Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z odpaleniem diesla

02 Mar 2009 19:17 1811 4
  • Poziom 9  
    WItam
    potrzebuję pomocy niestety nie wiem co sie stało posiadam gran voyagera 2.5 TD i nagle straciłem prąd na świecach żarowych może ktoś wie co się stało na krótko (kabel na swiece z akumulatora) pali jak nowy ale przez takie palenie niestety pokazuje błą z air bag zmieniłem wszystkie przekaźniki i bezpieczniki i nic dalej to samo proszę o szybka pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Prześledź przewód wędrujący od baterii do rozrusznika i alternatora świece muszą z kądś brać źródło!!
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    prześledziłem już chyba wszystkie przewody są całe i wszędzie jest prąd, jak pytałem znajomego mechanika powiedział że ten model ma sterownik grzania świec i padł ale do końca mu nie wierzę bo jeśli tak to nic nie zrobię, znowu w serwisie jak pytałem telefonicznie to powiedzieli że ten model nie posiada takowego sterownika sam nie wiem gdzie jest problem może komp??? Tak czy inaczej potrzebuje pomocy
  • Poziom 10  
    Witam !
    Gdzieś musi być zabezpieczenie tych świec czyli bezpiecznik. U mnie w golfie jest 50 A przy czterech świecach, więc sądzę że u ciebie jest jeszcze większy. On może nie wyglądać jak zwykły bezpiecznik i niekoniecznie znajdować się w kabinie. Bez względu na to czy jest tam sterownik , czy przekaźnik świec, musi też być czujnik tempratury który nim steruje. Warto byłoby go znaleźć i sprawdzić.
    Pozdrawiam !
  • Poziom 13  
    niestety nie mam schematu ale proponuje sprawdzenie bezpieczników i przekaźników (może się styki wypaliły) zaznaczonych na czerwono strzałkami...

skrzynka przy silniku

skrzynka w środku