Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

technisat digit 4s jakość syganłu - problem

02 Mar 2009 18:15 2637 13
  • Level 16  
    Witajcie,
    Mam taki problem z tunerem Technisat Digit 4S, mianowicie przy próbie instalacji pokazuje siła sygnału ponad 90 % a jakość sygnału 0% i nie można wyszukać żadnych kanałów (przypadkiem wyszukał jakieś kilka serwisowych).
    Poza tym po jakimś czasie pokazuje dobrą godzinę na wyświetlaczu i na kanałach.
    Dodam, że antena jest ustawiona dobrze (działa na innych tunerach), ustawienia diseq, konwerterów i satelit też, zaktualizowany firmware, napięcia zmiany polaryzacji też ma ok.
    Nie wiem, czy może uszkodzony jest tuner, może ktoś się spotkał z takim przypadkiem.
    Będę wdzięczny za wszelka pomoc.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    zerknij, czy ten tuner potrafi aktualizować listę dostępnych transponderów (aktualnych transponderów) z satelity, czy trzeba wpisywać wartości ręcznie...
    sprawdź w Menu instalacyjnym, jakie zaprogramowane są częstotliwości dla HotBirda... i czy są aktualne!
    Byc może, tuner ma namiesane w częstotliwościach TP itp. dlatego, szukając... nie uwzględnia nowych ....
    Jeśli, lista jest stara, przywróć ustawienia fabryczne, znajdź w google... aktualna listę wszystkich TP na HotBirdzie i wpisz ją ręcznie... Wtedy, przeszukaj CAŁĄ SATELITĘ! Oczywiście, diseq itp. wyłącz
  • Level 16  
    Wpisywałem wszystko ręcznie na wszelkie sposoby, wgrałem najnowszy soft ale nic to nie daje, przypuszczam, że coś padło, ale ciężko stwierdzić co.
  • Level 15  
    podłącz go pod antenę bez dodatkowych LNB i diseq...
    jeden LNB np. z HotBirda...
    wyłącz DISEQi w Menu tunera...
    wpisz mu na pierwszą częstotliwość:
    10719 V 27500 5/8
    i przeszukaj transponder
    jeśli nic nie znajdzie... wymień (podmień) konwerter na innej marki...
    aha...
    te, przypadkiem znalezione (testowe) na jakich częstotliwościach i satelitach były??

Dodano po 2 [minuty]:

a jaki konwerter w menu instalacyjnym wybrałeś?
    są różne do wyboru : z LOF 10.6, z LOF 10.7 lub 10.75 itp.

Dodano po 2 [minuty]:

jeśli jest tam jakieś Menu z parametrami dla konwertera (LNB) to wybierz UNIWERSALNY / STANDARDOWY lub 10.6GHz ew. 9.75GHz lub coś w tym stylu...
  • Level 16  
    Kolego przerabiałem już to wszystko, pracowałem kiedyś przy antenach satelitarnych i ogólnie jestem z tematem na bieżąco, konwerterów sprawdzałem 2 typy konwerterów , lnb i diseq w różnych wariantach i cały czas to samo. te kanały testowe to znalazł na Astrze, z tym, że na nich jakość sygnału skakała momentami do kilku - kilkunastu % na ułamek sekundy, ale nic tam się nie dało zobaczyć, ale co dziwne, po kilku minutach od włączenia samoczynnie ustawia dobrą godzinę. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.
  • Level 15  
    A masz możliwość przeflashowania go na ... starszy soft?
  • Level 16  
    Kolego starszy soft tam był, potem wgrałem najnowszy i dalej jest to samo.
  • Level 15  
    chodzi mi o to , by wrócic na ten starszy...
    kiedyś, z 3018 miałem podobny problem, i ...
    po powrocie na starszy soft wrócił do normy...
    u Mnie objaw był taki, że... za chiny na nowszym sofcie nie widział dolnego pasma z LNB...
    H/V ok..., lecz wszystko działało pow. 11700

