Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD lub PLAZMA do 3800

apocal 03 Mar 2009 10:58 4857 16
  • #1 03 Mar 2009 10:58
    apocal
    Poziom 9  

Witam

Planuję w najbliższym czasie zakup nowego telewizora. Będę wdzięczny za wasze propozycje i uwagi.

- telewizor będzie używany w mocno oświetlonym pomieszczeniu (duże okna)
    - Odległość od kanapy ok 2,5m (myślę o 40" - dobry rozmiar?)
    - odbiór telewizji z anteny i telewizji cyfrowej (Cyfra +, nie HD)
    - podłączenie komputera
    - cena ok 3800 (+/- 200)
    - nie wiem czy lepiej plazmę czy lcd

pozdrawiam
    Apocal

0 16
  • #2 03 Mar 2009 12:54
    oborniczek11
    Użytkownik obserwowany

Proponuję SONY BRAVIA 40' zakupić w Rzeszowie w sklepie firmowym SONY Bardzo ostre kolory ładna sylwetka i gratis dodają TV 21 cali ! Za 4. 000 Warto pozdrawiam.

0
  • #3 03 Mar 2009 15:35
    apocal
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedz - rzucę na niego okiem.

Jakieś inne propozycje?

Tak na marginesie to o jakim modelu pisałeś?

0
  • #5 05 Mar 2009 12:05
    apocal
    Poziom 9  

Witam

Dzięki za info.

W wypadku plazmy mam tylko jeden problem - oświetlenie pokoju. Pokój nie jest wielki ale jedną ścinę stanowi okno - jakieś 7m2. Dodatkowo jest ono skierowane w stronę południową. Boję się, że w lecie w dzień plazma będzie mocno odbijać światło.

pozdrawiam
    Apocal

0
  • #6 05 Mar 2009 15:18
    AxelNext
    Poziom 38  

lisek napisał:
    Małe sprostowanie:
    Pioneer nie rezygnuje z Plazm, ale rezygnuje całkowicie z produkcji telewizorów. Firma ma się skupić na sprzęcie AUDIO i VIDEO.

Na targach CES 2009 firma Vizio, bardzo znana w USA nie wystawiła ani jednego telewizora plazmowego ogłaszając zaprzestanie produkcji plazmy.
    Najciekawszy jest powód zaprzestania produkcji.
    "Powodem decyzji VIZIO są podobno warunki w sklepach. Duże markety są oświetlane lampami halogenowymi, w których plazmy mają prezentować się gorzej niż LCD. Klient ma wrażenie, że ciekłe kryształy wyglądają lepiej. Podobno przez to PDP sprzedają się gorzej, a firma chce inwestować wszystkie swoje środki w najpopularniejszą technologię."

Po prostu popularność LCD może wykończyć Plazmę, a to że obraz na Plaźmie jest lepszej jakości niż na LCD się nie liczy bo "mit plazmy" o większym poborze prądu i wypalaniu pikseli nadal trwa mimo że jest to historia która nie ma nic wspólnego z obecnymi modelami Plazmy.

Mam nadzieję że obraz na nowych LCD z podświetleniem na oledach będzie lepszej jakości niż obecny LCD.
    W amerykańskich sklepach w czerwcu za niecałe 20 tyś. dolarów będzie można kupić 55-calowy LCD podświetlany diodami LED z technologią 240 Hz.
    Ciekawią mnie opinie :D

apocal napisał:
    Boję się, że w lecie w dzień plazma będzie mocno odbijać światło.
    A LCD nie będzie odbijać światła :?:

Polecam Panasonic TH-42PY80 http://www.ceneo.pl/1454841 lub najnowszy model Panasonic TX-P42X10, ale bez Full HD, a z HD Ready.

0
  • #7 05 Mar 2009 20:19
    apocal
    Poziom 9  

Witam

Dzięki za info. Dostałem w końcu konkretny typ, na którym mogę się skoncentrować. Postaram się w wolnej chwili skoczyć do jakiegoś sklepu i zobaczę jak się prezentuje.

Jeśli inni forowicze mają inne sugestie to chętnie posłucham.

pozdrawiam
    Apocal

0
  • #9 05 Mar 2009 21:58
    klon nr94
    Poziom 2  

axelakis napisał:

"mit plazmy" o większym poborze prądu nadal trwa mimo że jest to historia która nie ma nic wspólnego z obecnymi modelami Plazmy.

Mam nadzieję że obraz na nowych LCD z podświetleniem na oledach będzie lepszej jakości niż obecny LCD.

Z tego co zauważyłem i wielokrotnie dokonywałem pomiarów poboru mocy to wcale nie jest taki mit. Owszem pobór jest dynamiczny, ale nie jest prawdą jakoby ten napisany z tyłu na ściance był poborem maksymalnym czyli przy wyświetlaniu białego tła. Przy wyświetlaniu takiego białego tła we wszystkich przypadkach jakie do tej pory naprawiałem pobór był sporo większy przy czym najmniejsze różnice były w tych plazmach [42 cale] które miały napisane 380W, takie na białym tle pobierały ok. 390W ,przy wygaszonym calkowicie ekranie ok. 130W. Natomiast te niby oszczędniejsze przy wygaszony podobnie, natomiast na białym tle [na naklejce było 255W] żarły 330W. Sprawa dla mnie jasna producenci zaczynają zaniżać pobór mocy by nie odstraszać klientów.

Co do podświetlania na ledach nie ma mowy o lepszej jakości obrazu gdyż tę determinuje generacja matrycy nie podświetlanie. To taka nowośc dla bogatych i podatnych na markieting.

