Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car radio Philips RC 408 nie załącza się

amatorsky 02 Mar 2009 10:41 1447 3
  • #1 02 Mar 2009 10:41
    amatorsky
    Poziom 10  

Poszukuje schemetu jak w temacie.Nie zalacza sie .Pozdrawiam i dziekuje za ewentualna pomoc-amatorsky.

0 3
  • #2 02 Mar 2009 17:30
    ikar55
    Spec od car audio

Prawie na pewno masz wytrawioną (klejem) ścieżkę 12V biegnącą pod kondensatorem 2200 uF.

W podforum szukam nie udzielamy porad serwisowych! [TW]

0
  • #3 04 Mar 2009 23:11
    amatorsky
    Poziom 10  

Dzieki za porade-miales racje.Niestety nie moge tu opisac tego uszkodzenia.Pozdrawiam i dziekuje-Blazej.

Proszę, przeniesione z Szukam, można dyskutować o uszkodzeniach. [TW]

0
  • #4 12 Mar 2009 00:37
    amatorsky
    Poziom 10  

Niestety nie mam schematu i jak to Pfilips nadaje tyklo numery elementom-nie ulatwi mnie to opisu tej usterki.Ale cos opisze.W okolicach elektrolitow 2200uF{2 szt} jest tranzystor mocy -na nim jest E = +8V.To napiecie poprzez sciezki pod elektrolitami{jest tam przepust na druga strone -od strony wew na zew}podawane jest na jeden z tranzystorow smd{od strony zew.}w okolicy procesora{najbardziej wysuniety w lewa strone-patrzac na przod panela}.Kolektor jego- z prawej strony ma bardzo krotka sciezke 2-3 mm i zaraz przepust na strone wew radia.Na probe mozna podac sztucznie tu nap.5V.Od razu radio zaswieci.Trzeba zrobic kros miedzy tym kol.tego tranzystora smd a emiterem tranzystora mocy z nap +8V.To tyle co moge pomoc bez schematu.Zycze przyszlym naprawiajacym powodzenia.Pozdrawiam i dziekuje mojemu pomocnikowi.Blazej-amatorsky.

0