Dodano po 4 [minuty]:

nie wspomne już o nieszczęsnym Comsacie Polonia... Po upgrade softu do najnowszego... okazało się, że nie widzi nic! po kilku dniach walki, okazało się... że było coś namieszane w oprogramowaniu. Tuner działał, ale...
    jedynie po... podniesieniu wszystkich zaprogramowanych częstotliwości o , jak pamietam, chyba 330kHz, czyli.... gdy podstawą była np. Freq 10.719 musiałem dodać owe 330, wychodziło 11.049 i dopiero.... po przeszukaniu TP okazało się że tuner prawidłowo przeszukał TP i znalazł kanały.... Dlaczego tak się stało, nie mam zielonego pojęcia...
  • Conditionally unlocked
    Jeżeli jesteś taki dobry to po co pytasz sam powinieneś rozwiązać problem.Kol.delsen_p dobrze radzi i ja też nie rozumiem czy ty masz diseq...?A wychodzi na to że masz i nie pracuje z tym dekoderem lub jest walnięty.Dlatego znalazł ASTRĘ.
    To chyba proste.
    Zrób tak jak piszemy a nie chwal się.
  • Level 15  
    aha.... dopiero dotarło... więc i na nowszym i starszym to samo?
    myslę, że .... głowica???

Dodano po 3 [minuty]:

Pomyślałem w pierwszej kolejności że... coś z lista TP, później o H/V ale... jeśli wychodzi że coś znalazł... to , powinien działać... Odłącz od niego wszystkie diseqi, powyłączaj Porty itp (A,B,C,D na NIE) , włącz lnb UNIVWERSAL lub STANDARD i wtedy przeszukaj...
    Jeśli chodzi o diseq, to u mojej matki, był kiedyś problem z wersjami... Tuner obsługiwał niby 1.0 ,1.1, 1.2 i 2.0 ale... pracować z 1.2 i 2.0 nie chciał wcale! Dopiero gdy zdobyłem stare 1.0 wszystko zaczęło działać
  • Level 35  
    Witam, sugerowałbym sprawdzenie dekodera pod inną sprawdzoną instalacje antenową.
    W ten sposób wyeliminujemy dekoder a pozostanie nam instalacja antenowa z osprzętem.
  • Level 16  
    Kolego dzac4 nie twierdzę, że jestem wielce dobry, tylko że pracowałem przy antenach satelitarnych i wiem jak je się ustawia, nie mam też się zamiaru niczym chwalić, bo zapewne jest wielu lepszych ode mnie w te klocki. Chciałem tylko grzecznie zapytać, czy ktoś przypadkiem nie spotkał się z takim problemem jak mój, bo mi się to zdarzyło coś takiego po raz pierwszy. Diseq'i przerabiałem na tym sprzęcie we wszystkich możliwych konfiguracjach, a także podłączałem tuner bezpośrednio pod konwerter, poza tym nawet jak się podłączy tuner pod przełącznik diseq to będzie on widział bez niczego pierwszy konwerter, a dopiero na drugi się musi przełączyć.
    Kolego matzg instalacja jest sprawna, bo chodzą pod nią cały czas 2 tunery w tym sławetny comsat polonia i nie ma z nią problemów. Odnośnie comsata polonia, to były go bodajże 2 wersje i jak się wgrało soft od nowszego do starszego to nie chciało to chodzić.
    Może jest tak jak sugeruje kolega delsen_p, że padła głowica, tylko skąd on aktualizuje sobie czas?
  • Level 15  
    skanowanie TP w celu wyszukania EPG... wystarczy kilka sekund by odnalazł byle gdzie poprawna datęi godzinę...
    no chyba że.... ma jakąś wewnętrzną baterię która podtrzymuje datę i godz. i po uruchomieniu odbiornika, sama się nastawia, w co... wątpię...
    Podłącz go 220V ale nie podłączaj anteny , zostaw go tak na 10,15min i wtedy sprawdź, czy zegarek się nastawi...
  • Level 15  
    Nie ma wewnętrznej baterii, padła głowica.
    janko.muzykant pisz PW, dogadamy się co do głowicy:)