Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piórnik - przeróbki

Matis1000000 02 Mar 2009 19:47 2503 2
lampy.pl
    Matis1000000
    Level 16  
    Witam
    Mam zamiar zbudować taki piórnik
    http://www.henwyd.republika.pl/TekstyHTML/Piornik.htm
    Tylko że na 672 znaki
    http://www.henwyd.republika.pl/TekstyHTML/Piornik11.htm
    Moje pytanie:
    Czy za miast fotorezystora można dać odbiornik ON/OFF ?
    A nadajnik w długopisie I czy da się zrobić tak że po prostu w długopisie był by jeszcze jeden przycisk ktorego gdy naciśniemy na wyświetlaczu pojawia się godzina po ponownym nienaciskaniu znikał by zegar i pojawiał się tekst
    Pewnie będzie trzeba przerobić program
    Piórnik - przeróbki
  • lampy.pl
    BartekLecki
    Level 14  
    Wszystkie odpowiedzi masz w linku, który sam podałeś - wystarczy czytać ze zrozumieniem.
    Quote:
    Czy za miast fotorezystora można dać odbiornik ON/OFF ?

Przyjrzyj się dokładnie załączonemu schematowi z drugiego linku, który sam podałeś i tekstowi na samym jego dole.
    Quote:
    A nadajnik w długopisie I czy da się zrobić tak że po prostu w długopisie był by jeszcze jeden przycisk, ktorego gdy naciśniemy na wyświetlaczu pojawia się godzina po ponownym nienaciskaniu znikał by zegar i pojawiał się tekst
    Pewnie będzie trzeba przerobić program

Nie jest to już takie proste bo sygnał dla przełączania następnej strony i przechodzenia w trub ukryty (zegar) musiały by się jakoś różnić (np. światło lasera np. musiało by być modulowane). Chyba oczywistym jest, że trzeba by było napisać od podstaw dodatkowe procedury.
    Matis1000000
    Level 16  
    Tutaj rys przybliży o co mi chodzi
    Piórnik - przeróbki

Jeden guzik będzie do przewijania tekstu a drugi do odłączania i załączania zasilenia Czy tak może być dzięki temu nie trzeba nic przerabiać w programie. Jaki nadajnik 2kanałowy na dwa guziki i dwa osobne odbiorniki ? czy tam łączone