Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5140i gubi zasięg itp.

02 Mar 2009 21:07 1429 3
  • Poziom 9  
    Witam,

temat może nie za bardzo czytelny ale już wyjaśniam. Nokia 5140i serwisowana parokrotnie, diagnoza - śmietnik ale w sumie nie wiem dla czego.
    Zaczęło się od tego, że nie łapie zasięgu - wymieniona płyta główna bo stara podobno była krzywa (?), przy okazji usunięcie 250 kontaktów do klientów, mimo, że prosiłem aby o to zadbali.
    Trudno ale chociaż telefon działa. Działał do póki nie wpadł na sekundę do wody. No i sie zaczęło - brak zasięgu nawet przy włączaniu, podczas pracy nagle albo sie zawiesza, albo się pojawia czarny ekran i zaraz wraca do menu. Poszedł na miesiąc w odstawkę i kiedy włączyłem go z powrotem (myślałem, że może się naprawił :P), jak już trochę pochodził to zamiast normalnych dźwięków tylko piszczał, później dźwięku w ogóle nie było. Po ponownym włączeniu dźwięk jest. I jeszcze jedna dziwna sprawa - kiedy leży obok głośnika komputerowego słychać jakby "pykanie" które zaraz ustaje ale oczywiście brzmi inaczej niż dobrze łącząca komórka.
    Już sam się w tym już gubię, ale mam nadzieję, że może lepsi ode mnie w tych tematach będą mogli pomóc.
    Aha, prawdopodobnie soft też był zmieniony przez któryś serwis
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
  • Poziom 31  
    Nie wiem czy Ty sam chcesz to naprawiać ? Czy masz jakiś box, bo jak nie to serwis. Swoją drogą nie wiem czy naprawa jest opłacalna, bo te modele mają czasami jakieś felery, miałem sztukę co dwa razy miała wymienianą płytę główną... Poza w serwisach masz zapis, że dane mogą lub będą utracone, ponieważ procedura jest taka że wgrywają najnowsze oprogramowanie. Telefon , o którym piszesz był zalany niby to szczelna obudowa, ale po takim czasie mogło coś po korodować itd, dla mnie ta naprawa to chyba sztuka dla sztuki, bo opłacalności w tym nie widzę.
  • Poziom 9  
    Chciałem się dowiedzieć jaka według was jest przyczyna usterki i wtedy pomyślę czy to w ogóle ma jakiś sens.
    A co do tego serwisu to kiedy oddawałem telefon to poprosiłem o zrobienie kopii zawartości karty i zapytałem czy istnieje groźba utraty danych, serwisant zapewnił, że nie ale zrobili jakieś zwarcie przy lutowaniu czy coś takiego - nie pamiętam.
  • Poziom 31  
    Nie mając płyty przed sobą nikt Ci dokładnie nie powie. Można mieć na uwadze, to że płyty były wadliwe, poza skoro ją zalałeś to mogła nastąpić korozja i/lub zwarcia. Jeżeli ścieżki przeżarła Ci korozja, to część możesz obejść, ale niektórych się nie da, w przypadku zwarć elementy należało by wymienić ale to są koszta. Możesz też mieć pęknięcie w płycie głównej, która jest wielowarstwowa i nikt Ci jej nie rozklei aby połączyć ścieżki. Po zalaniu należało by telefon przemyć, hotem przegrzać i potem z miernikiem i serwisówką szukać elementów niesprawnych.