Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Łączenie rur stalowych z miedzianymi

grzessol 01 Apr 2009 11:31 49204 40
    pekala68
    Level 12  
    wnioskuję z lektury powyższych opinii że rury miedziane nadają się tylko do pieców gazowych lub olejowych bo tylko tam wężownica jest miedziana? (grzejniki stalowe lub aluminiowe też odpadają zostają tylko konwektory miedziane?)
    krzysztofmatusik
    Level 22  
    To najlepszy układ,ale spokojnie,mamy jeszcze inhibitory które działają.
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Inhibitory owszem, jednak nie wszyscy producenci kotłów dopuszczają je do stosowania w swoich urządzeniach, ewentualnie tylko przez nich wskazane.
    krzysztofmatusik
    Level 22  
    Nie rozumiem o czym wogóle piszesz!?Jak nie dopuszczają?Ze co,mają się zakamieniać?Pierwsze słyszę!
    Możesz troszkę więcej na ten temat?I jacy producenci i jakich produktów zabraniają?!
    To pryma aprilis?
    krzysztofmatusik
    Level 22  
    Jak odpowiesz to będę wiedzieć.Ja nie uruchamiam tylko naprawiam więc zbędna wiedza tak myślę.
    Dorottt
    Level 1  
    Panowie, wiele piszecie na temat wystepowania ogniwa galwanicznego w instalacji. U mnie w instalacji wystepuje stalowy zbiornik (akumulator wody-co), a w nim wezownica miedziana, w ktorej plynie cwu. Do zbiornika wchodzi woda po zmiekczaczu (ustawiony na 6 stopni N). Woda tworzy bardzo dziwne niebiesko- zolte naloty na armaturze. Czy waszym zdaniem to wlasnie zjawisko ogniwa? W moim otoczeniu nikt nie potrafi mi pomoc. Wyglada na to, ze moj instalator o zjawisku ogniwa uslyszal 1 raz ode mnie.. Czy ktos moglby sie wypowiedziec>>
    copper9
    Level 10  
    W przypadku tradycyjnej instalacji najlepiej zainwestować w rury z miedzi, ponadto dobrze żeby instalacja została wykonana z jednego materiału. W przypadku miedzi, która posiada cechę anty dyfuzyjności, nie ma problemu z korozją grzejników, poprzez ograniczony dostęp tlenu do całego obiegu.
    gpql
    Level 17  
    Instalacja łączona, inhibitor korozji, układ zamknięty - spokojnie 30 lat.
    Gorzej jak masz układ otwarty i dopuszczasz 3 razy w roku porcję tlenu.
    Jeden fakt został przeoczony bateria którą używamy z czasem przestaje działać bo wszystkie związki zawarte w baterii przereagowały i proces się zatrzymał. To samo jest w instalacji.
    Jak kilka postów wyżej kolega proponował doświadczenie z cytryną pokazuje co się dzieje na starcie ale po 3 -10 -20 latach ?
    Pozdrawiam.
    1950zibi
    Level 1  
    Tyle było wpisów ale nic konkretnego.Jakieś 10 lat temu usuwałem awarię na rurze wody ciepłej(od pieca do sieci).Wymieniałem część zgniłej rury stalowej na miedzianą i dalej połączyłem ze zdrową częścią rury stalowej
    .Dzisiaj usuwam ponownie awarię ponieważ łącze od strony rury stalowej było całkowicie zatkane a rura przegniła do zera.Czyli zgodzę się ze zdaniem ludzi piszących o elektrolizie.Niestety nie mam czasu na wielkie przemyślenia i muszę awaryjnie brnąć świadomie w tę samą technologię wiedząc że za 10 lat te łącze ponownie się zatka a gwinty zgniją.