Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

poduszka skrzyni biegów CC 899

03 Mar 2009 10:29 2807 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mój problem odnosi sie do zawieszenia skrzyni biegów
    A mianowicie dwa dni temu poduszka pod skrzynią była tak luzna że podczas ostrego ruszenia wyleciała i skrzynia opadła skutkiem czego nie mozna było jechac dodawajac gazu jedynia na pół sprzegle
    Wiec na drugi dzien wymieniłem ową poduszke.
    Zaczał jezdzic bez problemu ale za to podczas przyspieszania przy wyzszych predkosciach autem zaczyna trzasc tylko przy dodawaniu gazu czuc falujące trzesienie.
    Jaki to ma związek z wymiana poduszki.
    Na luizie tego nie słychac
    Pomóżcie prosze
  • Poziom 13  
    czy ta podusza była orginalna,jesli nie to jakiej firmy,moze trzeba popuscic wszystkie poduszki ,i odpalic silnik na chwile by sie wszystko ułozyło moze masz gdzies napężenie skrzyni.
  • Poziom 9  
    poduszka nie była oryginalna tylko jakiejs firmy z Warszawy nie pamietam dokładnie bo juz nie mam opakowania.
    Inne poduszki nie były ruszane i sa raczej w dobrym stanie,sprawdziłem wizualnie i ruszając skrzynią itp
    Słyszałem też zeby własnie popuscic ową poduszke i zapalic silnik zeby siadła
    Oraz słyszałem że po jakims czasie sama sie dopasuje
    Dziwi mnie tylko czemu wibracje zaczynają sie dopiero od 70,80km/h
    Ostatnio słysze też głośno zmiane biegu z 3 na 4 i z 4 na bieg jałowy
    Wcześniej tego nie było
  • Poziom 12  
    Ja mam Uno z tym samym silnikiem 899. Również wymieniałem jedną poduszkę skrzyni biegów. Sam nie wiem jakiej ona była firmy gdyż nie była w nic zapakowana, ale nowa ze sklepu. I u mnie jest podobny problem z tym że na odwrót a mianowicie na wolnych obrotach drży mi od tej wymiany kierownica, po delikatnym przygazowaniu oraz pod czas jazdy przestaje. Lecz nie robię z tego żadnego problemu gdyż wydaje mi się że po prostu nowa guma jest sztywniejsza i nie tłumi wszystkich drgań.
    Pozdro
  • Poziom 9  
    Jakbyś jechał 80 i by Ci sie auto trzęsło to napewno nie byłoby to dla Ciebie komfortowa jazda.Wydaje sie jakby z rana jak jeszcze jest zimny nie czuc tego tak mocno a jak troche pojeżdze to jest masakra trzesie budą że strach nie mówiąc już o słyszalnych przełączeniach biegów 3,4,5 zaznaczając,że przed wymianą tego nie było:(
  • Poziom 12  
    A jak urwala Ci sie ta poduszka i skrzynia opadla w dol to mogla uszkodzic sie poloska i moze to powod wibracii.