Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny pod wokal(zespół rockowy), na salę prób.

01 Mar 2009 22:12 1812 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Na rzeczy sie nie znam kompletnie dlatego potrzebuje porady fachowcow,czy kolumny typu Gemini 200W/100 RMS o parametrach:
    - głośnik niskotonowy 12"
    - 12" x 4" HORN
    - 3 x TWEETER 3"
    - impedancja 8Ohm
    - masa 13,6 k
    - wymiary 406 x 305 x 622

nadaja sie pod wokal(zespol rockowy) na sale prob i male knajpy?
    mam okazje kupic dwie sztuki za okolo 450 zl.
  • Poziom 24  
    Coś tych tweeterów za dużo :D a to dobrze nie wróży...i na 100% piezzo, więc to nie może dobrze brzmieć :)
  • Poziom 35  
    Nie, raczej się nie nadają. To tanie kolumny dla początkujących DJów. Minimum do zepołu, to coś pokroju JBL JRX112 lub (zazwyczaj lepiej) coś LDMa - trzeba liczyć ok. 1000zł za sztukę. Jedyną alternatywą jest DIY albo sprzet z drugiej ręki. Żeby kupić coś dobrego używanego polecam zacząć śledzić odpowiedni dział na allegro i poświęcić ok. miesiąc na czekanie. Nowe sprzęty z allegro sobie odpuść, to masa chłamu.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 2  
    dzieki wielkie za szybka odpowiedz
  • Poziom 36  
    Te gemini to niestety totalna kicha, jeszcze za 450 zł, to zdecydowanie nie jest okazja.
    Te kolumny mają małą skuteczność (ok. 88-90 db) i słabo jeśli chodzi o średnie częstotliwości. W połączeniu z mocą 100 watt nie da to dużej głośności. O ile jeszcze dla młodego DJ-a może się to sprawdzić to wokalu raczej nie będzie nic słychać, wiem z doświadczenia bo sam gram i śpiewam w zespole, i wiele razy miałem okazję grać tego typu marnych kolumnach. Efekt był taki - zero słyszalności wokalu.

Z nówek:
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuItem=2
    Czyli 600 zł za obie kolumny.

Ale jak macie do dyspozycji 450 zł, to da się za te pieniądze bez problemu zrobić kolumny do wokalu. Kolumny do wokalu w zasadzie najłatwiej zrobić, i nie jest to drogie.

Daj znać jaka koncepcja was interesuje.
  • Poziom 2  
    Jezeli chodzi o fundusze mam ich kolo 1300-1500 zl na kolumny,koncowke mocy ewentualnie jakis mixer. W gre wchodzi jedynie cos gotowego(uzywane/nowe),brak czasu a i brak wiedzy,nie pozwala mi na sklecenie czegos samemu.
    Jak hefi pisal wczesniej moze zainwestowac w jedna 'konkretna' kolumne a z uplywem czasu dokupic druga.
    Zastanawialem sie tez nad jedna kolumna i jakims tanszym odsluchem pod butem,czy takie rozwiazanie mialoby sens i jak wygladaloby to cenowo?