Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technisat digit 4s jakość syganłu - problem

02 Mar 2009 18:15 2490 13
  • Poziom 16  
    Witajcie,
    Mam taki problem z tunerem Technisat Digit 4S, mianowicie przy próbie instalacji pokazuje siła sygnału ponad 90 % a jakość sygnału 0% i nie można wyszukać żadnych kanałów (przypadkiem wyszukał jakieś kilka serwisowych).
    Poza tym po jakimś czasie pokazuje dobrą godzinę na wyświetlaczu i na kanałach.
    Dodam, że antena jest ustawiona dobrze (działa na innych tunerach), ustawienia diseq, konwerterów i satelit też, zaktualizowany firmware, napięcia zmiany polaryzacji też ma ok.
    Nie wiem, czy może uszkodzony jest tuner, może ktoś się spotkał z takim przypadkiem.
    Będę wdzięczny za wszelka pomoc.
  • Poziom 15  
    zerknij, czy ten tuner potrafi aktualizować listę dostępnych transponderów (aktualnych transponderów) z satelity, czy trzeba wpisywać wartości ręcznie...
    sprawdź w Menu instalacyjnym, jakie zaprogramowane są częstotliwości dla HotBirda... i czy są aktualne!
    Byc może, tuner ma namiesane w częstotliwościach TP itp. dlatego, szukając... nie uwzględnia nowych ....
    Jeśli, lista jest stara, przywróć ustawienia fabryczne, znajdź w google... aktualna listę wszystkich TP na HotBirdzie i wpisz ją ręcznie... Wtedy, przeszukaj CAŁĄ SATELITĘ! Oczywiście, diseq itp. wyłącz
  • Poziom 16  
    Wpisywałem wszystko ręcznie na wszelkie sposoby, wgrałem najnowszy soft ale nic to nie daje, przypuszczam, że coś padło, ale ciężko stwierdzić co.
  • Poziom 15  
    podłącz go pod antenę bez dodatkowych LNB i diseq...
    jeden LNB np. z HotBirda...
    wyłącz DISEQi w Menu tunera...
    wpisz mu na pierwszą częstotliwość:
    10719 V 27500 5/8
    i przeszukaj transponder
    jeśli nic nie znajdzie... wymień (podmień) konwerter na innej marki...
    aha...
    te, przypadkiem znalezione (testowe) na jakich częstotliwościach i satelitach były??

Dodano po 2 [minuty]:

a jaki konwerter w menu instalacyjnym wybrałeś?
    są różne do wyboru : z LOF 10.6, z LOF 10.7 lub 10.75 itp.

Dodano po 2 [minuty]:

jeśli jest tam jakieś Menu z parametrami dla konwertera (LNB) to wybierz UNIWERSALNY / STANDARDOWY lub 10.6GHz ew. 9.75GHz lub coś w tym stylu...
  • Poziom 16  
    Kolego przerabiałem już to wszystko, pracowałem kiedyś przy antenach satelitarnych i ogólnie jestem z tematem na bieżąco, konwerterów sprawdzałem 2 typy konwerterów , lnb i diseq w różnych wariantach i cały czas to samo. te kanały testowe to znalazł na Astrze, z tym, że na nich jakość sygnału skakała momentami do kilku - kilkunastu % na ułamek sekundy, ale nic tam się nie dało zobaczyć, ale co dziwne, po kilku minutach od włączenia samoczynnie ustawia dobrą godzinę. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.
  • Poziom 15  
    A masz możliwość przeflashowania go na ... starszy soft?
  • Poziom 16  
    Kolego starszy soft tam był, potem wgrałem najnowszy i dalej jest to samo.
  • Poziom 15  
    chodzi mi o to , by wrócic na ten starszy...
    kiedyś, z 3018 miałem podobny problem, i ...
    po powrocie na starszy soft wrócił do normy...
    u Mnie objaw był taki, że... za chiny na nowszym sofcie nie widział dolnego pasma z LNB...
    H/V ok..., lecz wszystko działało pow. 11700

