Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1.6 GSI Nierówna praca silnika

02 Mar 2009 18:55 3888 7
  • Poziom 10  
    Witam. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą i po ponownym odpaleniu samochodu silnik zaczął pracować nierówno. Gdy zdejmuje przewód WN z drugiej świecy nie spadają obroty a wydaje mi się że powinny, gdyż po zdjęciu przewodów z pozostałych świec obroty spadają. Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Po wykręceniu świec właśnie ta druga jest zaolejona, a pozostałe są w porządku. Jaka może być tego przyczyna? Cewka zapłonowa? Przewody? Świece? Z góry dziękuję za odpowiedz.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Sprawdź czy masz iskrę na tej świecy jeżeli nie to spróbuj podmienić na np. świece z 1 cylindra jeżeli to nie pomoże to podmień przewód WN (jeżeli nie pomoże to prawdopodobnie cewka zapłonowa lub moduł)
    Mam nadzieje że choć trochę pomogę...
  • Poziom 10  
    Iskra jest na tej świecy, zamieniałem przewody i jest to samo ;/
  • Poziom 10  
    Głowica została splanowana. A wszystkie śruby zostały dokręcone tym samym momentem i w odpowiedniej kolejności. Dzisiaj sprawdziłem cewkę w drugim polonezie i okazało się że jest dobra. Wydaje mi się że zawory mogły zostać źle wyregulowane, czy to może być przyczyną takiej pracy silnika?
  • Poziom 22  
    Popychacze zaworów są hydrauliczne.
  • Poziom 10  
    Ale pomimo hydraulicznych popychaczy, powinny byc jakies ustawienia wstepne luzow na zaworach.
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie. Nigdy nie odłączaj przewodów wn na pracującym silniku. Zmierz ciśnienie w tym cylindrze. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany. Zawory zostały jeszcze raz ustawione.