Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra AT9100 charczy prawy kanał.

bmisilo 07 Mar 2009 13:26 9950 36
  • Pomocny post
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    No to bym polecił je wymienić na BD911/912 ale tylko wtedy kiedy upewnisz się że to na pewno wina końcówki bo na razie to coś mieszasz.
    bmisilo
    Poziom 19  
    Jak sprawdzić tranzystory końcowe.A może zamienić te tranzystory miejscami?Chodzi mi żeby tranzystory z kanału lewego przełożyć do prawego.
  • Pomocny post
    Krzysztof L.
    Poziom 34  
    bmisilo napisał:
    Jak sprawdzić tranzystory końcowe.A może zamienić te tranzystory miejscami?Chodzi mi żeby tranzystory z kanału lewego przełożyć do prawego.

Pisałeś że są sprawne, a teraz piszesz jak sprawdzić :)

Zamienić z dobrego kanału możesz na próbę.
  • Pomocny post
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    Nic nie sprawdzaj i nic nie zamieniaj tylko szoruj do sklepu po nowe. Jak masz tam BDP285/286 to tym bardziej nie ma się co zastanawiać, one z starości świrują a po drugie są za słabe do tego sprzętu. Według schematu powinny być BDP395/396. Więc od razu proponuję wymienić w drugim kanale bo za chwilę też zacznie "charczeć".
    bmisilo
    Poziom 19  
    Dobra kupie w poniedziałek te tranzystory i wymienie na BDP395 i BDP396.A może zmienić na BD911 i BD912. tylko który za którego.Wim że głupio pytam ale nie chcę uszkodzić.
  • Pomocny post
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    bmisilo napisał:
    wymienie na BDP395 i BDP396.
    Życzę powodzenia w poszukiwaniu ich :D
    BDP285-BDP395-BD911
    bmisilo
    Poziom 19  
    Problem rozwiązany. :D Uszkodzone były tranzystory końcowe.Wymieniłem na BD911/12 i sterujące dla bezpieczeństwa.Odpaliłem amplituner nic nie wyleciało w powietrze :lol: .Wzmacniacz gra wspaniale.Na razie wymieniłem tylko w prawym kanale bo kasy zabrakło na BD-ki,ale wymienię jak będzie kasa(bo u mnie BD911/12 kosztuje 3zł zdzierstwo).Chciałem podziękować wszystkim Elektrodowiczą,którzy przyłączyli się do tematu,a także chciałem przeprosić za moją głupotę i bezmyślność.Gdyby nie Elektroda i wy moi drodzy to bym zginął jak ciotka w Czechach. :D Dziękuje i pozdrawiam.Bogdan :D:D:D Temat zamykam.