Dodano po 4 [minuty]:

nie wspomne już o nieszczęsnym Comsacie Polonia... Po upgrade softu do najnowszego... okazało się, że nie widzi nic! po kilku dniach walki, okazało się... że było coś namieszane w oprogramowaniu. Tuner działał, ale...
    jedynie po... podniesieniu wszystkich zaprogramowanych częstotliwości o , jak pamietam, chyba 330kHz, czyli.... gdy podstawą była np. Freq 10.719 musiałem dodać owe 330, wychodziło 11.049 i dopiero.... po przeszukaniu TP okazało się że tuner prawidłowo przeszukał TP i znalazł kanały.... Dlaczego tak się stało, nie mam zielonego pojęcia...
  • Warunkowo odblokowany
    Jeżeli jesteś taki dobry to po co pytasz sam powinieneś rozwiązać problem.Kol.delsen_p dobrze radzi i ja też nie rozumiem czy ty masz diseq...?A wychodzi na to że masz i nie pracuje z tym dekoderem lub jest walnięty.Dlatego znalazł ASTRĘ.
    To chyba proste.
    Zrób tak jak piszemy a nie chwal się.
  • Poziom 15  
    aha.... dopiero dotarło... więc i na nowszym i starszym to samo?
    myslę, że .... głowica???

Dodano po 3 [minuty]:

Pomyślałem w pierwszej kolejności że... coś z lista TP, później o H/V ale... jeśli wychodzi że coś znalazł... to , powinien działać... Odłącz od niego wszystkie diseqi, powyłączaj Porty itp (A,B,C,D na NIE) , włącz lnb UNIVWERSAL lub STANDARD i wtedy przeszukaj...
    Jeśli chodzi o diseq, to u mojej matki, był kiedyś problem z wersjami... Tuner obsługiwał niby 1.0 ,1.1, 1.2 i 2.0 ale... pracować z 1.2 i 2.0 nie chciał wcale! Dopiero gdy zdobyłem stare 1.0 wszystko zaczęło działać
  • Poziom 35  
    Witam, sugerowałbym sprawdzenie dekodera pod inną sprawdzoną instalacje antenową.
    W ten sposób wyeliminujemy dekoder a pozostanie nam instalacja antenowa z osprzętem.
  • Poziom 16  
    Kolego dzac4 nie twierdzę, że jestem wielce dobry, tylko że pracowałem przy antenach satelitarnych i wiem jak je się ustawia, nie mam też się zamiaru niczym chwalić, bo zapewne jest wielu lepszych ode mnie w te klocki. Chciałem tylko grzecznie zapytać, czy ktoś przypadkiem nie spotkał się z takim problemem jak mój, bo mi się to zdarzyło coś takiego po raz pierwszy. Diseq'i przerabiałem na tym sprzęcie we wszystkich możliwych konfiguracjach, a także podłączałem tuner bezpośrednio pod konwerter, poza tym nawet jak się podłączy tuner pod przełącznik diseq to będzie on widział bez niczego pierwszy konwerter, a dopiero na drugi się musi przełączyć.
    Kolego matzg instalacja jest sprawna, bo chodzą pod nią cały czas 2 tunery w tym sławetny comsat polonia i nie ma z nią problemów. Odnośnie comsata polonia, to były go bodajże 2 wersje i jak się wgrało soft od nowszego do starszego to nie chciało to chodzić.
    Może jest tak jak sugeruje kolega delsen_p, że padła głowica, tylko skąd on aktualizuje sobie czas?
  • Poziom 15  
    skanowanie TP w celu wyszukania EPG... wystarczy kilka sekund by odnalazł byle gdzie poprawna datęi godzinę...
    no chyba że.... ma jakąś wewnętrzną baterię która podtrzymuje datę i godz. i po uruchomieniu odbiornika, sama się nastawia, w co... wątpię...
    Podłącz go 220V ale nie podłączaj anteny , zostaw go tak na 10,15min i wtedy sprawdź, czy zegarek się nastawi...
  • Poziom 15  
    Nie ma wewnętrznej baterii, padła głowica.
    janko.muzykant pisz PW, dogadamy się co do głowicy:)