Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Swift - bezpiecznik z zapłonu

02 Mar 2009 23:12 7287 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z autkiem. Po przekręcaniu kluczyka, w momencie włączania się pompy paliwa, przepala się bezpiecznik pod maską oznaczony jako "FI" i gaśnie kontrolka Check Engine.. Początkowo zdarzyło mi się to w październiku może 2 razy i był spokój, ale niedawno zaczęło się to znowu. Zaczęło się od jednego bezpiecznika gdzieś na 3 dni, a potem to już było losowe. Rano jeździło auto normalnie, a wieczorem już nie odpaliło. Teraz już w ogóle nie odpala. Odłączyłem pompę paliwa i dalej to samo. Po odłączeniu przekaźnika pompy, bezpiecznik nie przepala się, a kontrolka nie gaśnie, ale auto nie odpala bo pompa nie działa... Myślałem, że gdzieś jest spięcie, więc po kolei odłączałem kable od przekaźnika (są 4), ale za każdym razem bezpiecznik się nie przepalał i kontrolka świeciła. Nie mam już więcej pomysłów, gdzie mam szukać. Moglibyście mi jakoś pomóc?

Schemat elektryczny znalazłem tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2084801#2084801
    Strona 8 i 9
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 42  
    Probowales zmostkowac styki robocze przekaznika pompy i odpalic silnik,bezpiecznik wtedy trzyma czy przepala sie?Zakladales inny przekaznik?
  • Poziom 9  
    Przekaźnik zakładałem inny i było to samo, więc wnioskuję, że jest ok. Styków nie mostkowałem, ale spróbuję jutro.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 42  
    Widze odp.na jedno pytanie a na reszte.......?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z tego przekaźnika jeszcze jest coś sterowane? Może grzanie sondy albo egr? Masz schemat to popatrz jakie obwody zasilane są z tego przekaźnika.
  • Poziom 9  
    Według schematu przekaźnik połączony jest jeszcze z wtryskiem?(Fuel injector), IAC i EGR.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    odłącz egr i zobacz.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany. Przetarty kabel idący od pompy paliwa do przekaźnika. Podłączyłem innym i działa. Dzięki za porady;)
  • Poziom 12  
    witaj, jaki model miales tego suzuki?? ktory rok??
    pytam poniewaz mam takiego na warsztacie i wlasnie niemam zasilania na pompe i ECU
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam
    Mój to Suzuki Swift 1.3 GS z 1994r 3 drzwiowy hatchback.