na chwilkę i gaśnie
  • Poziom 31  
    Może instalacja paliwowa się zapowietrzyła, próbuj jeszcze kilka kilkanaście razy. jeśli nie to może jakiś osad dyszę zatał. Trzeba rozebrać palnik i zobaczyć co jest nie tak po starcie
  • Poziom 9  
    dzięki słuchaj wiem że są dwa przewody i jeden odkręciłem i włożyłem do takiego zbiornika 10 l i chodził do czasu aż się paliwo skończyło ale od zbiornika nie chce zaciągnąć

Dodano po 2 [minuty]:

mam przy piecu taki zbiorniczek szklany i tam jest filtr wyjalem go i miałem taki stary ale z siatki umyty i włożyłem go ale widać było że zaciąga ale się wyłącza.

Dodano po 2 [minuty]:

zbiornika są kawałek od pieca wiem ze potrzeba czasu aby paliwo się dostało do pieca ale nie zdąży bo się wyłącza piec. Jak podstawię słoik a w nim olej to zaciąga a z przewodów nie chce?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zapowietrzyłeś ścieżkę olejową.Zassaj paliwo np. pompką samochodową(ale taką ręczną).A na przyszłośc -niedopuszczaj do całkowitego wybrania paliwa ze zbiornika.
  • Poziom 9  
    Możesz mi wyjaśnić jak to zrobić i jaką pompką co mam odkręcić.

Dodano po 2 [minuty]:

odkręciłem przewód i próbowałem zassać odkurzaczem ale musiałem wyłączyć bo olej dostawał się do worka i zaczął wylatywać dym.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wężyk od pompki na rurkę i zaciągaj do momentu,aż olej zacznie swobodnie wypływac.Wtedy poskładaj wszystko i odpalaj.Powinno byc dobrze.Jeśli się nie uda to napisz na pw.
    Powodzenia
  • Poziom 9  
    czy jak piszę na pw to odpowiedz przychodzi mi na tej głównej stronie sory ale nie znam jeszcze tak dobrze tego forum.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    a może masz zamkniete na zbiornikach ? taki mały motylek musi być w pionie. Może pompa padła?

a z tym odkurzaczem to mnie rozwaliłeś :) takiego czegoś nawet w najśmielszych fantazjach bym sobie nie wyobraził. Pomysł roku:) i głupota też :(
  • Poziom 31  
    na zbiorniku powinien być "pompko-zawór", nim podaj paliwo
    Miałem kilku klientów, którym podczas nalewania oleju do zbiornika - bezpośrednio przez korek, pan nalewacz zamknął zawór i już wielka awaria. Także sprawdź ten zawór tak jak pisze adamuss.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolega pisał wcześniej,że metoda na "odkurzacz " powodowała wyciąganie oleju ze zbiornika,więc zaworek jest pewnie otwarty.
    Może powrotem ciągnął ? ;)