0
  • #11 05 Mar 2009 23:30
    AxelNext
    Poziom 38  

klon nr94, co do poboru prądu nie zgadzam się z tobą że Plazma pobiera więcej prądu niż jest podane z tyłu na naklejce chociaż może są wyjątki od reguły, ale chyba raczej nie bo na plazmowym rynku pozostał tylko Panasonic, SAMSUNG i LG . Jak wiadomo Pioneer i Hitachi ostatnio zrezygnowały z Plazmy.
    Z pewnością Plazma pobiera więcej prądu od LCD chociaż zależy to też od danego modelu.
    Przy 42 calach spotkałem się z poborem (z tyłu naklejka) od 255W z HD Ready do 380W z Full HD. W "sklepie dla idiotów" mają takie fajne mierniki z logo LG i na takiej plaźmie SAMSUNG 42' z poborem 310W miernik wskazywał podczas odtwarzania filmu na TVP1 zależnie od jasności sceny na ekranie od 170W do 260W także do tych 310W jeszcze trochę brakowało.

Dodano po 11 [minuty]:

lisek napisał:
    Pobór mocy > zobacz na własne oczy
    pobór mocy "dynamiczny"
    http://www.youtube.com/watch?v=TFogeWGOXnE
    http://www.youtube.com/watch?v=uPV7OXEZ-E4
    Niestety ale duże plazmy i z Full HD są troszeczkę prądożerne.
    Lisek te LG 60' i tak mało pobierają bo np. taki LG 60PG7000 :arrow: 700W :D

0
  • #12 06 Mar 2009 00:31
    klon nr94
    Poziom 2  

Te plazmy w ktorych dokonywałem pomiarow były HD i miały pobór rzedu 380W. Plazma fullhd jeszcze nie trafila do mnie do naprawy wiec tu sie nie wypowiadam, ale wydaje mi sie ze rozdzielczosc ma niewielki wplyw na energozernosc. Mozesz sie nie zgadzac ze mna twoje prawo, faktow to jednak nie zmieni. Dla mnie to zaden postep technologiczny jesli cos pobiera wiecej mocy niz RUBIN 714 pewnie nie pamietasz bo za mlody jestes. U mnie telewizor gra 8h na dobe i wtedy kazdy wat ma znaczenie.
    Dla przykładu 29cali 100hz crt chassis EM2E przy jasnych scenach pobiera ok.100W. A obraz SD ma lepszy niż plazma.

0
  • #13 06 Mar 2009 06:56
    AxelNext
    Poziom 38  

klon nr94 napisał:
    RUBIN 714 pewnie nie pamietasz bo za mlody jestes.
    Zdziwił byś się :D
    Klik ;)

0
  • #14 06 Mar 2009 09:44
    apocal
    Poziom 9  

Witam

Widzę, że dyskusja ożywiona - szkoda, że nie na temat - mimo wszystko dzięki.

Jakby ktoś chciał się wypowiedzieć na temat konkretnych modeli i jakieś dodatkowo zaproponować to będę wdzięczny

pozdrawiam
    Apocal

0
  • #15 06 Mar 2009 13:56
    Piter.5
    Poziom 1  

u mnie tv bedzie ogladane z ok.4 metrów, narazie sygnał z kablówki :| + dvd
    Przy wyborze skłonił bym sie z przewaga na plazme, cena max do 4000zł. Ktory model wybrac ?? Pozdrawiam

0
  • #16 07 Mar 2009 19:40
    apocal
    Poziom 9  

Witam

Byłem wczoraj rzucić okiem na telewizory w lokalnych marketach. Trochę udawałem idiotę i byłem ciekawy co mi poradzą

Saturn - bardzo miła pani po zadaniu kilku pytań poleciła mi plazmę Panasonica (czyli identycznie jak axelakis - wielkie dzięki za info). Niestety w sklepie był tylko jeden taki telewizor. Generalnie nie starała się wcisnąć mi jak najdroższego modelu tylko chciała trafić w moje potrzeby - duży plus

Media Markt - tutaj obsługiwał mnie jakiś taki śmieszny ludzik. Najpierw wskazał mi LCD, a potem ze dwie plazmy. Jakoś nie chciał mi na siłę sprzedać konkretnego typu telewizora, po prostu pokazał co ma najlepszego we wskazanym zakresie cenowym - też byłem zadowolony z obsługi.

W chwili obecnej stawiam na plazmę Panasonica. Muszę teraz tylko poszukać jakieś sklepu z tymi telewizorami we wrocku aby zobaczyć, który najbardziej mi odpowiada.

pozdrawiam
    Apocal

0
  • #17 08 Mar 2009 11:10
    wikolo
    Poziom 1  

Pozwolę się podłączyć pod temat i zapytać.
    robiłam rozeznanie od około 2 tygodni, wyczytałam już w internecie chyba wszystko co dostępne na temat tv (a to forum szczególnie). Postanowiłam kupić plazmę i tu problem - którą?
    Waham się miedzy :
    Samsung PS-50A410
    http://www.agito.pl/telewizory-plazmowe/samsung-50-ps-50a410.804.332472.html
    a
    LG 50PG200R
    http://www.agito.pl/telewizory-plazmowe/lg-50-50pg200r.804.333850.html

a może coś innego w podobnej cenie?
    Dziękuje i pozdrawiam
    Gabriela K.

ps.
    jeśli pod uwagę miała bym brać LCD to te 2:
    LG 47" LCD 47LG5010
    LG 47" LCD 47LG5000
    który lepszy i tak "profilaktycznie" zapytam.
    Spośród tych 4 tv wzięlibyście lcd czy plazmę i który?

0