Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywanie/Zgrywanie Unitra M2405s na PC.

katrzy 01 Mar 2009 22:25 7993 12
    katrzy
    Level 10  
    Witam serdecznie. Przeszukałem to forum oraz internet i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, więc zakładam nowy temat.

Otóż posiadam szpulowiec Unitra M2405S stereo i chciałbym móc zgrywać z niego, jak i nagrywać na szpule muzykę za pomocą komputera podłączonego pod mixer. Zakupiłem dwa kable DIN5 >> Chinche i próbowałem różnie podłączyć je pod Unitrę jak i pod mixer. Niestety jedyne co uzyskałem to ... ciszę.

Wyczytałem, iż należy podłączyć DIN pod 4 od lewej wejście, ale nie dało to efektów. Co mam zrobić? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
    abrzuzek
    Level 15  
    katrzy wrote:

Otóż posiadam szpulowiec Unitra M2405S stereo i chciałbym móc zgrywać z niego, jak i nagrywać na szpule muzykę za pomocą komputera podłączonego pod mixer. Zakupiłem dwa kable DIN5 >> Chinche i próbowałem różnie podłączyć je pod Unitrę jak i pod mixer. Niestety jedyne co uzyskałem to ... ciszę.

Załączam fragment ze schematu, zaznaczyłem czerwonym kółkiem gniazdo, do którego można podłączyć wejście sygnału do nagrywania i wyjście do odtwarzania (zwróć uwagę na symbol umieszczony na obudowie).

Do podłączenia należy zastosować przewód 4 żyły w ekranie.
    Opis pin:
    1 - wejście sygnału kanał prawy (nagrywanie)
    2 - masa (ekran)
    3 - wyjście sygnału kanał prawy (odtwarzanie)
    4 - wejście sygnału kanał lewy (nagrywanie)
    5 - wyjście sygnału kanał lewy (odtwarzanie)

Jak nie zadziała to napisz coś więcej o tym mikserze.

Pozdrawiam
    katrzy
    Level 10  
    Odnośnie mixera ... posiadam taki oto sprzęt: KLIK

I jak już mówiłem mam kable DIN >> Chinche, które to podłączam odpowiednio do gniazda w Unitrze (jak na tym schemacie) i chinche do wejścia miksera. Kable wyglądają TAK (jakby co).

P.S
    Przepraszam ale jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o kable itd. znam tylko podstawowe złącza takie jak JACK, Chinche... z resztą nigdy inne nie były potrzebne np. do podłączenie gramofonu. Dlatego prosiłbym o wyrozumiałość i dokładniejszy (w miarę możliwości) opis.
    shadow125
    Level 21  
    abrzuzek dzięki za schemat, Dama pik ( ech ta młodość :)) to taki prosty sprzęt, że nie przypuszczałem że ktoś może mieć problem.
    ps. Sygnały które wchodzą i wychodzą z magnetofonu są dość wysokie. Sam używałem do niedawna.. no może parę lat wstecz czegoś podobnego podpiętego pod komputer.
    Dołożę do posta.. weź to łopatologicznie
    Ustaw magnetofon na nagrywanie (pauza) podłącz wtyczkę DIN i dotknij spinaczem, jak się odchylą wskaźniki ro masz juz wejście nagrywania.
    I dalej podobnie
    katrzy
    Level 10  
    Sprzęt może i prosty, ale podłączenie to już coś innego :P

Co to jest przewód 4 żyły w ekranie, że tak "zielono" zapytam? I czy przydadzą mi się te kable, które zakupiłem ? ...

Czyli nagrywanie sygnału i zgrywanie odbywa się przez jeden przewód. ok. Ale co ze zgrywaniem, skoro nic nie działało? A podłączyłem wcześniej tak samo?

Ehm... podłączyłem, włączyłem, nacisnąłem STOP, dotykam spinaczem Chinche'y iiii... nic :P
    shadow125
    Level 21  
    Kable się przydadzą ale być może lutownica będzie potrzebna. Napisz skąd jesteś może będzie łatwiej podskoczyć :)
    Miało być PAUZA - czyli magnetofon gotowy do nagrywania ale tasma się nie przewija
    katrzy
    Level 10  
    Otóż jestem z Bydgoszczy :P

Tak tak pauza, nic się nie przewija, chodziło oczywiście o przycisk PAUZA.
    shadow125
    Level 21  
    to trochę daleko.
    popatrz na schemat tam wszystko widać, skoro na pauzie nie reaguje sprawdź potencjometry nagrywania, ew. odpowiednie wejście. Daj fotke wejść bo nie pamiętam dokładnie jak to wygląda
    katrzy
    Level 10  
    No niestety mi to mówi niewiele. Podłączyłem DIN to tego wyjścia z "telewizorkiem" czyli tak jak na schemacie.... dalej niewiele rozumiem z ów schematu. Przepraszam

Fotka KLIK
    shadow125
    Level 21  
    Od prawej na foto
    1. głośnik
    2. słuchawki
    3,4,5 we- wy? (nie widzę opisów)
    6 głośnik

ustaw nagrywanie na pół i podłączaj DIN do gniazd 3,4,5 - w którymś zadziałają wskaźniki
    jeśli nie rusza to masz coś z torem wejściowym

Dodano po 1 [minuty]:

żeby nie zaśmiecać forum jestem na GG:
    Lee.LW
    Level 24  
    Witam!
    Pytanie może naiwne, czy wciśnięty jest przełącznik Radio obok przełącznika prędkości ?
    abrzuzek
    Level 15  
    katrzy wrote:

Ehm... podłączyłem, włączyłem, nacisnąłem STOP, dotykam spinaczem Chinche'y iiii... nic :P

Wydaje mi się, że nie wszystko zrobiłeś jak proponował kolega "shadow125".
    Musisz zrobić kolejno:
    1- suwaki nagrywania przesunąć prawie do max. nr 1 na rysunku,
    2 - wcisnąć przycisk wyboru źródła nagrywania nr 2,
    3 - wcisnąć przycisk nagrywania nr 3 i trzymając go wcisnąć przycisk nr 4 start,
    4 - magnetofon rozpoczyna nagrywanie, teraz zatrzymujesz go przyciskiem nr 5 - pauza,
    6 - wkładasz do gniazda DIN przewód i dotykając palcem wtyczki Chinch obserwujesz wychylenie wskaźników nr 6.
    Może o czymś jeszcze zapomniałem ale myślę, że ktoś ewentualnie uzupełni.
    Jak coś nie pójdzie to pisz na PW jestem z Bydgoszczy to mogę podskoczyć i oblookać co tam poknociłeś, ale postaraj się samemu,
    to lepiej się nauczysz moja wizyta to ostateczność.
    A cha ten Twój przewód to nie stereo - musisz kupić Din 5 >> chih 4 jak ma być stereo.
    Jeszcze jedno
    Chich - nagrywanie wkładasz w mikserze do gniazda OUT
    Chich - odtwarzanie wkładasz w mikserze do gniazda IN

Powodzenia działaj