Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips FW650 FW650C problem ze sterowaniem MC. Ktoś pomoże?

Vidinimi 01 Mar 2009 18:17 1068 2
  • #1 01 Mar 2009 18:17
    Vidinimi
    Poziom 9  

Witam

Może ktoś pomoże w naprawie wieży Philips FW650C?

Problem: złe sterowanie kasetami. Problem objawia się w dosyć dziwny sposób, ponieważ po naciśnięciu przycisków na wieży, np PLAY w lewej kasecie, wieża zaczyna uruchamiać silnik w prawej. Potrafi nie widzieć kasety nawet, jeżeli jest włożona. Generalnie to wygląda na "pomieszanie funkcji", nazwijmy to nieprofesjonalnie. Wszystko inne, tzn radio i CD działa OK.

Ponieważ mam wieżę FW630, przemontowałem cały (wiem, że działa) moduł mechaniki kaset z wieży FW630 do FW650. Nic to nie pomogło, czyli uszkodzone jest coś w elektronice. Nie chcę ruszać elektroniki, ponieważ mimo iż wygląda praktycznie tak samo, są drobne różnice i nie chcę ryzykować, że spalę.

Zasilacz także został sprawdzony, działa OK, wszystkie napięcia prawidłowe. Bez lepszego sprzętu niż miernik dalej się nie posunę :-)

Czy ktoś z Warszawy lub okolic może pomóc w naprawie 650tki?

Przy okazji, może ktoś potrzebuje części od FW630, ponieważ interesuje mnie tylko to, żeby ta lepsza wersja Philipsa działała, drugiej mogę się pozbyć.

Z góry dziękuję za pomoc!

DW

0 2
  • #2 02 Mar 2009 02:17
    roberto0675
    Poziom 13  

W tych wieżach czesto uszkadzała sie pamięć.Można wsadzić nawet nową nie zapisaną,a wieża i tak powinna działać .Albo podmienić z tego drugiego egzemplarza.Scalak jest na płytce wyświetlacza.

0
  • #3 03 Mar 2009 00:02
    Vidinimi
    Poziom 9  

Podmieniony. Podniosłem scalak, przełożyłem, tak samo jak było.

Zupełnie głupieje.

0