Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitara->piec gitarowy->komputer

01 Mar 2009 20:21 8692 9
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam problem z podłączeniem takiego układu jak w temacie.
    Piecyk to Marshall MG15CD. Posiada on 2 wyjścia/wejścia:

Wejście CD połączone z wyjściem liniowym z symulacją brzmienia głośnikowego
    Wyjście słuchawkowe z symulacją brzmienia głośnikowego
    i standardowe wejście INPUT pod które podłączam gitarę.

Kabel jest podłączony do komputera w port line in.
    Problem polega na tym, że gdy podłączam kabel pod wyjście słuchawkowe i stamtąd pod line in do komputera nic nie słychać. Natomiast, gdy podłączam pod wejście CD piec traktuje to jako efekt podłączony pod piec i muzyka leci z piecyka.
    Port wyjścia słuchawkowego jest sprawny.. sprawdzałem na słuchawkach i działa.

Proszę o pomoc i góry dziękuję za wskazówki :)
    Pozdrawiam!
  • Poziom 28  
    A co to jest ten czarny guzik przed CD in?

Dodano po 4 [minuty]:

Musi działać gitara do "input" a wyjście słuchawkowe do line in w kompie. MUSI! sprawdź czy masz dobrze ustawienia w windowsie.

Jako nagrywanie musi być aktywne Line IN

Dodano po 2 [minuty]:

To były opcje nagrywania. A w opcjach odtwarzania nie może być wyciszone line in.

• Poziom 12  
    Problem w tym, że wszystkie ustawienia są w porządku... Line in ustawiony jako default (Windows Vista). A ten czarny guzik to jest FDD - taki efekt wzmacniacza lampowego ;)
  • Poziom 12  
    Line in w komputerze działa. Jak podłączam gitarę pod komputer tym samym kablem co piecyk tylko, że z przejściówka z dużego na małego jacka wszystko działa. Czy do połączenia pieca z komputerem potrzebny jest jakiś inny kabel?
  • Poziom 42  
    Nie, to jest standardowy przewód, masa i jeden lub dwa sygnały (jeśli stereo - ale z pieca zazwyczaj idzie mono).

Dodano po 5 [minuty]:

Po pierwsze, jakoś to dziwnie opisujesz: "wejścia/wyjścia". Z tego, co czytam rozumiem, że masz wejście mono na dużego jack'a (input) - tu włączasz gitarę, wejście CD (tu włączasz jakieś źródełko muzyki, a sygnał jest silniejszy, więc wzmocnienie będzie mniejsze) oraz wyjście słuchawkowe, żeby móc podłączyć słuchawki i nocą sąsiadom głów nie pourywać. Jeżeli jest tak, jak piszę, z wyjścia słuchawkowego zawsze powinien wychodzić sygnał na jakieś urządzenia zewnętrzne, nieważne czy to są słuchawki, czy wieża. Pamiętać trzeba o doborze odpowiedniego wejścia w takiej wieży (lub karcie dźwiękowej komputera - na prostych kartach to masz raczej mało kombinacji) i poziomu sygnału jaki wypuszczasz z pieca.
  • Poziom 12  
    Hehe właśnie mnie to też troszkę zadziwiło bo w książeczce mam napisane, że mam wyjście i wejście na jednym (nazywa się to CD IN & Emulated Line Out) i jedno wyjście na słuchawki (Emulated Headphones) i osobno Input na gitarke :) Pokombinuje coś jeszcze i dam znać. Dziękuje za zainteresowanie tematem :)
  • Poziom 12  
    Przy podłączonym kablu pod line in w komputerze i po dotknięciu końcówki jest sygnał.. Sprawdzałem na obu systemach i jest tak samo. Wychodzi na to, że sygnał z pieca jest za słaby... Nie wiem dlaczego. Volume jest ustawione na max...
  • Poziom 12  
    Udało się :D Sprawdziłem tak jak mówił kolega quinty na starym radyjku. Pod line in nie działało natomiast zadziałało pod MIC. To samo zrobiłem z komputerem. Podłączyłem pod kartę muzyczną pod MIC i działa. Może efekt końcowy nie jest zbyt zadowalający (troszkę słaba jakość dźwięku) ale jak wystarczy na moje potrzeby. Dziękuję wszystkim. Temat uważam za zamknięty :)